To wspomnienie wielkiej historii Narodu Polskiego - napisał w kronice Ludwik Konopka  Prezes Związku Represjonowanych Politycznie Górników. I takie jest przesłanie organizowanych od osiemnastu lat koncertów, które zawsze odbywają się 17 września jako pamięć tragicznego września 1939 roku. W tym roku miały miejsce dwa koncerty: 15 i 17 września. Ten pierwszy odbył się w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej i został wykonawczo przygotowany przez młodzież z białostockich szkół: SP 19, SP21, SP24 SP 28 SP 29 i SP 34. Było to wielkie przeżcie zarówno dla wykonawców, jak i publiczności, wśród której znaleźli się zaproszeni goście - przedstawiciele organizacji kombatanckich, młodzież szkolna oraz nauczyciele i inni goście.

relacja foto autorstwa Weroniki Trojanowskiej.

 17 września o godz. 18.05 cały region słuchać mógł doskonałych interpretacji utworów o tematyce "pamięci historycznej", bo chyba słowo partioryczne w tym momencie jest zbyt popularne. Wiekie emocje, doskonałe wykonania i cała paleta barw głosów laureatów konkursu Jeszcze Polska nie zginęła. Relacja na stronie Polskiego Radia Białystok.

http://www.radio.bialystok.pl/koncertylive/index/id/147755

17 września 2017 r. o godz. 18 zapraszamy do odbiorników radiowych oraz słuchania przez internet Polskiego Radia Białystok. W Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok odbędzie się Koncert Live pt. Pamiętamy! Udział w nim wezmą laureaci Ogólnopolskiego Przegladu Pieśni Patriotycznej Jeszcze Polska nie zginęła, który odbywa się w Mońkach, a którego pomysłodawcą jest Sylwester Trojanowski Prezes Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego TAK. Wystąpią: ALEKSANDRA MUSZYŃSKA, ZUZANNA DWORAKOWSKA, KAROLINA SZKIŁĄDŹ, IZABELA KARCZEWSKA, MARIA SAWICKA, OLIWIA MAGDALENA IGNATOWSKA, URSZULA SULKOWSKA, AGATA DANIŁOWICZ, MAJA MARKOWSKA, OLIWIA CIECHACKA, WIKTOR ZAWADZKI, AGATA GALENT, WERONIKA TROJANOWSKA, MAJA ZYSKOWSKA, JULIA KUZYKA oraz TADEUSZ TROJANOWSKI - fortepian. Koncert poprowadzi DOROTA SOKOŁOWSKA. Organizatorami tego koncertu są: Stowarzyszenie Musica Sacra w Białymstoku, Impresariat Muzyczny Pro Art i Polskie Radio Białystok.  Mecenat nad Koncertem sprawuje KPKM sp. z o.o., Lasy Państwowe. Bezpłatne wejściówki do Studia dostępne bedą w Polskim Radiu Białystok.

Pod takim tytułem odbędzie się w Bohemie (Plac Kościuszki 1) w Supraślu w sobotę 16 września 2017 r. o godz. 17 koncert, na którym zabrzmi muzyka Fryderyka Chopina w bałkańskich rytmach wykonana przez światowej sławy Trio Sarakina. Wstęp wolny. Zapraszamy

 

 Zapraszamy do uczestnictwa w koncertach upamiętniających wydarzenia z września 1939 r. Ta pamięć pokoleń wyraża się również poprzez sztukę. 15.09.2017 o godz.12 odbędzie się Koncert Objęła nas Pamięć Pokoleń, w którym udział weżmie młodzież z białostockich szkół: SP 19, SP21, SP24, SP28, SP 34. W ten sposób wyrażą swój hołd tym, którzy zginęli i cierpieli dla sprawiedliwości. Już dzisiaj dziękujemy za zaangażowanie młodzieży, nauczyielom i dyrektorom tych szkół: Dyr. Jerzemu Bołtuciowi, Dyr. Annie Stankiewicz, Dyr. Joannie Chilimon, Dyr. Elżbiecie Zimnoch, Dyr. Alfredowi Komarowi, Dyr. Elżbiecie Rogowskiej. Wstęp wolny.

Organzatorami są: Impresariat Pro Art, Stowarzyszenie Musica Sacra w Białymstoku, Centrum Wystawienniczo-KOnferencyjne Archidiecezji Białostockiej, Podlaskie Stowarzyszenie Pamięci Zesłańców Sybiru oraz wymienione szkoły.

17 września 2017 r. o godz. 18 zapraszamy do odbiorników radiowych oraz słuchania przez internet Polskiego Radia Białystok. W Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok odbędzie się Koncert Live pt. Pamiętamy! Udział w nim wezmą laureaci Ogólnopolskiego Przegladu Pieśni Patriotycznej Jeszcze Polska nie zginęła, który odbywa się w Mońkach, a którego pomysłodawcą jest Sylwester Trojanowski Prezes Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego TAK.

Organizatorami tego koncertu są: Polskie Radio Białystok S.A. Impresariat Muzyczny Pro Art i Stowarzyszenie Musica Sacra w Białymstoku 

Mecenat nad Koncertem sprawuje KPKM sp. z o.o., Lasy Państwowe.

Bezpłatne wejściówki do Studia dostępne bedą w Polskim Radiu Białystok.