Zapraszamy od 3 sierpnia 2016 roku do Centrum Wystawienniczo -Konferencyjnego Archidiecezji Białostockiej (ul Kościelna 1a, Białystok) na wystawę Stefan Kardynał Wyszyński Prymas Tysiąclecia. Organizowana jest z okazji 115 rocznicy urodzin. Nawiązuje do 1050-tej rocznicy Chrztu Polski. Można na niej obejrzeć oryginalne listy, dokumenty, numizmatykę, albumy oraz fotografie. Szczególnie cenne są te z wizyty Prymasa Tysiąclecia w Białymstoku w 1966 roku. Perełką wystawy jest baraban z kościoła w Andrzejewie, na którym "barabanił" mały Kardynał. Zachęcamy do odwiedzenia wystawy w godzinach otwarcia CWK. 16 września o g. 13.30 - po XVIII Koncercie Pamięci (g. 12. Pałac Branickich w Białymstoku) - odbędzie się jej uroczyste zamknięcie z udziałem młodzieży białostockich szkół. Szczegóły wkrótce.

Harcerski Zespół Pieśni i Tańca Dzieci Płocka jest wykonawcą Hymnu Młodych - Miłosierdzie swe dałeś nam. Klip produkcji Impresariatu Muzycznego Pro Art można będzie oglądać w TVP Białystok, telewizjach regionalnych oraz w Płocku podczas diecezjalnych obchodów Światowych Dni Młodzieży. Emisja klipu 23 lipca - w sobotę - w ramach diecezjalnych obchodów ŚDM w Płocku - podczas otwarcia Dni Miasta. .

Dziękujemy Darkowi Sawickiemu z Australii za szybkie tłumaczenie: Scouts "Song and Dance Ensemble of Plock Children" is the performer of Anthem Young - "You gave your Mercy to us" Clip was producted by Impresario Music "Pro Art" from Bialystok (Poland) - http://www.trojanowscy.pl/ We wil see the clip: on Bialystok TVP, regional television channels and in City of Plock, at catholic diocesan celebration of World Youth Day 2016. It is the beautiful sacred project. Jesus, my LORD, I trust in You forever. Amen.

https://www.youtube.com/watch?v=9BFuCmhIl9k

We wszystkie niedziele sierpnia zapraszamy na poranne spotkania z muzyką na Dziedziniec Muzeum Podlaskiego Ratusz w Białymstoku. Początek koncertów g. 11.15. Koncerty zostały laureatem Gryfa Kulturalnego na 2015.

Koncerty dofinansowane przez Miasto Białystok. Mecenat KPKM sp. z o.o. Opieka Medialna: TVP Białystok, Radio Jard.

Serdecznie zapraszamy na XVI Muzyczne Spotkania z naturą - Franciszkiada - granie na byle czym. W programie tegorocznych spotkań z muzyką niekonwencjonalną znajdą się pokazy na instrumentach unikatowych, wspólne granie z publicznością, konkursy dla publiczności w zakresie grania oraz konkurs na bicie piany. Ten niezwykle "brzmiący" konkurs skierowany jest do publiczności. Nagrodą będą sprzęty ADG ufundowane przez Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Musica Sacra w Białymstoku. Zachęcamy do udziału. Uczestnicy otrzymają atrakcyjne nagrody. Zgłoszenia do 2 sierpnia 2016 - drogą emailową na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..W ramach Franciszkiady wystąpią: Dorota Frasunkiewicz z zespołem Rosa Tardija. Zaprezentowane będą instrumenty Ameryki Środkowej, Hawajów i Portugalii. Gwiazdą tegorocznej Franciszkiady będzie Maciej Ostromecki, perkusista współpracujący m.in. z Waldemarem Malickim ("Filharmonia dowcipu"), Loud Jazz Band, Varsovia Manta. Zobaczymy też autora hejnału Miasta Białegostoku - Roberta Panka w  niecodziennej roli muzyka grającego na szkle. Warunkiem uczestnictwa jest przygotowanie prezentacji (trwającej co najmniej 2 minuty) na niekonwencjonalnym instrumentarium, instrumencie własnoręcznie przygotowanym lub na byle czym. Kategoria jest jedna - open. Wiek od roku do stu lat.