Serdecznie zapraszamy na 19 edycję muzycznych poranków przez białostockim Ratuszem. Początek koncertów w sierpniowe niedziele o godz. 11.15 - na Dziedzińcu przed Muzeum Podlaskim w Białymstoku. W tegorocznej edycji odbędą się 3 koncerty. Podczas pierwszego muzycznego poranka (04 sierpnia 2019) zagrają: Paweł Misiukiewicz - trąbka, Sylwester Trojanowski - fortepian. W niedzielę 11 sierpnia 2019 wystąpi Chór Kontrapunkt (Ełk) pod dyr. Rafała Sulimy. Podczas ostatniego koncertu (18 sierpnia) zagrają Krzysztof Grzybowski (akordeon) i Andrzej Grzybowski (klarnet). Wstep wolny. Mecenasami koncertów są: miasto Białystok, Paliwko na Składowej.  Zapraszamy

Zachęcamy do udziału w wydarzeniach październikowych i listopadowych oragnizowanych przez Stowarzyszenie Musica Sacra w Białymstoku i Impresariat Muzyczny Pro Art. Zachęcamy do udziały w XVI Koncercie Totus Tuus, Półmaratonie Muzycznym dla Niepodległej oraz w Koncercie Jubileuszu pracy kompozytorskiej Tadeusza Trojanowskiego. Autor Uroczystej Fanfary Miasta Białegostoku podjał się muzycznego uczczenia stu lat odzyskania przez Polskę niepodległości. Skomponował, przygotowuje do wydania i nagrywa sto Mazurków o różnorodnej stylistyce od kompozycji w stylu chopinowskim przez utwory utrzymane w stylistce polskiej muzyki początku XX wieku po stylistykę współczesną. Nadał im również różnorodne formy od prostych jednoczęściowych, przez tradycyjną formę ABA do fantazji na tematy tańców polskich wykorzystując własne motywy utrzymane w stylu muzyki ludowej. Ostatni mazurek oparty jest na motywach Mazurka Dąbrowskiego. W wielu usłyszeć można kujawiaki, mazury i oberki. Część z Mazurków po raz pierwszy zabrzmiała podczas koncertu 40-lecia pracy kompozytorskiej - 13 maja 2018 r w Płocku. Większość jednak czeka na wykonania podczas jubileuszowych koncertów w Białymstoku:  XVI Koncertu Totus Tuus w Pałacu Branickich - 16 października 2018, g. 17:00, Koncertu Jubieluszowego pracy kompozytorskiej - 16 listopada 2018 r. w Pałacu Branickich, g. 16:30.  Koncert Muzyczny Półmaraton dla Niepodległej zaplanowany jest na piątek 9 listopada 2018 r., g. 17:00 w Muzeum Podlaskim w Białymstoku.

Wstęp na wszystkie inicjatywy jest wolny.

Mecenatami koncertów są: Stowarzyszenie Wykonawców STOART, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Miasto Białystok, Paliwko na Składowej, Impresariat Muzyczny Pro Art

 

30

14

Na marchewce i pietruszcze, na trąbce z cukini, papryki i pietruszki, na doniczkach i rurkach pcv dał pokaz gry niestrudzony w inwencji twórczej aktor - muzyk Andrzej Kozłowski. Artysta ten instrumenty robił na poczekaniu korzystając z wiertła i nożyka. Grał przeboje muzyki klasycznej i piosenki. Publiczność słusznie nagrodziła tego wykonawcę gromkimi oklaskami. A więc okazuje się, że grać można absolutnie na wszystkim... powiedziała jedna z osób po zakończeniu XVII Muzycznych Spotkań z naturą - Franciszkiada - granie na byle czym.

Zapraszamy od 3 sierpnia 2016 roku do Centrum Wystawienniczo -Konferencyjnego Archidiecezji Białostockiej (ul Kościelna 1a, Białystok) na wystawę Stefan Kardynał Wyszyński Prymas Tysiąclecia. Organizowana jest z okazji 115 rocznicy urodzin. Nawiązuje do 1050-tej rocznicy Chrztu Polski. Można na niej obejrzeć oryginalne listy, dokumenty, numizmatykę, albumy oraz fotografie. Szczególnie cenne są te z wizyty Prymasa Tysiąclecia w Białymstoku w 1966 roku. Perełką wystawy jest baraban z kościoła w Andrzejewie, na którym "barabanił" mały Kardynał. Zachęcamy do odwiedzenia wystawy w godzinach otwarcia CWK. 16 września o g. 13.30 - po XVIII Koncercie Pamięci (g. 12. Pałac Branickich w Białymstoku) - odbędzie się jej uroczyste zamknięcie z udziałem młodzieży białostockich szkół. Szczegóły wkrótce.

Harcerski Zespół Pieśni i Tańca Dzieci Płocka jest wykonawcą Hymnu Młodych - Miłosierdzie swe dałeś nam. Klip produkcji Impresariatu Muzycznego Pro Art można będzie oglądać w TVP Białystok, telewizjach regionalnych oraz w Płocku podczas diecezjalnych obchodów Światowych Dni Młodzieży. Emisja klipu 23 lipca - w sobotę - w ramach diecezjalnych obchodów ŚDM w Płocku - podczas otwarcia Dni Miasta. .

Dziękujemy Darkowi Sawickiemu z Australii za szybkie tłumaczenie: Scouts "Song and Dance Ensemble of Plock Children" is the performer of Anthem Young - "You gave your Mercy to us" Clip was producted by Impresario Music "Pro Art" from Bialystok (Poland) - http://www.trojanowscy.pl/ We wil see the clip: on Bialystok TVP, regional television channels and in City of Plock, at catholic diocesan celebration of World Youth Day 2016. It is the beautiful sacred project. Jesus, my LORD, I trust in You forever. Amen.

https://www.youtube.com/watch?v=9BFuCmhIl9k

We wszystkie niedziele sierpnia zapraszamy na poranne spotkania z muzyką na Dziedziniec Muzeum Podlaskiego Ratusz w Białymstoku. Początek koncertów g. 11.15. Koncerty zostały laureatem Gryfa Kulturalnego na 2015.

Koncerty dofinansowane przez Miasto Białystok. Mecenat KPKM sp. z o.o. Opieka Medialna: TVP Białystok, Radio Jard.

Serdecznie zapraszamy na XVI Muzyczne Spotkania z naturą - Franciszkiada - granie na byle czym. W programie tegorocznych spotkań z muzyką niekonwencjonalną znajdą się pokazy na instrumentach unikatowych, wspólne granie z publicznością, konkursy dla publiczności w zakresie grania oraz konkurs na bicie piany. Ten niezwykle "brzmiący" konkurs skierowany jest do publiczności. Nagrodą będą sprzęty ADG ufundowane przez Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Musica Sacra w Białymstoku. Zachęcamy do udziału. Uczestnicy otrzymają atrakcyjne nagrody. Zgłoszenia do 2 sierpnia 2016 - drogą emailową na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..W ramach Franciszkiady wystąpią: Dorota Frasunkiewicz z zespołem Rosa Tardija. Zaprezentowane będą instrumenty Ameryki Środkowej, Hawajów i Portugalii. Gwiazdą tegorocznej Franciszkiady będzie Maciej Ostromecki, perkusista współpracujący m.in. z Waldemarem Malickim ("Filharmonia dowcipu"), Loud Jazz Band, Varsovia Manta. Zobaczymy też autora hejnału Miasta Białegostoku - Roberta Panka w  niecodziennej roli muzyka grającego na szkle. Warunkiem uczestnictwa jest przygotowanie prezentacji (trwającej co najmniej 2 minuty) na niekonwencjonalnym instrumentarium, instrumencie własnoręcznie przygotowanym lub na byle czym. Kategoria jest jedna - open. Wiek od roku do stu lat.

 

8 sierpnia 2015 w sobotę na Rynku Zygmunta w Augustowie zagrają zespoły, soliści na niecodziennym instrumentarium. Początek o godzinie 17. wśród zaproszonych gości zobaczymy: Kapelę Góralską HORA, Zespół Piaski Rzeki oraz Buslik z Białorusi. Ten ostatni da cały koncert w piątek 7 sierpnia 2015 na scenie plenerowej przy Hotelu Karmel (ul. Zarzecze 5). Na XV Muzyczne Spotkania z naturą - Franciszkiada - granie na byle czym zapraszamy również do Białegostoku - w niedzielę 9 sierpnia na Dziedziniec Muzeum Podlaskiego Ratusz w Białymstoku. W programie obydwu imprez między innymi pokazy grania na unikatach, byle czym, konkurs z nagrodami na bicie piany. Wstęp wolny.

Miało padać, a w większości świeciło słońce w sobotnie popołudnie 11 lipca w amfiteatrze augustowskim. Występ Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca Dzieci Płocka im. Druha Wacława Milke zawsze pozostawia w publiczności trwały ślad w pamięci. Tak też było i tym razem. "Cóż za piękny występ" - powiedziała po koncercie jedna z augustowianek. I miała rację. Kolorowe stroje wielu regionów Polski, piękne - narodowe i regionalne - tańce. Wszystko skomponowane było w oryginalne, pełne ekspresji widowisko.

Tegoroczny cykl Koncertów przed hejnałem to pięć różnych spotkań z muzyką. Jubileuszowa edycja organizowanych już po raz piętnasty koncertów pozwoli publiczności poznać drogi artystyczne młodych, utalentowanych wykonawców, którzy edukację muzyczną odbierali w Białymstoku. W programie tegorocznych porannych spotkań z muzyką znajdzie się również muzyka ludowa. Zachęcamy do spacerów porannych we wszystkie niedziele sierpnia przed Muzeum Podlaskim - Ratusz - w Białymstoku. Wstęp na koncerty jest wolny.

 

Serdecznie zapraszamy do letniej stolicy Polski na sierpniowe koncerty w ramach Festiwalu Chopin nad Nettą. szczegóły na plakacie i w Augustowskich Placówkach Kultury.

Inicjatywę dofinansował: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Starostwo Powiatowe w Augustowie, Burmistrz Miasta Augustowa oraz KPKM sp. z oo w Białymstoku. Organizatorami jest: Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Musica Sacra w Białymstoku, Impresariat Muzyczny Pro Art oraz Starostwo Powiatowe w Augustowie. Współpraca: Augustowskie Placówki Kultury.

Koncert Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca Dzieci Płocka w Amfiteatrze Miejskim w Augustowie odbędzie się w sobotę 11 lipca o godz. 16. Wstęp wolny. Na scenie setka dzieci w repertuarze ukazującym folklor Mazowsza i Kurpi. Niecodzienne widowisko w wykonaniu jedynego w Polsce harcerskiego zespołu, który objechał cały świat. Po raz pierwszy w Augustowie. Zapraszamy.

 

Zagrają Trio LIARMAN w składzie: Susana Raso - mezzosopran, altówka, bandurria; Lidia Małyszek - flety proste sopranowe i altowe, flet poprzeczny i Łukasz Gaszler- gitara. Założycielka zespołu pochodzi z Galicji (północna Hiszpania). Pomysł na nazwę zespołu zrodził się z pieśni Schuberta “Der Leiermann”. To historia starego człowieka, którego całe życie wypełniła muzyka. A to właśnie muzyka jest jedyna prawdą dla członków naszego zespołu.

Letnia oferta w Augustowie - Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Musica Sacra w Białymstoku i Impresariatu Muzycznego Pro Art - to VI Letni Festiwal Chopin nad Nettą oraz XIV Muzyczne Spotkania z naturą - Franciszkiada - granie na byle czym. Zapraszamy do najmilszego miasta w Polsce w sierpniu. Szczegóły na plakacie.

Serdecznie zapraszamy na organizowane po raz czternasty niedzielne spotkania z artystami rodem z Podlasia. Koncerty przed Hejnałem to tradycja poranków muzycznych w centrum Białegostoku. Realizowane na Dziedzińcu Muzeum Podlaskiego w Białymstoku (Ratusz) wrosły w kulturowy pejzaż lata w mieście. Zachęcamy do udziału. Wstęp jest bezpłatny. Wszytskie niedziele sierpnia od godz. 11.15 do 12 na białostockim rynku rozbrzmiewać będzie muzyka.

 

Zachęcamy do uczestnictwa w kursach muzycznych organizowanych przez ZSM im. Oskara Kolberga w Radomiu. 

Szczegóły na www.polskafundacja.com

PSM I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu zaprasza do udizału w konkursie pianistycznym

Konkurs ma na celu: umożliwienie prezentacji uczniów szkół muzycznych I stopnia z różnych szkół, wymianę doświadczeń pedagogicznych, promocję utalentowanych uczniów

Konkurs  odbędzie  się  20 listopada  2013 r. w   Sali  Koncertowej   PSM  I i II st. im. Fryderyka Chopina w Opolu.

Po raz dwunasty zagrają na byle czym na scenie plenerowej przy Hotelu Karmel w Augustowie amatorzy i profesjonaliści. Muzyczne Spotkania z naturą są formą prezentacji własnych pomysłów, inwencji twórczej oraz umiejętności muzycznych. Można jeszcze zgłosić swój udział w graniu na byle czym przesyłając zgłoszenie udziału na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na dziedzińcu Muzeum Podlaskiego - Ratusz - w Białymstoku we wszystkie niedziele sierpnia Stowarzyszenie Musica Sacra w w Białymstoku oraz Impresariat Muzyczny Pro Art zaprasza na poranny "łyk" muzyki. Szczegóły na plakacie. Koncerty przed hejnałem wsparli finansowo: Urząd Miejski w Białymstoku, KPKM sp. z o.o w Białymstoku, Promotech, KPK sp. z o.o. Patronat Medialny: TVP3 Oddział w Białymstoku, Polskie Radio Białystok, JARD Media, Gazeta Współczesna. początek koncertów 11.15. Wstęp wolny. 

Mały Jubileusz Letniego Festiwalu w Augustowie ( 5. edycja) w 2013 to jedynie dwa koncerty. Festiwal chopinowski, który wrósł w pejzaż Augustowa dofinansowany został jedynie przez Miasto Augustów kwotą 3 tys. złotych. We czwartek 15 sierpnia wystąpi Jerzy Zelnik oraz Tadeusz Trojanowski. Następnego dnia (16.08) zagra Michał Drewnowski z New Art Chamber Soloists. Obywda koncerty na Rynku Zygmunta Augusta. Początek o 16.30. Wstęp wolny. Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Musica Sacra w Białymstoku. Festiwal wspierają: Kombinat Budowlany w Białymstoku,  KPKM sp z o.o. w Białymstoku oraz firma Konar.

zagrali na czajniku, bili pianę, kogel-mogel ukręcali uczestnicy muzycznych spotkań z naturą.

Muzykę eksperymentalną zaprezentowali Janek Anuszkiewicz (bębny, butelki, puszki, balony), Wojtek Sakowicz (didgeridoo, stara tarka do prania bielizny). Znane szlagiery gwizdał przy akompaniamencie starego czajnika Tomek Mieszkuniec. W przerwach odbyły się  konkursy na bicie piany (zwyciężyła mieszkanka Augustowa), na ucieranie dania o nazwie kogel-mogel. Były muzyczne pytania do dzieci i występ kabaretu Lumbago ze skeczami o treściach przyrodniczych. Dopisała pogoda i publiczność, chociaż ta ostatnia wolałaby granie na byle czym w lipcu. "Jest wtedy cieplej i można połączyć granie z pływaniem na byle czym..." skwitowała jedenastą edycję spotkań jedna z uczestniczek.

Prosimy Państwa o więcej takich koncertów ...

tymi słowami do organizatorów cyklu Mała Czarna i Bach zwróciła się jedna ze słuchaczek koncertu w Augustowie. W piątek 20 lipca młodzi, z doskonałymi głosami i przygotowaniem aktorskim, artyści otworzyli artystyczną działalność Pałacu na Wodzie.

Regionalne Centrum Kultury
im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu zaprasza

na trzy dni niezapomnianych występów jazzowych gwiazd, koncertów konkursowych, jam sessions - a to wszystko za darmo i nad samym morzem...

...

odbędą się w dniach od 26 lipca do 5 sierpnia 2012 roku, w tym roku organizowane jako otwarty festiwal muzyki klasycznej.

Premiera Króla Rogera Karola Szymanowskiego w Santa Fe.

Będzie miała miejsce w sobotę, 21 lipca 2012 roku na scenie Opery Santa Fe. Reżyseria: Stephen Wadsworth (jeden z najbardziej uznanych współczesnych reżyserów operowych).

Młodzi i zdolni, wybitni i z doświadczeniem to artyści, którzy wystąpią podczas dwunastej edycji Koncertów przed hejnałem.

Koncerty obywać się będą w niedziele sierpnia na Dziedzińcu Muzeum Podlaskiego Ratusz w Białymstoku. Początek 11.15.

to tytułu koncertów, które odbędą się w Łomży i Augustowie 18 i 20 lipca.

W dniach od 02 lipca do 07 lipca 2012 po raz drugi odbędą się

Ogólnopolskie Warsztaty Interpretacji Muzyki Organowej, Fortepianowej I Klawesynowej Mariana Sawy
Dla Nauczycieli i uczniów Szkół Muzycznych

Na wystawę koni hodowlanych południowego Podlasia do Jasienówki w gminie Dziadkowice zaprasza Krzysztof Tołwiński. Wystawa pod patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego Pana Janusza  Wojciechowskiego

 

Półmetek z prawykonaniem

Koncerty przed hejnałem (organizatorzy: Stowarzyszenie Musica Sacra i Imresariat Pro Art) realizowane są  po raz jedenasty przed Muzeum Podlaskim – Ratusz w Białymstoku.

W niedzielę 14 sierpnia wystąpiła młoda, obdarzona niezwykłym głosem sopranistka Małgorzata Trojanowska. Zaśpiewała m.in. Sielanki na głos i fortepian Tadeusza Trojanowskiego. Utwory te wykonane zostały po raz pierwszy publicznie. Pieśni utrzymane w nurcie kompozycji Karłowicza czy Szymanowskiego wtopiły się w klimat muzyki instrumentalnej granej przez Trio Crescendo – zespołu, w skład którego wchodzi uznana fagocistka Ewa Chomicz-Wysocka, oraz młodzi instrumentaliści -  absolwenci Uniwersytetu Muzycznego w Białymstoku - Magdalena Maniewska (obój) i Ignacy Wysocki (klarnet).

Ukazała się archiwalna płyta CD z Festiwalu Chopin nad Nettą 2009.

Współpracująca z Impresariatem Muzycznym Pro Art prof. Anna Jeremus - Lewandowska zaprasza na Warsztaty. W dniach 03–15 sierpnia odbędą się III MIĘDZYNARODOWE WARSZTATY WOKALNE Kutno 2011. Patronat nad Warsztatami objęło Polskie Stowarzyszenie Pedagogów Śpiewu we Wrocławiu.

30 lipca 2011 o g. 18 na Rynku Zygmunta Augusta w Augustowie odbyła się dziesiąta edycja Franciszkiady - grania na byle czym.

Podczas tegorocznej edycji wystąpili: Kwartet Jorgi, Tadeusz Biały - piła muzyczna, Janek Anuszkiewicz - bębny, kajon, etc..., Wojtek Sakowicz - didgeridoo oraz inni soliści prezentujący grę na własnoręcznie wykonanym instrumentarium i przedmiotach codziennego użytku.

Krzysztof Bobrzecki - jak Człowiek z La Manchy musi iść przed siebie - to jest jego cel, aby dosięgnąć gwiazd.

Dziękujemy za cudowne wzruszenia i prosimy o więcej... Rzeczywiście po koncercie prze hejnałem 21 sierpnia życzylibyśmy sobie, aby prezentacji młodych wykonawców rodem z Białegostoku było w mieście jak najwięcej.

To był niesamowity koncert – goście z Florydy. Za sprawą młodego, rewelacyjnie śpiewającego barytona Krzysztofa Bobrzeckiego dziedziniec Ratusza w niedzielny poranek rozbrzmiewał niesamowicie klimatyczną muzyką wokalną przede wszystkim polskich kompozytorów. Jak to oni robią  - (Krzysztof Bobrzecki i Anna Mikolon), że potrafią stworzyć wyjątkowy klimat nawet współczesnej muzyki - pozostanie tajemnicą.  Przed bisem śpiewak powiedział: moim celem jest iść przed siebie, jak bohater musicalu, z którego pieśń na zakończenie wykonam.Długo oklaskiwano Bobrzeckiego po songu z Człowieka z La Manchy. Liczymy, że zagości również na innych scenach w rodzinnym mieście (ostatnio śpiewał ponad 10 lat temu na Koncertach Pamięci), że dojdzie do gwiazd. W niedzielę 28 sierpnia tradycyjnie o 11.15 zakończenie Koncertów przed hejnałem (wystąpi m. in. Suwalski Chór Kameralny). Wstęp wolny.

W aferze łupkowej osoba odpowiedzialna za kontrolę wciąż pracuje na tym samym stanowisku poinformowało TVN24.

Były minister środowiska Andrzej Kraszewski zapewnił, że nic nie wiedział i niczego nie podejrzewał w sprawie afery łupkowej – dowiadujemy się z TVN24.

O tym, czy do Polski dotrze „rewolucja gazu łupkowego” zadecyduje UE. Choć nie może zmusić krajów członkowskich do zakazu jego wydobycia, ma instrumenty mogące sprawić, że stanie się to nieopłacalne.
W Traktacie o funkcjonowaniu UE w artykule 194 zapisano, że unijna polityka nie narusza prawa państwa członkowskiego „do określania warunków wykorzystania jego zasobów energetycznych, wyboru między różnymi źródłami energii i ogólnej struktury jego zaopatrzenia w energię”.

Regulacje unijne nie mogą zabronić wydobywania gazu – potwierdza Bogusław Sonik, europoseł, który w ramach prac Komisji ds. Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności przygotował raport „Środowiskowe aspekty wydobycia gazu łupkowego i ropy łupkowej”.Europoseł wskazuje na pewne zagrożenia, które niosą ze sobą unijne regulacje.Mogą doprowadzić do utrudnienia w wydobywaniu, a także do podnoszenia kosztów, obciążania jakimiś opłatami, które miałyby utrudniać i zniechęcać do wydobywania gazu – tłumaczy Bogusław Sonik.

Zapraszamy na Warsztaty wokalno-aktorskie do Monieckiego Ośrodka Kultury. w dniach od 18 do 24 lipca 2011 r.