W II Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki i Pieśni Patriotycznej „JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA” oraz w konkursie plastycznym uczestniczyło około 260 uczestników. Cieszy zaangażowanie młodych wykonawców zarówno w sferze plastycznej (200 prac), jak i muzycznej. Poniżej zamieszczamy listy laureatów. Wkrótce w galerii prace uczestników oraz zdjęcia.
KONKURS PLASTYCZNY
Za główne kryterium oceny komisja przyjęła: plastyczną interpretację tematu konkursu, oryginalność przekazu i poziom artystyczny prac.
Prace oceniono w czterech kategoriach wiekowych:
I kat. - dzieci w wieku do 9 lat
II kat. - dzieci w wieku 10 - 12 lat
III kat. - młodzież w wieku 13 - 18 lat
IV kat. - dorośli
Przyznano nagrody i wyróżnienia: KATEGORIA I
Nagrody:
1. Wiktoria Sulima- Koło Małego Plastyka MOK- Mońki
2. Maja Dzięgielewska - S.P. Nr 2 w Mońkach /Barbara Adamczyk/
3. Oliwią Markiewicz - S.P. Nr 2 w Mońkach /Bożena Żak/
Wyróżnienia;
1. Ewelina Kloza - S.P. Nr 2 w Mońkach/op.Bożena Żak/
2. Miłosz Samoluk - Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 2
z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie
3. Hubert Kostecki - Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 2
z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie
KATEGORIA II
Nagrody
l. Paweł Strzeszewski - Szkoła Podstawowa w Trzciannem /op. Urszula Waszkiew2. Kacper Romanowski - Szkoła Podstawo wa Nr 2 w Mońkach
3. Łukasz Wiszowary - S.P. w Trzciannem/op. Urszula Waszkiewicz/
Wyróżnienia
1. Ania Milewska - Koło Małego Plastyka MOK - Mońki
2. Agnieszka Sadowska - S.P. w Trzciannem
KATEGORIA młodzież 13 - 18 lat
Nagrody
1. Patryc]a Roszko - Gimnazjum w Mońkach/op. Aldona Karwowska/
2. Dominika Porzecka - Gimnazjum w Mońkach
3. Adrianna Zdańska - Gimnazjum w Mońkach Wyróżnienia:
1. Karolina Polińska - Gimnazjum w Mońkach
2. Sandra Grabowska - Gimnazjum w Mońkach
3. EwaKotuk - Gimnazjum w Mońkach
KATEGORIA IV RZEŹBA
Nagroda
l. Danuta Dembowska - Mociesze
MALARSTWO
Nagroda
1. Andrzej Zdunko - Goniądz
2. Andrzej Skubich - Goniądz
Przegląd Piosenki i pieśni patriotycznej
W kategorii I Soliści:
1. Czaplicka Aleksandra
2. Daniłowicz Agata
3. Moszczyńska Małgorzata
Wyróżnienie otrzymał:
Zawadzki Wiktor
W kategorii II Soliści:
1. Karczewska Izabela
2. Sawicka Maria
3. Wiktor Gorzoch
Wyróżnienie otrzymała:
Jabłońska Gabriela
W kategorii II Zespoły:
1. Zespół Wokalny MAŁE HDK
2. Zespół Muzyczny „Dwójeczka"
3. Chór dziecięcy ze Szkoły Podstawowej nr 28
Wyróżnienie otrzymał:
Zespół muzyczny z Trzciannego
W kategorii III
Soliści:
1. Wawreszuk Julita
2. Muszyńska Aleksandra
3. ex aeąuo: Biegluk Marlena, Kuzyka Julia
Wyróżnienie otrzymała: Boruch Weronika W kategorii Ul Zespoły:
1. Duet Wokalny z GOK Jaświły 3
2. Kwartet Wokalny z Goniądza
3. Młodzieżowy zespół z Jaświł
W kategorii IV Soliści:
1. Tuszyńska Renata
2. Breczko Katarzyna
3. Rosiński Ryszard
Wyróżnienie otrzymał: Nowik Eugeniusz
W kategorii IV Zespoły:
1. Chór znad Biebrzy
2. ex aeąuo: "/ Duet z Jasionówki Duet AliZet z Warszawy
W kategorii piosenki autorskiej:
1. Duet Wokalny z GOK Jaświły
2. Moszczyńska Małgorzata
3. Eugeniusz Nowik