8 sierpnia 2015 w sobotę na Rynku Zygmunta w Augustowie zagrają zespoły, soliści na niecodziennym instrumentarium. Początek o godzinie 17. wśród zaproszonych gości zobaczymy: Kapelę Góralską HORA, Zespół Piaski Rzeki oraz Buslik z Białorusi. Ten ostatni da cały koncert w piątek 7 sierpnia 2015 na scenie plenerowej przy Hotelu Karmel (ul. Zarzecze 5). Na XV Muzyczne Spotkania z naturą - Franciszkiada - granie na byle czym zapraszamy również do Białegostoku - w niedzielę 9 sierpnia na Dziedziniec Muzeum Podlaskiego Ratusz w Białymstoku. W programie obydwu imprez między innymi pokazy grania na unikatach, byle czym, konkurs z nagrodami na bicie piany. Wstęp wolny.

Miało padać, a w większości świeciło słońce w sobotnie popołudnie 11 lipca w amfiteatrze augustowskim. Występ Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca Dzieci Płocka im. Druha Wacława Milke zawsze pozostawia w publiczności trwały ślad w pamięci. Tak też było i tym razem. "Cóż za piękny występ" - powiedziała po koncercie jedna z augustowianek. I miała rację. Kolorowe stroje wielu regionów Polski, piękne - narodowe i regionalne - tańce. Wszystko skomponowane było w oryginalne, pełne ekspresji widowisko.

Tegoroczny cykl Koncertów przed hejnałem to pięć różnych spotkań z muzyką. Jubileuszowa edycja organizowanych już po raz piętnasty koncertów pozwoli publiczności poznać drogi artystyczne młodych, utalentowanych wykonawców, którzy edukację muzyczną odbierali w Białymstoku. W programie tegorocznych porannych spotkań z muzyką znajdzie się również muzyka ludowa. Zachęcamy do spacerów porannych we wszystkie niedziele sierpnia przed Muzeum Podlaskim - Ratusz - w Białymstoku. Wstęp na koncerty jest wolny.

 

Serdecznie zapraszamy do letniej stolicy Polski na sierpniowe koncerty w ramach Festiwalu Chopin nad Nettą. szczegóły na plakacie i w Augustowskich Placówkach Kultury.

Inicjatywę dofinansował: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Starostwo Powiatowe w Augustowie, Burmistrz Miasta Augustowa oraz KPKM sp. z oo w Białymstoku. Organizatorami jest: Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Musica Sacra w Białymstoku, Impresariat Muzyczny Pro Art oraz Starostwo Powiatowe w Augustowie. Współpraca: Augustowskie Placówki Kultury.

Koncert Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca Dzieci Płocka w Amfiteatrze Miejskim w Augustowie odbędzie się w sobotę 11 lipca o godz. 16. Wstęp wolny. Na scenie setka dzieci w repertuarze ukazującym folklor Mazowsza i Kurpi. Niecodzienne widowisko w wykonaniu jedynego w Polsce harcerskiego zespołu, który objechał cały świat. Po raz pierwszy w Augustowie. Zapraszamy.