W tegorocznej VII edycji konkursu Pocztówka Wielkanocna w ramach XIII Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego wzięło udział ok 350 uczestników. Jury w składzie: Bożena Jóźków - plastyk, Irena Wojciechowska - Podlaskie Stowarzyszenie Promocji Sztuki, Magdalena Popławska - Jard Media, Krzysztof Koniczek - artysta malarz, Tadeusz Trojanowski - Dyrektor Artystyczny PFW oraz przedstawiciel młodych Tosia Zygmuntowicz (córka podróżnika goszczącego w Białymstoku Artura Zygmuntowicza) postanowiło nagrodzić i wyróżnić uczestników w pięciu kategoriach. Poniżej lista Laureatów. Prosimy o potwierdzenie przybycia na Koncert Galowy 2 kwietnia w celu odebrania nagród. Przypominamy, że można głosować jeszcze w głosowaniu internetowym na Nagrodę Secondo Voce, Nagrodę Impresariatu Muzycznego Pro Art oraz Nagrodę Publiczności. Na tę ostatnią można oddać głos również w sklepie i pijalni kawy "Pożegnanie z Afryką" - Białystok, ul. Waryńskiego 4.

Uprzejmie informujemy, że w głosowaniu internetowym na Nagrodę Socondo Voce największa liczba głosów (22) przypadła Dominice Sawicz. Drugie miejsce Kinga Sacharkiewciz, trzecie miejsce - Magdalena Mientus. GRATULUJEMY! Nagrody prześlemy pocztą.

Szanowni Państwo! W związku z licznymi pytaniami: system głosowania jest następujący - najpierw proszę wejść na obejrzyj pocztówki. Potem można oddać głos. Przepraszamy za utrudnienia i zachęcamy do głosowania na Nagrodę Secondo Voce, którą - decyzją Organizatorów - ustanowiono w dniu 15 marca 2016 roku. Trzy kolejne prace z największą ilością głosów zostaną nagrodzone. Nagrody wręczone będą podczas Koncertu Galowego 2 kwietnia 2016 roku o g. 16 w Pałacu Branickich w Białymstoku. Zachęcamy do głosowania internetowego. Wybrano prace: Magdaleny Mientus, Dominika Sawicz, Kinga Sacharkiewicz, Kornelii Sadowskiej,
Oliwii Kierznowskiej, Mateusza Piotrowskiego, Anny Wróblewskiej, Artura Zalewskiego, Kristiana Wieśniuka, Karoliny Karpienko, Katarzyny Rodowicz, Krzysztofa Blaszko, Piotr Radziszewskiego i Sebastiana Koledy.

Głos oddać można logując się - w prawym górnym rogu - głosowanie. Zachęcamy.

GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

Serdecznie zachęcamy do głosowania na Nagrodę Publiczności. Wybrano prace: Doroty Kisielewskiej, Amelii Sadowskiej, Zuzanny Dąbrowskiej, Mateusza Sokólskiego, Anety Hancewicz, Aleksandry Przkopowskiej, Tomasza Grochola, Weroniki Zborowskiej, Natalii Nosewicz, Sebastiana Koziaka, Zuzanny Baranowskiej i Blanki Mróz.

Artur_Zalewski Karolina_Karpienko Katarzyna_Rodowicz Kinga_Sacharkiewicz Kornelia_Sadowska Kristian_Wiesniuk Magdalena_Mietus Mateusz_Piotrowski
Anna_Wroblewska Dominika_Sawicz Krzysztof_Blaszko Oliwia_Kierznowska Piotr_Radziszewski Sebastian_Koleda

"Utwór ma mieć 1050 taktów, co da około 60 minut muzyki" - mówi kompozytor Tadeusz Trojanowski, który pisze utwór Oratorium Jubileuszowe. Na utwór składają się teksty między innymi Galla Anonima, ks. Piotra Skargi, św. Andrzeja Boboli, św. Jana Pawła II, Błogosławionego ks. Michała Sopoćki i dwóch wielkich Prymasów: Augusta Hlonda i Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Sześcioczęściowa kompozycja nawiązująca w formie do mszy i przeprowadza słuchacza od Chrztu Mieszka I, przez męczeństwo św. Wojciecha, testament Prymasa Hlonda, śluby Jana Kazimierza i Prymasa Wyszyńskiego do pełnego modlitewnego żaru przemówienia św. Jana Pawła II w Gnieźnie w 1979 roku. Nie zabrakło wątków maryjnych.

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie na pieśń wielkanocną XIII Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego. W załączniku regulamin i karta zgłoszenia. Zapraszamy w sobotę 2 kwietnia 2016 roku od godziny 10 do dolnego kościoła Ducha Świętego. O godzinie 16 w Auli Magna Pałacu Branickich - koncert Laureatów wraz z wręczeniem nagród. Zapraszamy solistów, zespoły i chóry. Na zgłoszenia czekamy do 30 marca 2016 roku.

Już dzisiaj zapraszamy do Domu Kultury w Pogorzałkach na pierwszą edycję Wielkanocnego Śpiewania. Pieśni wielkanocne stały się przyczynkiem do zorganizowania inicjatywy, w którą żywo zaangażowały się głównie koła gospodyń wiejskich z  Chraboł, Kozińc, Gniłej, Pogorzałk, Krynic, Fast i Borsukówki. Wezmą one udział w konkursach na produkt regionalny, na ozdobę wielkanocną i na potrawę wielkanocną (żurek). Wybrana będzie miss babki wielkanocnej (piaskowej lub drożdżowej do wyboru). W programie znajdą się konkursy dla dzieci i młodzieży (na ozdobę już przygotowaną, na ozdobę przygotowaną podczas trwania inicjatywy, na wielkanocne zdobnictwo drewnianej łyżki, toczenie jajka i bieg z jajkiem). Wystąpią również Chór Parafialny z Pogorzałk, Chór Cantate Domino, Zespół Narwianie (przedstawi konopielkę) oraz Zespół Dobrzyniacy. Wielkanocne spotkanie w Pogorzałkach zakończy potańcówka z Zespołem Bracia Lewkowscy.

Na tę inicjatywę odbywającą się w ramach XIII Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego zaprasza Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Musica  Sacra w Białymstoku, Impresariat Muzyczny Pro Art, Stowarzyszenie Rozwoju  Wsi Pogorzałki Twórzmy Razem. Gminne Centrum Kultury w Dobrzyniewie Dużym oraz wymienione Koła Gospodyń Wiejskich. Zachęcamy do spędzenia drugiej niedzieli wielkanocnej w Pogorzałkach. O godz. 11 uroczysta msza odpustowa z udziałem chórów. Od godziny 13 inicjatywa  Wielkanocne Pogorzałki.

Inicjatywę wspiera: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Miasto Białystok, Paliwko na Składowej, Impresariat Muzyczny Pro Art, Agencja Restrukturyzacji Rolnictwa. Patronat Medialny: TVP Białystok, Jard Media, trojanowscy.pl 

1 2 3 4 5 6 7 9 10 13
8 11 12

Serdecznie zachęcamy do udziału w 10 już edycji konkursu na projekt pocztówki wielkanocnej. Regulamin znajdziecie Państwo w załączniku. Zachęcamy do przysyłania prac jak najszybciej. Przygotowujemy się do wydania kolejnych pocztówek wielkanocnych. Zatem im szybciej, tym większe prawdopodobieństwo wyboru przysłanej pracy i zakwalifikowanie jej do wydania. Powodzenia !

Wręczenie nagród będzie miało miejsce podczas Koncertu Galowego XIII Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego - w sobotę 2 kwietnia 2016 roku o godz. 16 w Auli Magna Pałacu Branickich.

SZANOWNI PAŃSTWO UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE W TEGOROCZNEJ EDYCJI NIE BĘDZIE GŁOSOWANIA INTERNETOWEGO NA NAGRODĘ TVP BIAŁYSTOK. GŁOS PRZE INTERNET ODDAĆ BĘDZIE MOŻNA NA NAGRODĘ IMPRESARIATU.

Dziękując wszystkim uczestnikom Festiwalu za na wykonania na najwyższym poziomie wokalnym, dodatkowo pełne ekspresji i profesjonalizmu zapraszamy w grudniu na jubileuszowy XXV Super Mikrofon Radia Jard. Składamy podziękowania wszystkim instruktorom, rodzicom i tym, którzy kibicowali wykonawcom. Poniżej lista laureatów sobotnich przesłuchań finałowych.

 Fundacja Kreatywnej Edukacji, Polskie Towarzystwa Edwina E. Gordona oraz Wawerskie Centrum Kultury zaprasza na kursy gordonowski dla osób kierujących edukacją muzyczną małego dziecka. 

Program: Szkolenie skierowane jest do nauczycieli muzykim edukatorów oraz praktykujących muzyków. Celem projektu jest wykształcenie osób kierujących edukacją muzyczną dziecka, które stworzą na swoim terenie placówki edukacyjne prowadzące zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i małych dzieci wg teorii E.E.Gordona.

Kurs to 160 h warsztatów, praktyk koncertów prowadzonych przez najlepszych gordonowców i specjalistów od ruchu, śpiewu w Polsce.

Planowane zajęcia dotyczyć będą poniższych zagadnień:

1.     Teoria uczenia się muzyki E.E.Gordona.

2.     Zasady muzyki, improwizacji muzycznej, harmonii - wykorzystanie posiadanych umiejętność do pracy wg teorii E.E.Gordona.

3.     Koordynacja ruchowo-głosowo-oddechowa - wykorzystanie dorobku choreografa i teoretyka tańca improwizowanego Rudolfa Labana.

4.     Praktyczne aspekty psychologii i pedagogiki dziecięcej, możliwość prowadzenia zajęć umuzykalniających wg teorii E.E. Gordona dla dzieci z deficytami komunikacyjnymi, zwłaszcza z autyzmem.

5.     Praktyczne zastosowania testów muzycznych E.E.Gordona. Prowadzenie obserwacji postępów dziecka - uczestnika zajęć umuzykalniających.

6.     Metodyka prowadzenia zajęć umuzykalniających wg teorii E.E.Gordona, zastosowanie materiałów dydaktycznych. Analiza zajęć praktycznych prowadzonych przez uczestników szkolenia.

7.     Organizowanie koncertów i innych działań, m.in. parateatralnych, również z udziałem rodziców, promocja zajęć w środowisku lokalnym. Całość w konwencji zawierającej aspekty teorii E.E.Gordona.

8.     Możliwość superwizji zajęć prowadzonych przez uczestników, wsparcie instytucjonalne PTEEG oraz FKE w kontaktach z lokalnymi włodarzami oraz instytucjami edukacji muzycznej, jak i lokalnymi mediami.

9. Koncepcja Edwina E. Gordona w psychologii muzyki. Efekt Mozarta i wpływ muzyki na pozamuzyczne obszary inteligencji dziecka.

Zjazdy:

1-10 sierpnia 2016

23-24 września 2016

22-23 października 2016

19-20 listopada 2016

10-11 grudnia 2016

Miejsce: Wawerskie Centrum Kultury, Filia Aleksandrów.

Jolanta Gawryłkiewicz

Prezes Zarządu Fundacji Kreatywnej Edukacji
ul. Kordeckiego 16/1
85-225 Bydgoszcz
tel. +48 602 466347
www.fundacjakreatywnejedukacji.org
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Dyrektor Przedszkola Perpetuum Mobile
przy ul. Chopina 28 w Bydgoszczy
 
Dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej 
Perpetuum Mobile
przy ul. Chopina 28 w Bydgoszczy
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Stowarzyszenie Flecistów Polskich serdecznie zaprasza do udziału w XI Ogólnopolskim Festiwalu „Zakręcone Fleciki”, który odbędzie się 21 maja 2016 r. w Rybniku.

ORGANIZATORZY:
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku
Stowarzyszenie Flecistów Polskich.
2. CELE FESTIWALU:
prezentacja osiągnięć artystycznych młodych flecistów w wieku 6-11 lat,
promocja nowoczesnych metod nauczania początkowego gry na flecie,
wymiana doświadczeń metodycznych między pedagogami,
integracja uczniów i nauczycieli klas fletu.
3. GRUPY WIEKOWE
grupa sześciolatków – urodzeni w 2009 r.
grupa I- pierwszy rok nauki
grupa II - drugi rok nauki
grupa III - trzeci rok nauki

Zapraszamy do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Od 14 marca 2016 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym w Białymstoku (ul. Kościelna) oglądać będzie można prace laureatów i uczestników konkursu Pocztówka Wielkanocna. Od 31 marca 2016 roku podobna wystawa (innych prac) prezentowana będzie w Gminnym Centrum Kultury w Dobrzyniewie Dużym (ul. Lipowa 71). Od 24 marca 2016 roku, kolejne prace uczestników i laureatów konkursu oglądać będzie można z Centrum Informacji Turystycznej w Supraślu (ul. Piłsudskiego). Zachęcamy szczególnie autorów do odwiedzenia wystaw i znalezienia swojej pracy.

http://trojanowscy.pl/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=204:2016-pfw-wystawy&Itemid=492