XVII Muzyczne Spotkania z naturą Franciszkiada - 30.07.2017, g. 12

tomek mieszkuniec

Zapraszamy do czynnego udziału w organizowanym po raz siedemnasty graniu na byle czym, ale nie byle jak... Franciszkiada czyli muzyczne spotkania z naturą rozpocznie się w niedzielę 30 lipca 2017 r, na Dziedzińcu Muzeum Podlaskiego w Białymstoku. O godzinie 12 w południe przed Ratuszem zaprezentuje się niezwykle energetyczna Kapela Góralska HORA (lira korbowa, cymbały i po prostu góralska muzyka), Zespół  Sweet Hilo Night wykonujący hawajską muzyką na ukulele. Pod kierownictwem charyzmatycznej Magdaleny Samojlik zobaczyć i usłyszeć będzie można niecodzienne instrumentarium hawajskie. Dopełnią wszystkiego: absolutny mistrz w graniu na czymkolwiek i ikona Franciszkady Janek Anuszkiewicz oraz grający na prawdziwych darach  Andrzej Kozłowski. Ten ostatni to muzyk i aktor posiadający niezwykłą inwencję twórczą w poszukiwaniu instrumentarium. W tym roku zagra na warzywach: marchewce, pietruszcze, burakach, arbuzie i co tam jeszcze będzie można kupić... Oprócz tych niekonwencjonalnych instrumentów artysta zaprezentuje: natiwy, queny, fletnie pana, okaryny, liry i inne grające cuda.

Jeżeli masz inwencję twórczą w poszukiwaniu muzyki we wszystkim, co nas otacza zachęcany do zgłoszenia swojego udziału drogą emailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Inicjatywę dofinansowało Miasto Białystok, KPKM sp. z o.o. i Impresariat Muzyczny Pro Art.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne TAK, Muzeum Podlaskie w Białymstoku, SMM Musica Sacra w Białymstoku, Impresariat Muzyczny Pro Art.

Patronat medialny w fazie dopinania: TVP3 Białystok, Polskie Radio Białystok, Radio I, Radio Jard, TV Jard, bialystokonline i niestrudzenie trojanowscy.pl.

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU