Dnia 27 września 2015 roku, w przededniu 7. rocznicy beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, zmarł w wieku 84 lat ks. infułat Stanisław Feliks Strzelecki, emerytowany profesor Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku oraz pierwszy postulator w procesie beatyfikacyjnym Apostoła Bożego Miłosierdzia. Ks. Stanisław wielokrotnie uczestniczył w koncertach organizowanych przez Pro Art i Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Musica Sacra w Białymstoku.

Przy szczelnie wypełnionej - głównie przez młodzież - Auli Wielkiej Pałacu Branickich odbył się po raz szesnasty Koncert Pamięci, który w tym roku nosił nazwę Jeszcze Polska nie zginęła.  Nie bez przyczyny koncerty te odbywają się w Pałacu Branickich zawsze 17 września. Mury tego budynku pamiętają 1939 rok, gdy we wrześniu dokonano tu ostatecznego rozbioru Polski.

Zachęcamy do udziału w XVI Koncercie Pamięci, który adresowany jest głównie do młodzieży białostockich szkół. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Koncert wspiera Miasto Białystok, Paliwko na Składowej, Samasz, Impresariat Muzyczny Pro Art. Patronat Medialny: TVP Białystok, Jard Media, Kurier Poranny, Drogi Miłosierdzia oraz www.trojanowscy.pl