Zachęceni zeszłorocznym sukcesem organizatorzy  Międzynarodowych Integracji Jazzowych Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Zygmunta Noskowskiego w Krzeszowicach  zapraszają do wzięcia udziału w II Międzynarodowych Integracjach Jazzowych, Big-Band Workshops Krzeszowice 2013. Impreza adresowana jest zarówno do osób, które chcą rozpocząć przygodę z jazzem

 

jak i zaawansowanych muzyków.  Zajęcia będą prowadzone przez znakomitych jazzmanów i uznanych pedagogów.

 

Udział w warsztatach i koncercie finałowym jest bezpłatny.

Tomasz Stańko & Aukso, „Skrzypek na dachu” Teatru Muzycznego w Gdyni, Koncert na ścianie wydarzenia ze świata kultury i wiele innych uświetnią otwarcie Ośrodka Kultury. Pełny program w załączniku.

program:

Piątek 24.05.2013

16:30 – Wernisaż wystawy Marka Sobczaka„50/50” (galeria w patio SOK)

Sobota 25.05.2013

15:30 – Spektakl „Skrzypek na dachu” – Teatr Muzyczny w Gdyni (Duża Scena Suwalskiego Ośrodka Kultury)

19:30 – Spektakl „Skrzypek na dachu” – Teatr Muzyczny w Gdyni (Duża Scena Suwalskiego Ośrodka Kultury)

Niedziela 26.05.2013

od 10:00 Familijna Niedziela – Dzień Otwarty Suwalskiego Ośrodka Kultury

„Zostaw ślad” Interaktywne warsztaty dla dzieci Aleksandry Andreevej (Rosja) (plener przed obiektem)

10:30 – Poranek Teatralny: „Zuzia i Anioł” – Pracownia Teatru Lalki i Aktora (SOK), „Kabaret na jednej nodze” - Teatr „Mniejszy od Mikrusa” (SOK) oraz „Nasze podwórko” - Śmiesznych Treści „Zgryz” (Uniwersytet Trzeciego Wieku Teatr), „Klara i moja rodzinka” – Efemeryczne Dzieciaki (SOK) (Sala Kameralna)

10:30 – Poranek Muzyczny: plenerowy koncert zespołów muzycznych SOK: Vieśnova, Bułka z Masłem, Zmiana Wachty, Świetlik, Age (plener przed obiektem)

14:00 – kabaret PRO IMPRO (Sala Kameralna) – „Szorty” improwizowany spektakl teatralno- kabaretowy w wykonaniu kabaretu Pro Impro

17:00 – koncert –Tomasz Stańko i Orkiestra AUKSO (Duża Scena)

Ok. 19:30 – PS. KOKTAJL z SOKU – Teatr Form Czarno-Białych PLAMA i znajomi Królika, happening plenerowy

20:00 – Koncert na ścianie– projekt muzyczno-alpinistyczny grupy world music Ryszarda Bazarnika – widowisko plenerowe przed obiektem

 

 

 

W dniach 18-23 marca 2013 roku odbył  się  w Paryżu XV Międzynarodowy
Konkurs Pianistyczny im. Miłosza Magina, pod Honorową Prezydencją Pani Idalii Magin.

Na XXVIII Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów Niepokalanów 2013 film Beaty Hyży-Czołpińskiej pt. Jest taka cierpienia granica znalazł się wśród 11 nagrodzonych obrazów w kategorii film dokumentalny. Poniżej pełna lista nagrodzonych oraz inne informacje dotyczące uroczystej gali.

W niedzielę, 14 kwietnia 2013 roku rozdano nagrody XVIII Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi. Wśród duetów instrumentalnych (kategoria A) najlepsi okazali się muzycy z Łodzi: Daroch Duo (na zdjęciu), czyli rodzeństwo Maria Daroch (fortepian) i Tomasz Daroch (wiolonczela). W kategorii B (tria, kwartety i kwintety fortepianowe) zwyciężył zespół z Francji – Trio Suyana, które tworzą bracia: David Castro-Balbi (skrzypce) i Alexandre Castro-Balbi (wiolonczel a) oraz pianista Thibaud Epp.

W kategorii duetów (A) przyznano ponadto dwie równorzędne drugie nagrody oraz dwa wyróżnienia, w kategorii B – dwie trzecie nagrody oraz jedno wyróżnienie. Laureaci zostali wyłonieni po sześciu dniach wielogodzinnych przesłuchań, podczas których dominowała muzyka Johannesa Brahmsa, Ludwiga van Beethovena i Cesara Francka.

Konkurs składał się z dwóch etapów, w drugim znalazły się 24 ansamble: 13 zespołów w kategorii duetów instrumentalnych (8 z Polski i 5 o międzynarodowym składzie) i 11 zespołów w kategorii triów, kwartetów i kwintetów fortepianowych (6 z Polski i 5 o międzynarodowej obsadzie). O nagrody w poszczególnych kategoriach konkurowali muzycy z 14 krajów: z Polski, Albanii, Azerbejdżanu, Chorwacji, Finlandii, Francji, Japonii, Korei, Łotwy, Niemiec, Turcji, Ukrainy, Węgier i Włoch. Oceniało ich międzynarodowe jury, któremu przewodniczył prof. Cezary Sanecki, rektor łódzkiej Akademii Muzycznej.

O werdykcie mówi prof. Bogusław Pikała, dyrektor konkursu i członek jury: O rozdziale nagród decydowała suma punktów z pierwszego i drugiego etapu. W kategorii A pierwsza nagroda była bezapelacyjna, a dwa następne zespoły otrzymały II nagrody ex aequo, ponieważ różnice w punktacji były nieduże. W kategorii triów, kwartetów i kwintetów zwycięskie trio było wprost znakomite i wyznaczyło tak wysoki poziom, że trudno było przyznać drugą nagrodę, dlatego zdecydowaliśmy o przydziale dwóch III nagród.

W niedzielę w samo południe w sali koncertowej Akademii Muzycznej wręczono uroczyście Nagrody. Laureaci zaprezentowali się podczas koncertu we fragmentach konkursowego repertuaru. Na koniec zagrali zwycięzcy: duet Darochów wykonał dwie części II Sonaty D-dur op. 58 Felixa Mendelssohna-Bartholdy'ego, Trio Suyana – Trio fortepianowe op. 8 Dymitra Szostakowicza.

Rozpoczęły się zapisy na 13. Letni Kurs Gitary Krzyżowa 2013, który w tym roku odbędzie się w dniach 26 lipca – 3 sierpnia w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej (k. Świdnicy, Dolny Śląsk).

Zachęcamy do udziału w niebanalnym festiwalu na Litwie, który organizuje Lithuanian Accordion Association oraz Vilnius Algirdo Music School. W załączniku regulamin oraz karta zgłoszenia.

Koncerty, spotkania warsztatowe i wyjazdy krajoznawcze to atrakcje, jakie przygotowali uczestnikom organizatorzy V Sierpniowych Spotkań Muzycznych w Stalowej Woli. Tatiana Szewczenko, Edward Wolanin, Tomasz Strahl, Marek Nosal to tylko niektóre nazwiska wykładowców. Organizatorzy - PSM I i II stopnia im. I.J.Paderewskiego w Stalowej Woli - zapraszają.

http://psmstalowawola.pl

W załączniku list Organizatorów.

 

Zamieszczamy zaproszenie od Ks. Kanonika Zbigniewa Kanieckiego na uroczystości związane z obchodami rocznicy katastrofy smoleńskiej 7 kwietnia w warszawie i 14 kwietnia w Płocku - Trzepowie.

 

Otworzyliśmy wystawę Pocztówka Wielkanocna wczoraj i dziś, na której prezentowane są prace uczestników konkursu na pocztówkę wielkanocną 2007 - 2013 oraz stare pocztówki (lata 20 - 66 XX wieku) z prywatnych zbiorów. Do obejrzenia w Szkole Podstawowej nr 34 do 14 kwietnia 2013 roku. {youtube}h5cybjaR1yM{/youtube}

 

 

 

Na jubileuszowy koncert w Muzeum Podlaskim - Ratusz w Białymstoku, niedziela, 7 kwietnia 2013 r. złożyły się przede wszystkim pieśni Tadeusza Trojanowskiego z lat 1984 - 2013, pieśni chóralne oraz teksty Bł. Michała Sopoćki.

Dziesięć edycji Festiwalu to blisko 10 tys. prac w konkursie pocztówka wielkanocna, 3 tys. uczestników konkursu na pieśń wielkanocną, liczne koncerty oratoryjne i kameralne, w których wzięło udział prawie 350 artystów. Jubileuszowy Festiwal odbywał się pod Patronatem Honorowym Metropolity Białostockiego Ks. Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz władz miejskich i wojewódzkich. Dziesiątą edycję PFW wspierał: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Prezydent Miasta Białegostoku, Komunalne Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej sp. z o.o, Hotel Podlasie oraz Impresariat Muzyczny Pro Art.

 

Serdecznie dziękujemy za udział w Festiwalu Pieśni Wielkanocnej licznym zespołom oraz solistom. W przesłuchaniach uczestniczyło ponad 250 wykonawców. Wyrażamy przekonanie, że radosne Alleluja rozbrzmiewać będzie w uczestnikach oraz publiczności. Zapraszamy do galerii zdjęć. W zakładce więcej lista nagrodzonych.

 

Drodzy uczestnicy oraz opiekunowie biorący udział w konkursie pocztówka wielkanocna! Proszę przyjąć nasze serdeczne podziękowania za liczny udział w konkursie (468 prac). Prace, według nas - organizatorów, zasługują w większości na nagrody. Wymagały wiele trudu i pracy włożonej w ich powstanie. Dlatego wszystkim jeszcze raz bardzo dziękujemy.  Jury w składzie: Dariusz Szada-Borzyszkowski - redaktor w TVP 3 oddział w Białymstoku, Krzysztof Koniczek - artysta plastyk, Eugeniusz Wiszniewski - artysta plastyk, Tadeusz Trojanowski - dyr. Artystyczny Festiwalu miało ogromne trudności z wyborem najlepszych prac.

W załączniku lista nagrodzonych we wszystkich kategoriach. Nagrodziliśmy blisko 100 prac.

Wszystkie dyplomy laureatów oraz dyplomy - wyróżnienia wysłaliśmy pocztą 9 kwietnia. Prosimy o kontakt telefoniczny w sprawie odbioru nagród. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za przybycie z odległych zakątków województwa laureatom, opiekunom i rodzicom. Przepraszamy za niedociągnięcia.