Najlepsze zespoły wokalne z regionu (Studio Piosenki Fart, Zespół Karuzela, Studio Piosenki HDK, Świetlik, Schola z Topczewa i parafii św. Wojciecha w Białymstoku) usłyszeliśmy w repertuarze kolędowym we środę 19.12.2018 r. o godz. 19:00 w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku.

Zachęcamy do pozostania w atmosferze świąt Bożego Narodzenia. Do oglądania na you tube są tegoroczne klipy kolędowe produkcji Pro Art:

W Nocy Narodzony - do pobrania w zakładce pdf również nuty

https://www.youtube.com/watch?v=ap3BTrwjKXQ

Maleńki skarb

https://www.youtube.com/watch?v=3vhnlMWRFeI

Kolęda Zegarowa

https://www.youtube.com/watch?v=LuXJNqsDqn0

 

Zapraszamy solistów, duety i zespoły (również obrzędowe z przedstawieniami jasełkowymi) do udziału w kolejnej edycji Festiwalu Kolęd i Pastorałek z Radiem JARD. 14 stycznia 2018 r. w Klubie Rozrywki Krąg w Białymstoku. Festiwal startuje o godz. 10. Szczegóły i zapisy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszamy do oglądania programów świątecznych z udziałem dzieci i młodzieży z Podlasia, wyprodukowanych przez Pro Art w 2017 r. W TVP3 Białystok obejrzeć je będzie można w następującym czasie emisyjnym:

„Maleńki Skarb”- 24.12.2017 ok. godz. 18.55 i godz. 21.55 oraz 06.01.2018 ok . godz. 21.55 z udziałem rodziny Państwa Hermanowskich: Anety, Pawła, Huberta i Julii, Mieczysława Kuczyńskiego oraz Weroniki Trojanowskiej.

„Kolęda Zegarowa” - 25.12.2017 ok. godz. 18.55 i godz. 21.10 oraz 06.01.2018 ok. godz. 11.10 z udziałem Zespołów Fart i Karuzela z Bielska Podlaskiego pod kier. Justyny Porzezińskiej, scenografia koncertu - Szymon Ambrożewicz.

„W Nocy Narodzony” - 26.12.2017 ok. godz. 18.55 i godz. 21.55 oraz 06.01.2018 ok. godz. 17.30 z udziałem Ksymeny Krzesiewicz z mamą Martą, Mai Matulewicz z tatą Piotrem, Damiana Jaroszewicza, Maxa Jaroszewicza, Stanisława Trojanowskiego, Edwarda Trzcińskiego i Weroniki Trojanowskiej. Składamy podziękowania Stowarzyszeniu Gimnastyki Artystycznej i Tańca Bis pod kier. Anny Sokołowskiej oraz Galerii Jurowiecka w Białymstoku.

scenariusz i reżyseria - Lidia Trojanowska, zdjęcia - Krzysztof Jackowski, muzyka Tadeusz Trojanowski, realizacja dźwięku - Grzegorz Falkowski, Jarosław Woźniewski, montaż Tomasz Andrejuk.

Podziękowanie za wsparcie finansowe umożliwiające relizację programów: Suempol sp. z o.o., Samasz sp. z.o.o, Fundacja Era, Carrefour 24h Białystok ul. Kolejowa 12.

Wdzięczność nasza nie ma granic - powiedziała podczas koncertu Kolęda z serca dla Damiana (16.12.2017 w Galerii Jurowiecka w Białymstoku) mama Damiana Jaroszewicza Agnieszka. I my jako organizatorzy dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do realizacji tego wydarzenia. Wyrosło ono z potrzeby serca. Zgromadziło najlepszych wykonawców z Podlasia. Najlepszych solistów, zespoły, chóry - to ze strony muzycznej.

 Gratulujemy wszystkim uczestnikom XXVII Międzynarodowego Festiwalu Super Mikrofon Radia Jard: laureatom, wykonawcom, którym nie udało się zająć miejsc, ani zakwalifikować do finału. Czekamy na Was w marcu 2018 r. życząc wytrwałej pracy nad rozwojem własnej indywidualności artystycznej, doskonaleniem warsztatu wykonawczego i poszukiwania w wykonywanych piosenkach siebie (a nie odtwórstwa czy raczej klonu oryginalnych wykonań) . Doceniamy rozwój wykonawców prawdziwych "stajni"  muzycznych z Łukowa, Kobierzyc, Gołdapii, Gdańska, Ełku, Hajnówki, Litwy i Białorusi i wszystkim satelitom tajemniczo brzmiącej nazwy MAT (Muzycznej Akademii Talentów) z miejscowości okolic Warszawy. Płaczu nie było zbyt wiele, pomidory na scenę nie leciały... Rozumiemy, że będziecie poszukiwać i pracować na chwałę swojego rozwoju osobistego. Poniżej wyniki we wszystkich kategoriach.

Jury XI Festiwalu Polonijnego "Losy Polaków 2016" pod przewodnictwem Pawła Woldana– reżysera filmowego i telewizyjnego, po przeglądzie zgłoszonych na 70 filmów i programów telewizyjnych, programów radiowych, programów multimedialnych oraz kilkudziesięciu portali internetowych  ukazujących  życie Polaków w ponad
15 krajach świata  m.in. w Australii, Argentynie, Brazylii, Chinach, Islandii, Kanadzie,  Kazachstanie, Litwie,
Nowej Zelandii, Rosji,  USA, Ukrainie, Uzbekistanie, Wietnamie, Wielkiej Brytanii  i  Polsce

Zachęcamy do udziału w kolejnej edycji Festiwalu Kolęd z Radiem Jard. Szczegóły na www.jard.pl

Rekordowa liczba ponad 380 uczestników pojawiła się na jubileuszowym XXV Festiwalu Super Mikrofon Radia Jard. Śmiało można powiedzieć o bardzo wysokim i wyrównanym poziomie wykonawczym. Do finałów zakwalifikowała się również rekordowa liczba śpiewających. Serdecznie dziękujemy wszystkim wykonawcom, opiekunom, instruktorom i rodzicom osób, które nie dostały się do finału. Zapraszamy w marcu 2017 roku na kolejną edycję Festiwalu. Miło nam poinformować, że nagrodę Impresariatu Muzycznego Pro Art za najlepsze wykonanie polskiej piosenki otrzymała Julia Kuzyka za piosenkę Medytacje wiejskiego listonosza. Poniżej wyniki ww wszystkich kategoriach.

W jubileuszowej dwudziestej piątej edycji Festiwalu zapowiedziało udział ponad 300 wykonawców różnych grup wiekowych i kategorii. Festiwal rozpoczyna się w piątek 2 grudnia 2016 roku o godz. 14 w Klubie Rozrywki Krąg (ul. Wierzbowa) w Białymstoku. Zachęcamy do udziału w zmaganiach festiwalowych jako uczestnicy i słuchacze. W sobotę i niedzielę przesłuchania rozpoczną się o godz. 11. Wielka gala finałowa połączona z wręczeniem nagród rozpocznie się w niedzielę - 4 grudnia 2016 - o godz. 15.

Festiwal Super Mikrofon Radia Jard to jeden z najbardziej liczących się Festiwalu w kraju i największy festiwal w regionie. Swój udział zapowiedzieli również uczestnicy z Rosji, Ukrainy, Litwy i Białorusi. Relacje w TV Jard i Radiu Jard. Wyniki w kategoriach będziemy umieszczać na bieżąco na trojanowscy.pl

Nakładem Impresariatu Muzycznego Pro Art ukazał się zbiór Kolędy Polskie, w którym znaleźć można najpiękniejsze znane kolędy oraz autorskie kolędy Tadeusza Trojanowskiego. W wydawnictwie znajduje się 18 kolęd od prostych opracowań przez koncertowe aż po kolędy w opracowaniu na cztery ręce. Zachęcamy do zakupu - cena 20.00 PLN.

Zachęcamy do obejrzenia relacji z Międzynarodowego Festiwalu Super Mikrofon Radia Jard, który odbywał się w dniach 4 - 6 w białostockim Klubie Rozrywki Krąg.

http://www.tv.jard.pl/pl-materialy.html

XXIII Międzynarodowy Festiwal Super Mikrofon Radia Jard to wyjątkowa inicjatywa Radia Jard. Zapewne pomysłodawca -Jarosław Dziemian - właściciel firmy Jard w najśmielszych oczekiwaniach nie przewidział, że Festiwal nabierze tak dużych rozmiarów, że przybywać będą z Polski i z z zagranicy młodzi, utalentowani wykonawcy. Tegoroczna edycja stała na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie wykonawczym. Poniżej lista uczestników laureatów we wszystkich kategoriach. W tegorocznej edycji w Jury zasiadali: Edward Wolański - bard, kompozytor, gitarzysta, Dmitrij Laptsevich (właściciel Jazz Hand Studio z Mińska na Ukrainie), Marian Lichtman (wokalista zespołu Trubadurzy), Lidia Trojanowska (dyrygent i wokalistka) oraz Tadeusz Trojanowski (kompozytor). Laureatom życzymy sukcesów i zapraszamy na marcowy Festiwal w 2016 roku.

Zapraszamy na warsztaty organizowane przez PSM I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze jako impreza towarzysząca XXII Ogólnopolskiemu Festiwalowi "Gwiazdy promują".

Impreza odbędzie się w dwóch terminach 17-27 lutego 2015 r. i 02-04 marca 2015 r. Harmonogram Warsztatów, informacja oraz druki zgłoszeń dostępne na stronie internetowej www.psm.jgora.pl

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kursach instrumentalnych organizowanych przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. W terminach 23-28 lutego oraz 2-7 marca 2015, w ramach Zimowej Akademii Muzyki, odbędą się dwa turnusy muzycznych zimowisk, obejmujących kursy instrumentalne w 13 klasach znakomitych pedagogów: Skrzypce - pedagodzy:  Karina Gidaszewska, Marcin Baranowski, Bartosz Bryła, Antoni Cofalik, Tomasz Tomaszewski, Janusz Wawrowski. Altówka - pedagog: Katarzyna Budnik-Gałązka. Wiolonczela -  pedagodzy: Stanisław Firlej, Tomasz Daroch, Kazimierz Michalik, Tomasz Strahl. Kontrabas - pedagog: Jan Kotula. Fortepian - pedagog: Olga Łazarska Kursy są przeznaczone dla uczniów szkół muzycznych zarówno I jak i II stopnia. Poza zajęciami muzycznymi organizowane są zajęcia rekreacyjne, zapewniona jest całodobowa opieka wykwalifikowanej kadry a koszt uczestnictwa w tygodniowym kursie to 600 zł (udział w kosztach kursu pokrywający 6-dniowe zakwaterowanie i wyżywienie).

 Regulamin i karta zgłoszenia dostępne na stronie www.penderecki-center.pl

Szczegółowe informacje: tel. 12 333 40 01, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

I część Koncertu Live w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok.

Do obejrzenia: Witraże - występują: Michał Drewnowski - fortepian, Leszek Kołodziejski - akordeon, Radiowa Filharmonia New Art pod dyr. Przemysława Zycha i Oddech ziemi w wykonaniu Tadeusza Trojanowskiego.

XXI Międzynarodowy Festiwal Super Mikrofon Radia Jard zakończył się sukcesem dla licznego grona laureatów. Od następnego poniedziałku na antenie Radia Jard słuchać będzie można prezentacji festiwalowych solistów a na stronie internetowej oraz Facebooku głosować będzie można na ulubionego wykonawcę. Top lista przebojów XXI Międzynarodowego Festiwalu Super Mikrofon Radia Jard dostępna będzie również na naszej stronie. Tutaj znajdziecie w zakładce XXIFSM Radia Jard fragmenty wykonań, na które będziecie mogli oddać głos. Każdego miesiąca od grudnia 2014 do marca 2015 wyłonicie najlepiej słuchanego wykonawcę, którego nagrodzimy na XXII Międzynarodowym Festiwalu Super Mikrofon Radia Jard. Zachęcamy... Poniżej lista laureatów w kategorii solistów. Zdobywcą Grand Prix został PAWEŁ STAWIŃSKI obdarzony nieprawdopodobnym głosem (kontratenorem). Mamy nadzieję gościć laureatów z Mławy na XV Muzycznych Spotkaniach z naturą - Franciszkiada (sierpień 2015).

Zachęcamy do zakupu najnowszych wydawnictw Pro Art. W sklepie dostępne będą od 6 grudnia 2014 trzy nowe wzory karnetów świątecznych - Boże Narodzenie, który ubogacony jest płytą CD. Cena jednostkowa 8 PLN brutto. W ofercie posiadamy również wydania z zeszłych lat w cenie 7 PLN. Zapraszamy do zakupu. Wystawiamy faktury VAT.

http://www.trojanowscy.pl/index.php?option=com_jshopping&controller=product&task=view&category_id=1&product_id=24&Itemid=491

Prezydent Białegostoku oraz ks. Arcybiskup wraz z Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku zapraszają do udziału w internetowym konkursie szopek bożonarodzeniowych

Koncert odbył się w Auli Magna Pałacu Branickich 30.11.2013 r. Nosił tytuł - W przestrzeni muzyki. Złożyły się na niego kompozycje z lat 1998 - 2013 a wykonawcami byli: New Art Chamber Soloists, Suwalski Chór Kameralny pod dyr. Grzegorza Bogdana oraz soliści.

{youtube}w3UHuZ6NloE{/youtube}

 

 

Europejski, Afrykański i Azjatycki - te trzy orszaki wraz z aniołkami, pasterzami orkiestrą i chórami wyruszyły spod Pałacu Branickich w  Białymstoku w uroczystość Trzech Króli o godzinie 12.00. Trasa tegorocznego orszaku przebiegała ulicą Legionową (scena z aniołami przed Białostockim Ośrodkiem Kultury), M.C.Skłodowskiej - obok Centralu (scena z Herodem przed Uniwersytetem), dalej ul. Suraską przed białostocką Katedrę (scena stajenki przed Katedrą).

info z ekai:

Kilkanaście tysięcy mieszkańców Białegostoku uczciło uroczystość Objawienia Pańskiego przy śpiewie kolęd w barwnym pochodzie, który przeszedł dłuższą niż w ubiegłym roku trasą z dziedzińca przed Pałacem Branickich pod archikatedrę. Orszak Trzech Króli odbył się w Stolicy Podlasia po raz drugi. Życzenia wszystkim przybyłym złożył bp Henryk Ciereszko.

Barwny pochód królów, giermków, rycerzy na koniach i dworzan rozpoczął w południe modlitwą Anioł Pański bp Henryk Ciereszko. „W dzisiejszą uroczystość Objawienia Pańskiego przyszliśmy tu, by publicznie wyznać, że Słowo Odwieczne stało się ciałem” – mówił witając uczestników zgromadzonych na dziedzińcu Pałacu Branickich. „Bóg przypomina dziś mieszkańcom «Miasta Miłosierdzia», że w swojej miłości i miłosierdziu zniżył się do człowieka. On, Odwieczny, który kieruje światem, dziś objawia nam swoją bliskość” – podkreślał.

„Święta Bożego Narodzenia mówią nam, że Bóg na zawsze pozostał z nami, przychodząc na świat jako człowiek, aby nas zbawić. Dzisiejszy Orszak poprzez śpiew kolęd i inscenizacje pomaga nam przeżyć tę prawdę” – zaznaczał biskup[ pomocniczy archidiecezji białostockiej. Wszystkim uczestnikom Orszaku, by „mogli odnaleźć Prawdę, przychodzącego do ich życia w Jezusie Chrystusie Boga, a w Nim Zbawienie”.

W barwnym pochodzie przez centrum miasta przeszli ubrani w kolorowe stroje przedstawiciele wspólnot parafialnych, uczniowie szkół, przedszkolaki oraz całe rodziny, które spontanicznie dołączały się do Orszaku. Uczestnicy wysłuchali tekstów Ewangelii o Narodzeniu Pańskim, a także bawili się, oglądając przygotowane na trasie pochodu scenki teatralne.

Do uczestniczenia w Orszaku organizatorzy zaprosili wszystkich białostoczan, dla których przygotowano kilkanaście tysięcy koron. Uczestnicy otrzymali także przygotowane na tę okazję śpiewniki, by mogli włączyć się w śpiew kolęd wspólnie z chórzystami oraz z Młodzieżową Orkiestrą Dętą.

Orszak złożony z trzech grup: europejskiej, azjatyckiej i afrykańskiej, przeszedł ul. Legionową - tu miało miejsce scena spotkania z aniołami i zwiastowanie pasterzom narodzin Zbawiciela. Następnie na Placu Uniwersyteckim Orszak zatrzymał się przy pałacu Heroda, a zakończył przy białostockiej archikatedrze, gdzie znajdowała się betlejemska stajenka. Tu Trzej Królowie oddali pokłon i złożyli dary Dzieciątku Jezus.

Tegoroczny Orszak organizował Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego. Współorganizatorem był również Impresariat Muzyczny Pro Art.

W galerii zdjęcia autorstwa Weroniki Trojanowskiej.

 

Powracamy do pięknej kolędy Tadeusza Trojanowskiego: Luli, luli - do obejrzenia na you tube w wersji na chór a cappella.

{youtube}pE8VGaAN4zQ{/youtube}

Zapraszamy do oglądania Bożonarodzeniowych klipów na naszym kanale you tube

wystarczy wpisać trojanowski kolędy. W więcej jedna z propozycji.

 

19 edycja festiwalu super mikrofon radia jard to wielu młodych, zdolnych uczestników. Festiwal zkończył się sukcesem wielu z nich. Ci, którym się nie udało zdobyć miejsc mogą przyjechać ponownie w marcu 2014. Organizatorzy zapraszają. Poniżej lista laureatów (soliści, duety, zespoły we wszystkich grupach wiekowych:

 

 

W sobotę 6 grudnia rozpoczął się Festiwal Super Mikrofon Radia Jard. zamieszczamy wyniki - półfinały

soliści 8 - 10  

KUKHARCHYK  IVETA BRZEŚĆ

AGATA DANIŁOWICZ GRAJEWO

KAROLINA ŁUKOWSKA

STUDIO PIOSENKI ŚWIETLIK SOK

GUSTAW GABRYLEWSKI BIAŁYSTOK

ALEKSANDRA CZAPLICKA  GRAJEWO

MARIA SAWICKA HDK

NATALIA BIELECKA BIAŁYSTOK

SKROCKA KORNELIA BIAŁYSTOK

ŚWIERSZCZEWSKA MARTYNA  BIAŁYSTOK

WANDA GINSZT HDK                                   

JAKUB WALENDYKIEWICZ SUWAŁKI                   

AMELIA MARIA KAMIŃSKA BIAŁYSTOK                    

MARTYNA KOCIAKOWSKA BIAŁYSTOK                  

GABRIELA  ŁAZARSKA SUWAŁKI                      

POTAPOV MARK MOSKWA                  

PATRYCJA GOŁĘBIEWSKA BIAŁYSTOK                 

MAŁGORZATA MOSZCZYŃSKA BIAŁYSTOK                          

DARIA GILEJKO GRAJEWO

JULIA PRZYBOROWSKA GRAJEWO

 

soliści 11 - 13

OLIVIA WIECZOREK JAROCIN

PAULINA RÓŻYŃSKA STUDIO PIOSENKI ŚWIETLIK SOK

NIEKLIUDAVA YANA BIAŁORUŚ

GABRIELA DANOWSKA STUDIO PIOSENKI ŚWIETLIK SOK

DAMIAN BALCER STUDIO PIOSENKI ŚWIETLIK SOK

MARTYNA WASILEWSKA STUDIO PIOSENKI ŚWIETLIK SOK

KAROLINA BIELECKA STUDIO PIOSENKI ŚWIETLIK SOK

ANGELINA MALIAUKA BRZEŚĆ

PUCHALSKA JULIA BIAŁYSTOK

IVUTS ANGELINA BIAŁORUŚ

KATARZYNA DRUŻBAHDK

JULIA KUZYKA BIAŁYSTOK

JULIA NICZYPORUK LUBLIN

JULIA KSIT ŻYRARDÓW

SPYCHAŁA ZUZANNA BIAŁYSTOK

DOROTA SZTYLER HDK

MALIAUKA ANHELINA BRZEŚĆ

PATRYCJA WIELGAT WĘGRÓW

ALEKSANDRA MACIEJCZUK BIAŁYSTOK

ROKSANA BATOROWICZ WĘGRÓW

MARTA TCHÓRZEWSKA MIĘDZYRZEC PODLASKI

ALEKSANDRA MACIEJCZUK BIAŁYSTOK

IZABELA KARCZEWSKA HDK

MAGDALENA DĄBKOWSKA MDK ŻYRARDÓW

ELENA TROFIMCZUK BIAŁORUŚ

 

soliści 14 - 16

ANITA ŁOSIŃSKA  MRĄGOWO

ALEKSANDRA PALCZAK LIPNO

DARIA DOROSZEWA BIAŁORUŚ

KAROLINA MIREK SUWAŁKI

GABRIELA BEDNAREK BIAŁYSTOK

KUCKO ALEKSANDRA Białoruś

PATRYCJA PUCHTA WĘGRÓW

ANNA SZUTKIEWICZ BIAŁYSTOK

SANDRA BAZYLCZUK WĘGRÓW

ALEKSANDRA MUSZYŃSKA BIAŁYSTOK

KATARZYNA OLECHNO DĄBROWA BIAŁOSTOCKA

PAULINA SZTUKIEWICZ BIAŁYSTOK

MILENA WIELGAT WĘGRÓW

ALEKSANDRA TUROWSKA GRAJEWO

 

 

Radio Jard zaprasza po raz kolejny na Festiwal Kolęd. Szczegóły na plakacie. Zachęcamy do udziału.

 W dniu 1 grudnia 2013 roku zmarł ANDRZEJ MILKE - wieloletni instruktor Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca Dzieci Płocka, działacz harcerski, wychowawca dzieci i młodzieży.

 
Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w dniu 4 grudnia 2013 r.(w środę) o godz. 12.00 Mszą Św., która zostanie odprawiona w Kościele pw. Św Dominika w Płocku.
 
Zgodnie z życzeniem Rodziny, prosimy o nie kupowanie wieńców ani kwiatów, lecz przekazanie wsparcia na rzecz Hospicjum Stacjonarnego pod wezwaniem Św. Urszuli Ledóchowskiej w Płocku. Nr konta: Bank BPH SAo/Płock 91 1060 0076 0000 3200 0025 0394.
 
info ze strony Dzieci Płocka

O Jubileuszu Tadeusza Trojanowskiego w Telewizji Jard

 

 {youtube}ZpXMlHzQQA8{/youtube}

 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z regulaminem XV Ogólnopolskiego Festiwalu Kolędy i Pastorałki Współczesnej - Kantyczka 2014

Kolęda rozbrzmiewała w Polsce od niepamiętnych czasów. Jej wielka popularność i powszechność wśród wszystkich warstw społecznych na przestrzeni wielu stuleci sprawiała, iż była ona ważnym przejawem życia artystycznego. Najwięksi nasi poeci tworzyli utwory o Bożym Narodzeniu, a mało jest kompozytorów, którzy by nie pisali lub nie opracowywali kolęd.

Niech ten Festiwal będzie pewnym wkładem do tej bogatej polskiej twórczości kolędowej i tradycyjnego kolędowania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W piątek 6 grudnia swoje wokalne współzawodnictwo rozpocznie ponad 300 podmiotów wykonawczych z Polski oraz z  Litwy, Łotwy i Białorusi. Wśród wykonawców znajdą się debiutanci oraz osoby, które śpiewają na festiwalu kolejny raz. Dlaczego warto wziąć udział w tym Festiwalu?

warto zobaczyć:

http://www.tv.jard.pl/?/gosc-dnia.html

zapraszam Lidia Trojanowska

wyniki na naszej stronie zaraz po ogłoszeniu....

 

...

 

Jestem milionerem, ponieważ, jak policzyłem napisałem około 300 kompozycji - postawiłem tym samym milion nut... mówił dla Obiektywu Tadeusz Trojanowski podczas koncertu jubileuszu 35 lecia pracy kompozytorskiej w Auli Magna Pałacu Branickich w Białymstoku 30 listopada 2013.

Odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej przez Podlaskiego Wicekuratora Oświaty - Wiesławę Ćwiklińską - utożsamia się ze słowami z listu laudacyjnego: muzyka jest wyższym objawieniem niż wszystka mądrość i jakakolwiek filozofia (L. van Beethoven). Dalej w liście czytamy: Pańska kariera zawodowa budzi szacunek i podziw. Nie każdy potrafi tak konsekwentnie realizować swoje pasje i umiejętnie zarażać miłością do muzyki tysiące słuchaczy".

Koncert Tadeusza Trojanowskiego w Studio Rembrandt Polskiego Radia Białystok z okazji jubileuszu pracy twórczej.

Galeria

 

Koncert Jubileuszowy Tadeusza Trojanowskiego "W przestrzeni muzyki"

Galeria

Na Youtube do obejrzenia są klipy video - natura 2012

W produkcjach Pro Art uczestniczyli: Krzysztof Jackowski - zdjęcia, Tomasz Andrejuk - zdjęcia, montaż, Cezariusz Andrejczuk - zdjęcia.

Muzyka Tadeusza Trojanowskiego oraz Levina Bejmana kompozytora promowanego przez Impresariat Muzyczny Pro Art, który wydał w 2012 roku dwie płyty: Muzail oraz Pleje

adresy klipów:

http://youtu.be/f0sHR_yL9co

 

 

 

Podajemy najświeższe informacje dotyczące Otwartego Konkursu Poezji i Pieśni Włodzimierza Wysockiego.

Jesienią i zimą Impresariat Muzyczny Pro Art wyprodukował teledyski emitowane w TVP3 Oddział w Białymstoku. Realizator - Valred, montaż - Tomasz Andrejuk.

do obejrzenia: 

Jury złożone z członków Towarzystwa Muzycznego im. Karola Szymanowskiego w składzie: Eugeniusz Knapik – przewodniczący, Krzysztof Meyer, Rafał Augustyn i Sławomir Czarnecki rozpatrzyło prace kompozytorskie, które napłynęły z całego świata (ze wszystkich kontynentów) w rekordowej liczbie 176

Na scenie Kręgu pojawili się młodzi i zdolni soliści, duety, zespoły. Publiczność mogła obejrzeć Jasełka w wykonaniu zespołu z Trzciannego oraz doskonały występ zespołu Buslik z Białorusi. Wyniki w załączniku

Podsumowanie Festiwalu w Jard Media

http://www.tv.jard.pl/?/gosc-dnia

Ponad 300 uczestników z Polski, Łotwy, Litwy, Białorusi i Ukrainy wzięło udział w Festiwalu, który stał się już wizytówką Podlasia.  Impresariat Muzyczny Pro Art zaprosił najlepszych do nagrań w studio. Następny - marcowy Festiwal uzyska pełnoletniość, dlatego, poza nagrodami fundowanymi przez Organizatora - Przedsiębiorstwo W Jard - oraz sponsorów dodatkowym gadżetem będzie Festiwalowa płyta CD. Poniżej lista nagrodzonych solistów.

szczegóły na www.janromanowski.eu

Pierwsza edycja konkursu skierowanego do uczniów i studentów - 12 - 14 kwietnia 2013 r. w Krakowie

Poniżej załączamy list zapraszający.

Organizatorzy zapraszają solistów, duety, zespoły.

regulamin, szczegóły i zawsze aktualne informacje na:

http://www.festiwalpiosenki.jard.pl/?/pl

Prawie 500 ton soli podejrzanego pochodzenia zabezpieczyli policjanci i inspektorzy weterynaryjni.

tu znajdziecie listę firm deklarujących używanie dobrej soli.

Teledyski kolędowe zrealizowane zostały przez  Telewizję Polską Oddział w Białymstoku oraz Impresariat Muzyczny Pro Art. Wśród wykonawców znajdują się: Studio Piosenki Fart, Trio Con Fervore, Patrycja Gabrel - mezzosopran, Weronika Trojanowska, Staś Trojanowski i inni.

Pod koniec 2010 roku ukazała się płyta CD zawierająca unikatowe autorskie kolędy Tadeusza Trojanowskiego oraz autorskie pastorałki Dariusza Lebieżyńskiego w wykonaniu artystów współpracujących z Impresariatem Pro Art: Anną Jeremus-Lewandowską, Patrycją Gabrel, Tirem Con Fervore, Zespołem Fart. Płytę rozpoczyna pastorałka Maleńki skarb w wykonaniu Weroniki Trojanowskiej.

W dniach 10-11 grudnia 2011 r. w Rybniku odbędzie się V Międzynarodowy Silesia Gospel Festival

Wydaliśmy po raz pierwszy płytę dokumentalną CD z utworami wykonywanymi przez uczestników XIII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Super Mikrofon Radia Jard. Odbył się on w grudniu 2010 r. w Białymstoku. Płyta zawiera prezentację w grupach wiekowych 13 - 16 lat i powyżej 16.

Laureaci XIV Międzynarodowego Festiwalu Super Mikrofon Radia Jard

soliści do lat 7

Maja Markowska  - I

Maciej Radzajewski - II

Piotr Radzajewski - III

Jakub Walendykiewicz -  Wyróżnienie

solisci 8 - 10 lat

Julia Trojanowska - I

Agata Ewa Mociak - II

Margarita Seklina (Łotwa) - III

Sabina Tisova (Kaliningrad) - wyróżnienie

Agnieszka Formela - wyróżnienie

Natalia Radzajewska - wyróżnienie

soliści 11 - 13 lat:

Paulina Chobot (Żukowo) - wyróżnienie

Gabriela Chojnacka (Koszalin) - wyróżnienie

Anna Łosińska (Mrągowo) - III

Marcelina Trojanowska - II

Katarzyna Olechno (Dąbrowa Białostocka) - III

Karolina Kamińska (Suwałki) - wyróżnienie

Katrina Yurush (Białoruś) - I

Anna Szutkiewicz (Białystok) - I 

Beate Mage (Łotwa) - wyróżnienie 

Katarzyna Gąbka (Piotrowice) - wyróżnienie

soliści 14 - 16 lat:

Patryk Kownacki (Dąbrowa Białostocka) -  wyróżnienie

Gabriela Kownacka (Dąbrowa Białostocka) -  wyróżnienie

Katarzyna Kawałek - II 

Karol Lendzion (Biskupiec) - III + wyróżnienie

Bogna Jaśkiewicz (Koszalin) - II

Filip Karaś (Koszalin) - III 

Paulina Lewczuk (Parczew) - I 

Emilia Brzozowska -  wyróżnienie

Kowita NIkołajuk - wyróżnienie

soliści powyżej lat 16

Yana Butskevich (Białoruś) - III

Kalina Marchewka - wyróżnienie

Jagoda Majtyka - wyróżnienie

Iga Kuśmieruk - I

Łukasz Płoszczuk - II

Irmina Szaniawska - wyróżnienie

Aneta Mroczek - II

Eliza Szyłow - III

Agnieszka Koksanowicz - wyróżnienie

Julita Żelazko - wyróżnienie

duety i zespoły:

Miriam Salomon i Karolina KAmińska - III

Julia Trojanowska i Mikołaj Zieńczuk - III

Karolina Słabińska i Anna Urbanowicz - II

Sylwia Tarasiuk i Piotr Bolesta - I

Svilpastites (Łotwa) - II

Mazas Svilpastites - I

Beciaki 2011 - III

GCKiS Kobierzyce - III

Svilpastites Plus - II

Nutelki - I

Refleks - III

Perła - wyróżnienie

Studio Piosenki Grająca Szafa - II

Zespół Fart - I