Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w XI Przeglądzie Piosenki i Poezji Śpiewanej "Niezapomniane polskie przeboje" im. Jacka Kaczmarskiego, który odbędzie się 25.04.2015r. w Monieckim Ośrodku Kultury.

 

Tegoroczna edycja jest kontynuacją minionych konkursów, jednak w rozszerzonej formule, albowiem oprócz twórczości Jacka Kaczmarskiego i własnej, uczestnicy będą mogli prezentować również piosenki polskie wybitnych twórców popularnej sceny muzycznej. 

 

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu, m.in. uczestników, repertuaru, nagród i jurorów znajdują się w załączonym regulaminie.  

Zapraszamy w imieniu Organizatorów

W niedzielę 12.04.2015 na placu przed kinem "Sokół" odbyło się Wielkanocne Ekumeniczne Spotkanie z Tradycją. Przed publicznością zaprezentował się zespół Dzieci Płocka, który oczarował zebranych perfekcyjnie wykonanymi mazurami i oberkami. Tradycję kolędowania wielkanocnego przypomnieli aktorzy Teatru Amatorskiego "Coś" pod kierunkiem Michała Gieniusza. Zebrani mogli skosztować smakołyków przygotowanych przez sponsorów. Były też dania na ciepło - żurek, bigos i pierogi. Dzieci wolały oczywiście ciasta i łakocie.

 Podajemy listę laureatów Festiwalu Pieśni Wielkanocnej w ramach XII Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego.

 

"W imieniu Zarządu Województwa Podlaskiego proszę przyjąć szczere wyrazy uznania i gratulacje! Wszystkim uczestnikom Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego życzę kolejnych tak udanych edycji wydarzenia". Tak brzmiący wpis do kroniki dokonany przez p. Katarzynę Kłoczko-Arent z Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Województwa Podlaskiego

 

Pragniemy serdecznie pogratulować wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji konkursu Pocztówka Wielkanocna. Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Dziękujemy nauczycielom, instruktorom, rodzicom. Nadesłano 486 prac, z których nagrodzono i wyróżniono ok. 100. Zamieszczamy laureatów nagród, wyróżnień i dyplomów uznania.

Uprzejmie informujemy, że Nagrodę Pożegnania z Afryką przyznała publiczność IGOROWI BORAWSKIEMU z Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Grajewie. Laureat zdobył 11 głosów. Tuż za nim uplasował się Mateusz Piotrowski. Łącznie oddanych zostało 66 głosów. Gratulujemy. Nagrody wyślemy pocztą. Wśród klientów, którzy głosowali rozlosowane zostały w dniu 20.04.2015 r. nagrody. Lista Nagrodzonych znajduje się w Pijalni Kawy Pożegnanie z Afryką.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy pianistów do udziału w prestiżowym konkursie fortepianowym.

Otwarcie przez Świętami Wielkiej Nocy wystawy pocztówek wielkanocnych laureatów konkursu na pocztówkę wielkanocną to miły akcent wprowadzający w świąteczny nastrój. Na wystawie otwartej we środę 1 kwietnia 2015 r. w PUT Bukowisko prezentowane są pocztówki dzieci i młodzieży w całego kraju, głównie z województwa podlaskiego. Z nadesłanych prac wydane zostały kartki wielkanocne, które będąc zupełnie odmienne od powszechnie znanych, stanowią swoistą promocję dzieci i młodzieży.