W dniach 20 - 22 marca 2015 roku w Klubie Rozrywki Krąg w Białymstoku odbywać się będzie po raz dwudziesty drugi Festiwal Piosenki  Super Mikrofon Radia Jard. O najwyższe laury tego największego w Regionie konkursu piosenki ubiegać się mogą soliści, duety oraz zespoły w różnych kategoriach wiekowych. W sobotę 21 marca uczestniczyć będzie można w warsztatach z emisji głosu, improwizacji oraz ruchu scenicznego. Zapraszamy do głosowania w naszej play liście Festiwalu. Najlepszym w edycji lutowej i marcowej zostaną wręczone specjalne nagrody. szczegóły na http://www.festiwalpiosenki.jard.pl/?/pl

ogólnopolskiego programu edukacji ekonomicznej dla najmłodszych, realizowanego przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych wraz z Uniwersytetem w Białymstoku, przy współpracy z NBP.

Do 25 lutego można zgłaszać teksty do organizowanego  przez Fundację MEAKULTURA konkursu.

Mogą być to zarówno artykuły opublikowane w prasie, jak również teksty zamieszczone na blogu.

 

 

Fundacja Pro Musica Bona oraz Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia im. Wł. Żeleńskiego w Krakowie, pod patronatem Wizytatora CEA, Pani Jolanty Chliszcz, organizują Seminarium, na które serdecznie zapraszamy zainteresowanych nauczycieli.

 

Termin: rozpoczęcie: 28 marzec 2015 r. ( sobota ), godz. 10:00, zakończenie: 29 marzec 2015 r. ( niedziela ), godz. 15:30.

 

Zajęcia odbywać się będą w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie, ul. Basztowa 9.

 

 

Wykłady i ćwiczenia praktyczne przeprowadzone przez zaproszonych gości: prof. Mirosławę Daniel ( Genewa, Instytut Jaques – Dalcroze’a), mgr Elżbietę Bruns ( ZSM Białystok), mgr Agnieszkę Widlarz ( UMFC Warszawa). W programie również: raktyczna lekcja rytmiki i kształcenia słuchu przeprowadzona z uczniami szkoły muzycznej I stopnia, koncert interpretacji ruchowych utworów muzycznych w wykonaniu grup rytmicznych klas 1 -3 szkół muzycznych I stopnia

 

 

Informacje praktyczne: Koszty uczestnictwa (dydaktyczne) pokrywają uczestnicy Seminarium: nauczyciele 150 PLN, studenci i uczniowie 50 PLN. Opłatę wpisowego należy wpłacać wyłącznie przelewem na konto 71 1160 2202 0000 0001 5560 5180. Dane do rachunku prosimy podać na karcie zgłoszenia. Wpisowe nie podlega zwrotowi.

 

 

Warunkiem uczestnictwa w Seminarium jest nadesłanie wypełnionej karty zgłoszenia wraz z dowodem wpłaty w terminie do dnia 15 marca 2015 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

szczegóły: Barbara Białko tel. ( 12 ) 422 40 93, 504 973 809, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Julia Kosk – Wojciechowska tel. 501 438 227

 

 

 

 

 

Wydarzenie odbędzie się w Mazowieckim Instytucie Kultury w dniach i skierowane jest do nauczycieli muzyki, edukatorów, animatorów, którzy chcą lub zajmują się nauką grupowej gry na instrumentach z wykorzystaniem improwizacji.

 

 

Suwałki Blues Festival 2015 odbędzie się w tym roku już po raz ósmy w dniach 9-11 lipca. W ramach Festiwalu odbędzie się konkurs zespołów bluesowych.

Tegoroczne obchody dnia pamięci o Żołnierzach Niezłomnych rozpocznie złożenie wieńców i zapalenie zniczy na grobach Żołnierzy na Cmentarzu Wojskowym (ul. 11 listopada). O godz. 11 odprawiona zostanie Eucharystia w ich intencji w Bazylice Katedralnej WNMP (ul. Kościelna 2). O 12.15 - złożenie wieńców przy pomniku Żołnierzy AK przy Muzeum Wojska Polskiego (ul. Kilińskiego). 13 rozpoczną się uroczystości w Auli Magna Pałacu Branickich (ul. Kilińskiego 1). W programie między innymi nadanie ryngrafów Żołnierzy Wyklętych weteranom i ich rodzinom: Zenonowi Sokół (weteran) -Izbiszcze, Józefowi Kuźmińskiemu (weteran)- Supraśl, Feliksowi Hodunowi (weteran), ppor. Henrykowi Strankowskiemu, Jerzemu Widejko pseudonim "Jureczek" - ostatniemu, najmłodszemu Żołnierzowi Szczerbca (Krynica -Zdrój), Stanisławowi Poźniakowi (Wileńszczyzna), Alfonsowi Radziewiczowi (Grodzieńszczyzna) oraz pośmiertnie: Ks. Stanisławowi Skrodzkiemu (proboszcz parafii pw. św. Krzyża w Przytułach) Żołnierzowi Armii Krajowej, Antoniemu Rutkowskiemu - pseudonim "Orzeł’’ – ryngraf odbierze córka Felicja Dąbrowska z domu Rutkowska.

W pierwszej edycji turnieju piłki nożnej Radar Cup, który odbył się 22 lutego 2015 r. w Dobrzyniewie Dużym zwyciężyła drużyna Czarne Strzały (Białystok). Strzałem w finale pokonała Lambadę Choroszcz 2:1. Miejsce trzecie zajęła drużyna z Fast, która pokonała PSB Mrówka Mońki 3:1.
Najlepszym strzelcem został Adrian Turowski z PSB Mrówka Mońki z dziesięcioma bramkami na swoim koncie.
Zawodnikiem turnieju wybrany został Karol Kozłowski z Czarnych strzał zaś najlepszym bramkarzem Karol Kopiczko z Lambady Choroszcz . W galerii zdjęcia autorstwa Weroniki Trojanowskiej i Stanisława Trojanowskiego.

Już po raz trzeci mamy przyjemność zaprosić Was do udziału w Festiwalu Gitarowym „Wśród pól”, który odbędzie się w dniach 12 – 14 czerwca 2015 r. w Witowicach. Podobnie jak w ubiegłych latach, liczymy na Waszą obecność wśród kwitnących i rozbrzmiewających dźwiękami gitary pól Gminy Wiązów.

Organizatorem Festiwalu jest Szkoła Muzyczna I st. w Witowicach. W ramach Festiwalu odbędzie się: konkurs dla uczniów szkół muzycznych I stopnia w trzech grupach, warsztaty oraz koncerty zaproszonych gości. Przewidziane są również liczne atrakcje oferowane przez posiadłość „Młyn Jana”. Wszyscy laureaci konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody ufundowane przez firmę INTERTON CLASSIC oraz wydawnictwa QBK RECORDS i ABSONIC.

Na uczestników będzie czekać stoisko firmy , głównego fundatora nagród w naszym konkursie, ze specjalnymi festiwalowymi rabatami!

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 kwietnia 2015 r. Obowiązuje limit uczestników, decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegółowy program Festiwalu, informacje dotyczące spraw organizacyjnych oraz godzin przesłuchań konkursowych zostaną wysłane po otrzymaniu zgłoszenia.

 

Koszty dojazdu, noclegów oraz wyżywienia pokrywają uczestnicy we własnym zakresie. Istnieje możliwość rezerwacji miejsc noclegowych w posiadłości Eko Agro Turystycznej „Młyn Jana” (http://www.mlyn.sisu.pl/).

Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest przesłanie karty zgłoszenia oraz kserokopii dowodu wpłaty wpisowego 80 zł do 30 kwietnia 2015 r. (kartę należy wypełnić na komputerze lub ręcznie – pismem drukowanym) na adres Organizatora lub za pomocą poczty elektronicznej.

Adres Organizatora:
Szkoła Muzyczna I st., Witowice 39, 57-120 Wiązów
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Akademia Sztuki w Szczecinie przyjmuje zgłoszenia do Marcowego Konkursu Klarnetowego 2015.

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w organizowanych przez Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Musica Sacra w Białymstoku, Stowarzyszenie Społeczno-kulturalne TAK i Impresariat Muzyczny Pro Art inicjatywach kulturalnych w Białymstoku i regionie.

Serdecznie zachęcamy do udziału w XVII Dolnośląskim Konkursie Gitarowym, który realizowany jest  w ramach Festiwalu Muzycznego "GITARIADA" w Kłodzku.
Konkurs przeznaczony jest dla solistów, zespołów gitarowych oraz zespołów kameralnych z udziałem gitary - uczniów szkół muzycznych I stopnia.
Konkurs ma zasięg ogólnopolski i odbędzie się w dniach 10-11 kwietnia 2015 roku.
Nagrodą główną w konkursie jest gitara klasyczna wartości ok. 3000 zł ufundowana przez firmę "Interton Classic".


Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie Pieśni Wielkanocnej, który odbędzie się w ramach XII Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego, w sobotę 11 kwietnia 2015 r. w kościele pw. Ducha Świętego w Białymstoku (początek godzina 10). Koncert Galowy oraz wręczenie nagród będzie miało miejsce tego samego dnia o godz. 16.30 w Auli Magna Pałacu Branickich w Białymstoku. Celem Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego jest: prezentacja i popularyzacja pieśni wielkanocnej oraz kompozycji o tematyce Zmartwychwstania Pańskiego, propagowanie sakralnej  muzyki chóralnej, zespołowej i solowej, przegląd i aktualizacja środowisk chóralnych, muzycznych i  twórczych, podtrzymywanie chrześcijańskiej tradycji obrzędowej, wymiana wzajemnych dokonań i doświadczeń pomiędzy uczestnikami Festiwalu.

Informujemy, że w związku z licznymi prośbami, przedłużamy termin przyjmowania prac w konkursie na pocztówkę wielkanocną do dnia 4 kwietnia 2015 r. Jednocześnie pragniemy poinformować, że tylko prace nadesłane w terminie regulaminowym będą brały udział w wyborze laureata Nagrody Telewizji, Publiczności, Nagród Specjalnych i kwalifikacji wydawniczej. Zapraszamy.

Mamy nadzieję zainspirować uczestników do pracy twórczej, rozwijania wrażliwości i wyobraźni plastycznej, zachęcić do postrzegania piękna oraz atmosfery świąt wielkanocnych, a nade wszystko do pielęgnowania tradycji i religijnego charakteru Świąt Wielkanocnych. Oczekujemy prac w formie plastycznej ukazujących urokliwą tradycję obchodów Świąt Wielkiej Nocy, ich bogactwa, barwności i sacrum.

Biorąc pod uwagę niesłabnące zainteresowanie konkursem planujemy przyznać dodatkowe nagrody: Nagrodę Telewizji Polskiej S.A. Oddział w Białymstoku, Nagrodę Impresariatu Muzycznego Pro Art, Nagrodę Stowarzyszenia Musica Sacra oraz Nagrodę Publiczności. Na Nagrodę Publiczności odbędzie się głosowanie internetowe (regulamin oraz głosowanie na www.trojanowscy.pl).


Dziękujemy naszym internautom za udział w głosowaniu, oto lista uczestników, którzy otrzymali największą liczbę głosów.
1.Anna Szutkiewicz
2.Maria Bilida
3.Maja Markowska
4.Karolina Adamczyk
5.Klaudia Borejko
6.wykonawca nieznany
7.Nikludewa Jana Aleksandrina
8.Angelina Maliauka

ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA W II ETAPIE

W sobotnie wczesne popołudnie 31 stycznia 2015 r. w Studiu 1 w Radiu Jard gościli laureaci Międzynarodowego Festiwalu Super Mikrofon Radia Jard oraz Festiwalu Kolęd i Pastorałek z Radiem Jard. Z młodymi wykonawcami rozmawiał na antenie Wojciech Kuczyński. Wydaje się to być doskonałym dopełnieniem nagrody i mamy nadzieję, że ta forma promocji i docenienia wejdzie na stałe do działań festiwalowych. W Studiu gościli: