pitax przekaz 1 procent d 750x200

https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-0000235866/

Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu PITax.pl dla OPP" przy współpracy z IWOP.

Koncert  8 lutego 2019 w Białostockiej Filharmonii zakończył jubileusz 40-lecia pracy kompozytorskiej Tadeusza Trojanowskiego. Pod batutą Mirosława Jacka Błaszczyka obok Szymanowskiego i Czajkowskiego w wykonaniu orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej zabrzmiały: Concertino i Pro Memoria Trojanowskiego. W doskonałej interpretacji zabrzmiały utwory, które wpisały się swym klimatem i tematem w obchody 79 rocznicy wywózki na Sybir. Stąd na widowni zasiedli obok melomanów Sybiracy. Tadeusz Trojanowski odebrał list gratulacyjny od Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego. Wręczył go dyrektor Biura Gabinetu Marszałka - Tomasz Szeweluk. Poniżej zdjęcia autorstwa Michała Hellera.

http://fotoblog.oifp.eu/portfolio/07-02-18proba/

http://fotoblog.oifp.eu/portfolio/08-02-19pamiec/

tade3

Ostatni akcent 40 lecia pracy kompozytorskiej Tadeusza Trojanowskiego będzie miał miejsce w piątek 08 lutego 2019 r. w Filharmonii Białostockiej (ul. Podleśna). W programie obok Szymanowskiego i Czajkowskiego znajda się dwie kompozycje Tadeusza Trojanowskiego - Concertino (2013) i Pro Memoria (1999). Przy fortepianie jeden z najlepszych polskich pianistów młodego pokolenia. Początek koncertu o godz. 19. Bilety do nabycia w kasie OiFP.

Poniżej video i artykuły Jerzego Doroszkiewicza w Kurierze Porannym.

 

https://plus.poranny.pl/tadeusz-trojanowski-artystycznie-stanowimy-jednosc/ar/13871299

https://poranny.pl/oifp-upamietnia-wywozki-na-sybir-drewnowski-zagra-trojanowskiego-zdjecia-wideo/ar/13868372

oraz autorstwa Magdaleny Gajl w Polskim Radiu Białystok

https://www.radio.bialystok.pl/patronaty/index/id/165183

Zachęcamy do zapoznania młodych adeptow sztuki pianistycznej z anglojęzycznymi piosenkami, które wzbogacą repertuar przynosząc jednocześnie wiele radości z umiejętności zagrania wielu znanych melodii.

festiwalPiosenki 2 2

Zapraszamy w niedzielę 08.04.2018 od godz. 14:00 do Domu Kultury w Pogorzałkach W ramach XV Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego odbędzie się inicjatywa skierowana do wszystkich mieszkańców Gminy Dobrzyniewo Duże. Otwarta jest również na mieszkańców z całego regionu. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach wielkanocnych o puchar Wójta Gminy Dobrzyniewo Duże skierowanych do osób indywidualnych w kategoriach:

1. Regionalna potrawa wielkanocna w kategorii: pasztet wielkanocny, żurek wielkanocny, mazurek wielkanocny, babka wielkanocna

2. Ozdoba wielkanocna w kategorii: stroik wielkanocny, palma wielkanocna, jajko.

W ramach Wielkanocnych Pogorzałk prezentowane będą stoły wielkanocne kół gospodyń wiejskich z Gminy Dobrzyniewo Duże. Odbędzie się krótka konferencja skierowana do gospodyń wiejskich, występy solistów i zespołów uczniów szkół z terenu Gminy Dobrzyniewo Duże oraz zaproszonych gości.

Do dzieci i dorosłych skierowane będą konkursy: bieg z jajkiem, toczenie jajka, malowanie drewnianych łyżek, bicie piany.

Swój udział w konkursach o Puchar Wójta Gminy Dobrzyniewo Duże można zgłaszać wysyłając chęć wzięcia udziału w konkursie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub bezpośrednio w Gminym Centrum Kultury w Dobrzyniewie Dużym (ul. Lipowa 71). 

Informacje niezbędne: imię i nazwisko uczestnika, kontakt telefoniczny, wybrana kategoria. Jeden uczestnik zgłosić może maksymalnie dwie regionalne potrawy wielkanocne oraz jedną ozdobę.

Konkursowe potrawy oraz ozdoby można również przynieść w dniu 08.04.18 do Domu Kultury w Pogorzałkach.

https://www.e-pity.pl/pit-2017-program-online-epity-2018-KRS-0000235866

Zachęcamy do wsparcia kultury wysokiej, edukacji artystycznej dzieci i młodzieży z Podlasia. Mamy jeszcze dużo do zrobienia....

...

W ramach XV Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego odbędą się dwa konkursy: na pocztówkę i pieśń wielkanocną. Od 1 marca 2018 będzie można przysyłać prace konkursowe. Prace, które zostaną przysłane do 20 marca 2018 r. wezmą udział w wyborze prac do druku (w formie pocztówki wielkanocnej). Tradycyjnie dodatkowo głosować będzie można na Nagrodę Pożegnania z Afryką - przez oddanie głosu w kawiarni i pijalni kawy Pożegnanie z Afryką (ul. Waryńskiego 4, Białystok) oraz internetowo i Nagrodę Publiczności - głosowanie internetowe.

Konkurs na pieśń wielkanocną odbędzie się w tym roku w formie Koncertu Wielkanocnego 07.04.2018 w Muzeum Podlaskim w Białymstoku. Wyboru solistów i zespołów dokona Jury  poprzez selekcją nadesłanych bądź udostępnionych na portalach i kanałach społecznościowych nagrań dźwiękowych (możliwość nadsyłania nagrań lub linków do nagrań od 01.03.2018 do 25.03.2018 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. O dopuszczeniu do udziału w koncercie wielkanocnym podmioty poinformujemy drogą emailową. Regulaminy i karty zgłoszenia poniżej.

 

Pocztówka Wielkanocna regulamin

 

Regulamin Pieśń Wielkanocna

zgoda na przetwarzanie danych

Czasami warto się zatrzymać i wzbudzić w sobie refleksje. Zachęcamy -  klipy produkcji Pro Art na you tube. Muzyka Levin Bejman czyta Wojciech Grzechowiak.

https://www.youtube.com/watch?v=yjtYEOY6LlM

 

https://www.youtube.com/watch?v=RHdzflCsgsc

 

Miło nam poinformować, że Pan Minister Piotr Gliński objął patronatem honorowym XV Podlaski Festiwal WIelkanocny. Przez 15 lat przez festiwalowe konkursy przewinęło się ponad 10 tysięcy uczestników. Nagrodziliśmy prawie 1000 uczestników. Festiwal, który na początku był konkursem pieśni wielkanocnej poszerzony został od V edycji o konkurs na pocztówkę wielkanocną, koncerty oratoryjne, kameralne i solowe. W 2016 roku w Pogorzałkach mia miejsce po raz pierwszy festyn wielkanocne Pogorzałki, przybliżający tradycje wielkanocne, potrawy regionalne wskrzeszający stare konkursy ludowe (toczenie jajka, bieg z jajkiem, malowanie łyżek itp). W roku 2017 Festiwal poszerzony został o bieg wielkanocny dla wszystkich biegających od lat 0 do 100. W tym roku w programie: 25.03.2018 – 30.04.2018 - WYSTAWY POCZTÓWKI WIELKANOCNEJ KONCERT PIEŚNI WIELKANOCNYCH (wystąpią uczestniczy Konkursu Pieśni Wielkanocnej), sobota, 07.04.2018, g. 16 - Muzeum Podlaskie (Ratusz) w Białymstoku. WIELKANOCNE POGORZAŁKI – II PODLASKI BIEG WIELKANOCNY - niedziela, 08.04.2018, g. 13 – start biegu, g. 14 – festyn regionalnych potraw wielkanocnych, stołów kół gospodyń wiejskich, konkursy rodzinne (bieg z jajkiem, toczenie jajka itp.) - Dom Kultury w Pogorzałkach.  KONCERT GALOWY PFW, podczas którego będzie miał miejsce wręczenie nagród w konkursach na pocztówkę i pieśń wielkanocną odbędzie się w niedzielę, 15.04.2018, g. 17 w Auli Magna Pałacu Branickich w Białymstoku. Wystąpią laureaci konkursu pieśni wielkanocnej oraz zaproszeni goście.

Pałac Kultury Zagłębia, Gmina Dąbrowa Górnicza oraz Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach ogłaszają nabór do XI edycji Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka. Konkursu przez lata stał się kuźnią młodych mistrzów instrumentu, otwierając tym samym drogę do międzynarodowej kariery studentom i uczniom z całego świata. Pierwszym krokiem, by otrzymać miano mistrza, jest wysłanie zgłoszenia w terminie do 16 czerwca 2017 r. Może to zrobić każdy adept sztuki instrumentalnej, który nie ukończył 30. roku życia. W tym roku przed swoją życiową szansą stoją osoby grające na skrzypcach, altówce i oboju. Właśnie w tych trzech specjalnościach będą ze sobą rywalizować młodzi muzycy, którzy zaprezentują swój talent przed międzynarodowym jury, składającym się z cenionych pedagogów i specjalistów. Laureaci konkursu imienia najsłynniejszego dąbrowskiego kompozytora zyskują nie tylko tytuł i możliwość zaprezentowania się wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Zabrzańskiej przed dużą publicznością, ale i otrzymują nagrodę pieniężną, która w przypadku I miejsca wynosi 12 tysięcy złotych! XI edycja konkursu odbędzie się w dniach 14 – 23 września 2017 roku i zostanie zainaugurowana uroczystym koncertem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, z którą wystąpi zwycięzca ubiegłorocznej edycji konkursu – Aleksander Kobus. Zwieńczeniem tej prestiżowej inicjatywy muzycznej będzie koncert laureatów, przypadający na 23 września. Więcej informacji, regulamin oraz formularz zgłoszenia można znaleźć na oficjalnej stronie konkursu: spisak.idabrowa.pl oraz palac.art.pl.

konkurs spisak 2017

Zachęcamy do udziału w warsztatach, w których udział zapowiedziało wielu wybitnych perkusistów. Szczegóły i informacje:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pobierz informację pdf

 

...

W dniach 17 - 19 marca br. w ZSM w Poznaniu odbędzie się Festiwal im. Jadwigi Kaliszewskiej. Wydarzenia składające się na Festiwal są wyrazem wdzięczności i pamięci o jednej z najwybitniejszych postaci polskiej wiolinistyki - patronki Poznańskiej Szkoły Talentów. Festiwal kierowany jest nie tylko do skrzypków, ale do instrumentalistów wszystkich specjalizacji. Tworzyć go będą: DRZWI OTWARTE dla kandydatów wraz z bezpłatnymi konsultacjami u pedagogów OSM II st. MASTERCLASS z prof. Marcinem Baranowskim. Ogólnopolski KONKURS DLA SKRZYPKÓW I ALTOWIOLISTÓW. Informacje o Festiwalu, regulamin konkursu i formularze zgłoszeń na poszczególne imprezy są dostępne na stronie internetowej: www.zsm.poznan.pl/festiwal.html oraz na Facebooku:: www.facebook.com/zsmwpoznaniu

1A

W związku z otrzymanymi z Urzędu Miasta Białegostoku i Urzędu Marszałkowskiego dotacjami w 2017 roku Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Musica Sacra w Białymstoku zaprasza na cykliczne inicjatywy:

XIV Festiwal Wielkanocny - konkurs na pocztówkę i pieśń wielkanocną (zgłoszenia od 15 marca 2017 r. ), Koncert Finałowy XIV PFW - 30 kwietnia 2017 r. (Muzeum Podlaskie w Białymstoku - koncert z udziałem Harcererskiego Zespołu Pieśni i Tańca Dzieci Płocka im. Druha Wacława Milke) oraz Wielkanocne Pogorzałki - 23 kwietnia 2017 r. (konkurs na regionalną potrawę wielkanocną,konkursy rodzinne -  toczenie jajka, bieg z jajkiem, I Bieg Wielkanocny).

XVII Koncerty przed Hejnałem - wszystkie niedziele sierpnia - Muzeum Podlaskie w Białymstoku (Dziedziniec), godz. 11.15

XVI Muzyczne Spotkania z naturą - Franciszkiada - granie na byle czym -  6 sierpnia 2017 r., Muzeum Podlaskie w Białymstoku (Dziedziniec) g. 17

Więcej szczegółow wkrótce. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny. Zapraszamy.

 

W marcu rusza XXVI Międzynarodowy Festiwal Piosenki "Super Mikrofon Radia Jard"

Festiwal rusza 17 marca i potrwa do 19 marca 2017 roku. Tradycyjnie z Klubie Rorywki Krąg w Białymstoku uczestnicy będą ze sobą rywalizować w następujących kategoriach wokalnych: soliści, duety, zespoły -  z podziałem na kategorie wiekowe. Uwaga termin zgłoszeń tylko do 10 marca 2017 roku. Proszę też - zgodnie z regulaminem - zadbać, by na nośniku był tylko jeden podkład z piosenką, która będzie wykonywana - warunek regulaminowy.

Szczegóły na stronie organizatora.

http://www.festiwalpiosenki.jard.pl/?/pl

Zrealizowany przez Impresariat Muzyczny Pro Art program telewizyjny Śladami Wielkanocy można obejrzeć na you tube, zapraszamy.

logo

Witamy ponownie na naszej nowej stronie. Zachęcamy do korzystania z dostępnych już zakładek. Niebawem dostępne będą wszystkie artykuły z lat 2014 - 2017, nuty pdf do pobrania. Zachęcamy do zakupów w sklepie internetowym. Wkrótce poszerzymy naszą ofertę. Dziękujemy za cierpliwość naszym stałym bywalcom strony www.trojanowscy.pl

Loading...

Serdecznie zachęcamy do rozliczenia się z podatku przez e-pit. Można w ten sposób wesprzeć Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Musica Sacra. Wystarczy skorzystać z poniższego linku. Zachęcamy. Dziękujemy.

https://www.e-pity.pl/darmowy-program-online-epity-2016-2017-KRS-0000235866

Zachęcamy do udziału w jedynym w regionie północno-wschodnim Festiwalu Super Mikrofon Radia Jard. W załączniku znajdziecie Państwo regulamin.

ZAPROSZENIE

Firma Jard z Białegostoku – organizator XXIV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki "Super Mikrofon Radia Jard"- zaprasza miłośników śpiewu na najbliższy festiwal, który odbędzie się w dniach 11-13 marca 2016 r. w Klubie Rozrywki Krąg w Białymstoku. Uczestnicy wezmą udział w następujących kategoriach wokalnych: soliści, duety, zespoły. Więcej informacji znajdą Państwo na naszej stronie internetowej www.festiwalpiosenki.jard.pl oraz w załącznikach. W przypadku pytań proszę o kontakt: Ewa Szymańska - Z-ca Dyrektora ds. Marketingu P.W. JARD, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miło, gdy można powrócić do miasta mojej młodości chociażby poprzez skomponowanie utworu - powiedział Tadeusz Trojanowski - autor jednego z najdostojniejszych polskich tańców narodowych, który napisany został dla Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca im. Druha Wacława Milke - Dzieci Płocka. Jak powstał Polonez Płocki i jaki jest głęboki sens pielęgnowania kultury narodowej (wyjaśnia Dyr. HZPiT Dzieci Płocka Tadeusz Milke) przeczytać można w artykule Anny Lewandowskiej w płockim dodatku do GW.

 

http://plock.wyborcza.pl/plock/1,95996,19647949,ten-polonez-jest-tylko-nasz-i-tak-sie-nazywa-polonez-plocki.html


http://plock.wyborcza.pl/plock/1,35710,19674829,polonez-maturzystow-po-nowemu-fajnie-sie-tanczylo-foto.html?disableRedirects=true

   Zapraszamy serdecznie na II Konkurs Instrumentów Dętych, Akordeonu i Perkusji szkół muzycznych I st. -Trzciana 20-22.05.2016 r.Konkurs odbędzie się w Szkole Muzycznej I st. w Trzcianie(woj.małopolskie)

Konkurs odbędzie się pod Honorowym Patronatem Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie-CEA

 

Patronat nad Konkursem objęli również Marszałek Województwa Małopolskiego -Pan Jacek Krupa oraz Wójt Gminy Trzciana - Pan Józef Nowak.

Konkurs ma charakter ogólnopolski i przeznaczony jest dla wszystkich typów szkół muzycznych I stopnia

 

Wszelkie informacje znajdują się również na stronie internetowej szkoły   http://smtrzciana.pl/ w zakładce Konkursy  http://smtrzciana.pl/konkursy.html .

Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku informuje, że Zakład Akompaniamentu oraz Stowarzyszenie Artystyczne „Pro…” organizuje I Gdański Konkurs Pianistów Kameralistów, który odbędzie się w dniach 22-23 marca 2016r. w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Konkurs przeznaczony jest dla pianistów kameralistów, uczniów klas IV-VI szkół muzycznych II stopnia, studentów oraz absolwentów uczelni muzycznych (urodzonych w roku 1986 i młodszych).

 

-Zasady i warunki uczestnictwa znajdują się w regulaminie, który znajduje się na stronie www.amuz.gda.pl

-Informacje dla uczestników oraz kartę zgłoszenia można znaleźć na stronie www. amuz.gda.pl

-Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
Oto bezpośredni link do wydarzenia, pod którym znajdą Państwo wszelkie informacje i materiały: http://www.amuz.gda.pl/events/i-gdanski-konkurs-pianistow-kameralistow/

List Dyrektora konkursu p. Lucjusza Pinkosz. Przed nami XVI Międzynarodowy Konkurs im. Juliusza Zarębskiego, który odbędzie się w dniach 23 – 29 maja 2016 r. w sekcjach: fortepian solo, duet fortepianowy i zespół kameralny.

 

Celem Konkursu jest m.in. propagowanie twórczości naszego wybitnego kompozytora i wielkiego pianisty Juliusza Zarębskiego. Towarzyszyć nam będą w jury wybitni muzycy - pedagodzy i koncertujący artyści z Polski i zagranicy. Wzorem ubiegłego roku zostanie ufundowana specjalna nagroda : recital w sali koncertowej w Brukseli dla najbardziej interesującego wykonawcy tegorocznego Konkursu. A Koncert Laureatów tegorocznego Konkursu odbędzie się w Sali Koncertowej w Zamku Królewskim w Warszawie. Wierzymy, że dzięki Konkursowi udało nam się stworzyć miejsce muzycznych spotkań – dla uczniów, pedagogów, miłośników dziecięcego i młodzieńczego muzykowania – prawdziwe forum wymiany myśli i doświadczeń. Dziś, po XVI latach wiemy już, że dla niektórych Konkurs stał się etapem ich międzynarodowej  kariery.

 

Będziemy nadal starać się, by każdy znalazł tu dla siebie miejsce, gdzie będzie dobrze się czuł i do którego chętnie będzie wracał.

W dniach 20 - 22 marca 2015 roku w Klubie Rozrywki Krąg w Białymstoku odbywać się będzie po raz dwudziesty drugi Festiwal Piosenki  Super Mikrofon Radia Jard. O najwyższe laury tego największego w Regionie konkursu piosenki ubiegać się mogą soliści, duety oraz zespoły w różnych kategoriach wiekowych. W sobotę 21 marca uczestniczyć będzie można w warsztatach z emisji głosu, improwizacji oraz ruchu scenicznego. Zapraszamy do głosowania w naszej play liście Festiwalu. Najlepszym w edycji lutowej i marcowej zostaną wręczone specjalne nagrody. szczegóły na http://www.festiwalpiosenki.jard.pl/?/pl

ogólnopolskiego programu edukacji ekonomicznej dla najmłodszych, realizowanego przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych wraz z Uniwersytetem w Białymstoku, przy współpracy z NBP.

Do 25 lutego można zgłaszać teksty do organizowanego  przez Fundację MEAKULTURA konkursu.

Mogą być to zarówno artykuły opublikowane w prasie, jak również teksty zamieszczone na blogu.

 

 

Fundacja Pro Musica Bona oraz Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia im. Wł. Żeleńskiego w Krakowie, pod patronatem Wizytatora CEA, Pani Jolanty Chliszcz, organizują Seminarium, na które serdecznie zapraszamy zainteresowanych nauczycieli.

 

Termin: rozpoczęcie: 28 marzec 2015 r. ( sobota ), godz. 10:00, zakończenie: 29 marzec 2015 r. ( niedziela ), godz. 15:30.

 

Zajęcia odbywać się będą w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie, ul. Basztowa 9.

 

 

Wykłady i ćwiczenia praktyczne przeprowadzone przez zaproszonych gości: prof. Mirosławę Daniel ( Genewa, Instytut Jaques – Dalcroze’a), mgr Elżbietę Bruns ( ZSM Białystok), mgr Agnieszkę Widlarz ( UMFC Warszawa). W programie również: raktyczna lekcja rytmiki i kształcenia słuchu przeprowadzona z uczniami szkoły muzycznej I stopnia, koncert interpretacji ruchowych utworów muzycznych w wykonaniu grup rytmicznych klas 1 -3 szkół muzycznych I stopnia

 

 

Informacje praktyczne: Koszty uczestnictwa (dydaktyczne) pokrywają uczestnicy Seminarium: nauczyciele 150 PLN, studenci i uczniowie 50 PLN. Opłatę wpisowego należy wpłacać wyłącznie przelewem na konto 71 1160 2202 0000 0001 5560 5180. Dane do rachunku prosimy podać na karcie zgłoszenia. Wpisowe nie podlega zwrotowi.

 

 

Warunkiem uczestnictwa w Seminarium jest nadesłanie wypełnionej karty zgłoszenia wraz z dowodem wpłaty w terminie do dnia 15 marca 2015 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

szczegóły: Barbara Białko tel. ( 12 ) 422 40 93, 504 973 809, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Julia Kosk – Wojciechowska tel. 501 438 227

 

 

 

 

 

Wydarzenie odbędzie się w Mazowieckim Instytucie Kultury w dniach i skierowane jest do nauczycieli muzyki, edukatorów, animatorów, którzy chcą lub zajmują się nauką grupowej gry na instrumentach z wykorzystaniem improwizacji.

 

 

Suwałki Blues Festival 2015 odbędzie się w tym roku już po raz ósmy w dniach 9-11 lipca. W ramach Festiwalu odbędzie się konkurs zespołów bluesowych.

Tegoroczne obchody dnia pamięci o Żołnierzach Niezłomnych rozpocznie złożenie wieńców i zapalenie zniczy na grobach Żołnierzy na Cmentarzu Wojskowym (ul. 11 listopada). O godz. 11 odprawiona zostanie Eucharystia w ich intencji w Bazylice Katedralnej WNMP (ul. Kościelna 2). O 12.15 - złożenie wieńców przy pomniku Żołnierzy AK przy Muzeum Wojska Polskiego (ul. Kilińskiego). 13 rozpoczną się uroczystości w Auli Magna Pałacu Branickich (ul. Kilińskiego 1). W programie między innymi nadanie ryngrafów Żołnierzy Wyklętych weteranom i ich rodzinom: Zenonowi Sokół (weteran) -Izbiszcze, Józefowi Kuźmińskiemu (weteran)- Supraśl, Feliksowi Hodunowi (weteran), ppor. Henrykowi Strankowskiemu, Jerzemu Widejko pseudonim "Jureczek" - ostatniemu, najmłodszemu Żołnierzowi Szczerbca (Krynica -Zdrój), Stanisławowi Poźniakowi (Wileńszczyzna), Alfonsowi Radziewiczowi (Grodzieńszczyzna) oraz pośmiertnie: Ks. Stanisławowi Skrodzkiemu (proboszcz parafii pw. św. Krzyża w Przytułach) Żołnierzowi Armii Krajowej, Antoniemu Rutkowskiemu - pseudonim "Orzeł’’ – ryngraf odbierze córka Felicja Dąbrowska z domu Rutkowska.

W pierwszej edycji turnieju piłki nożnej Radar Cup, który odbył się 22 lutego 2015 r. w Dobrzyniewie Dużym zwyciężyła drużyna Czarne Strzały (Białystok). Strzałem w finale pokonała Lambadę Choroszcz 2:1. Miejsce trzecie zajęła drużyna z Fast, która pokonała PSB Mrówka Mońki 3:1.
Najlepszym strzelcem został Adrian Turowski z PSB Mrówka Mońki z dziesięcioma bramkami na swoim koncie.
Zawodnikiem turnieju wybrany został Karol Kozłowski z Czarnych strzał zaś najlepszym bramkarzem Karol Kopiczko z Lambady Choroszcz . W galerii zdjęcia autorstwa Weroniki Trojanowskiej i Stanisława Trojanowskiego.

Już po raz trzeci mamy przyjemność zaprosić Was do udziału w Festiwalu Gitarowym „Wśród pól”, który odbędzie się w dniach 12 – 14 czerwca 2015 r. w Witowicach. Podobnie jak w ubiegłych latach, liczymy na Waszą obecność wśród kwitnących i rozbrzmiewających dźwiękami gitary pól Gminy Wiązów.

Organizatorem Festiwalu jest Szkoła Muzyczna I st. w Witowicach. W ramach Festiwalu odbędzie się: konkurs dla uczniów szkół muzycznych I stopnia w trzech grupach, warsztaty oraz koncerty zaproszonych gości. Przewidziane są również liczne atrakcje oferowane przez posiadłość „Młyn Jana”. Wszyscy laureaci konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody ufundowane przez firmę INTERTON CLASSIC oraz wydawnictwa QBK RECORDS i ABSONIC.

Na uczestników będzie czekać stoisko firmy , głównego fundatora nagród w naszym konkursie, ze specjalnymi festiwalowymi rabatami!

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 kwietnia 2015 r. Obowiązuje limit uczestników, decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegółowy program Festiwalu, informacje dotyczące spraw organizacyjnych oraz godzin przesłuchań konkursowych zostaną wysłane po otrzymaniu zgłoszenia.

 

Koszty dojazdu, noclegów oraz wyżywienia pokrywają uczestnicy we własnym zakresie. Istnieje możliwość rezerwacji miejsc noclegowych w posiadłości Eko Agro Turystycznej „Młyn Jana” (http://www.mlyn.sisu.pl/).

Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest przesłanie karty zgłoszenia oraz kserokopii dowodu wpłaty wpisowego 80 zł do 30 kwietnia 2015 r. (kartę należy wypełnić na komputerze lub ręcznie – pismem drukowanym) na adres Organizatora lub za pomocą poczty elektronicznej.

Adres Organizatora:
Szkoła Muzyczna I st., Witowice 39, 57-120 Wiązów
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Loading...

Akademia Sztuki w Szczecinie przyjmuje zgłoszenia do Marcowego Konkursu Klarnetowego 2015.

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w organizowanych przez Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Musica Sacra w Białymstoku, Stowarzyszenie Społeczno-kulturalne TAK i Impresariat Muzyczny Pro Art inicjatywach kulturalnych w Białymstoku i regionie.

Serdecznie zachęcamy do udziału w XVII Dolnośląskim Konkursie Gitarowym, który realizowany jest  w ramach Festiwalu Muzycznego "GITARIADA" w Kłodzku.
Konkurs przeznaczony jest dla solistów, zespołów gitarowych oraz zespołów kameralnych z udziałem gitary - uczniów szkół muzycznych I stopnia.
Konkurs ma zasięg ogólnopolski i odbędzie się w dniach 10-11 kwietnia 2015 roku.
Nagrodą główną w konkursie jest gitara klasyczna wartości ok. 3000 zł ufundowana przez firmę "Interton Classic".


Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie Pieśni Wielkanocnej, który odbędzie się w ramach XII Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego, w sobotę 11 kwietnia 2015 r. w kościele pw. Ducha Świętego w Białymstoku (początek godzina 10). Koncert Galowy oraz wręczenie nagród będzie miało miejsce tego samego dnia o godz. 16.30 w Auli Magna Pałacu Branickich w Białymstoku. Celem Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego jest: prezentacja i popularyzacja pieśni wielkanocnej oraz kompozycji o tematyce Zmartwychwstania Pańskiego, propagowanie sakralnej  muzyki chóralnej, zespołowej i solowej, przegląd i aktualizacja środowisk chóralnych, muzycznych i  twórczych, podtrzymywanie chrześcijańskiej tradycji obrzędowej, wymiana wzajemnych dokonań i doświadczeń pomiędzy uczestnikami Festiwalu.

Informujemy, że w związku z licznymi prośbami, przedłużamy termin przyjmowania prac w konkursie na pocztówkę wielkanocną do dnia 4 kwietnia 2015 r. Jednocześnie pragniemy poinformować, że tylko prace nadesłane w terminie regulaminowym będą brały udział w wyborze laureata Nagrody Telewizji, Publiczności, Nagród Specjalnych i kwalifikacji wydawniczej. Zapraszamy.

Mamy nadzieję zainspirować uczestników do pracy twórczej, rozwijania wrażliwości i wyobraźni plastycznej, zachęcić do postrzegania piękna oraz atmosfery świąt wielkanocnych, a nade wszystko do pielęgnowania tradycji i religijnego charakteru Świąt Wielkanocnych. Oczekujemy prac w formie plastycznej ukazujących urokliwą tradycję obchodów Świąt Wielkiej Nocy, ich bogactwa, barwności i sacrum.

Biorąc pod uwagę niesłabnące zainteresowanie konkursem planujemy przyznać dodatkowe nagrody: Nagrodę Telewizji Polskiej S.A. Oddział w Białymstoku, Nagrodę Impresariatu Muzycznego Pro Art, Nagrodę Stowarzyszenia Musica Sacra oraz Nagrodę Publiczności. Na Nagrodę Publiczności odbędzie się głosowanie internetowe (regulamin oraz głosowanie na www.trojanowscy.pl).


Dziękujemy naszym internautom za udział w głosowaniu, oto lista uczestników, którzy otrzymali największą liczbę głosów.
1.Anna Szutkiewicz
2.Maria Bilida
3.Maja Markowska
4.Karolina Adamczyk
5.Klaudia Borejko
6.wykonawca nieznany
7.Nikludewa Jana Aleksandrina
8.Angelina Maliauka

ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA W II ETAPIE

W sobotnie wczesne popołudnie 31 stycznia 2015 r. w Studiu 1 w Radiu Jard gościli laureaci Międzynarodowego Festiwalu Super Mikrofon Radia Jard oraz Festiwalu Kolęd i Pastorałek z Radiem Jard. Z młodymi wykonawcami rozmawiał na antenie Wojciech Kuczyński. Wydaje się to być doskonałym dopełnieniem nagrody i mamy nadzieję, że ta forma promocji i docenienia wejdzie na stałe do działań festiwalowych. W Studiu gościli:

Dostępna jest już nowa płyta wydawnictwa Pro Art - U stóp krzyża. Recytacje - Wojciech Grzechowiak, Muzyka - Tadeusz Trojanowski, Levin Bejman.

U stóp krzyża to swoiste Misterium Męki i śmierci Jezusa Chrystusa. Wybrane przez Wojciecha Grzechowiaka teksty dopełnia muzyka Tadeusza Trojanowskiego i Levina Bejmana. Wśród wykorzystanych jako tło do recytacji kompozycji znajdują się Stabat Mater, Modlitwa Jubileuszowa, Agnus Dei oraz Pieśni na orkiestrę. Niektóre z nich uzyskały nową szatę muzyczną poprzez nałożenie warstwy elektronicznej autorstwa Levina Bejmana. Całość stanowi swoistą kompilację, w centrum której znajduje się Chrystus.

Pojawiły się nowe informacje z uszkodzonej japońskiej elektrowni atomowej Fukushima Daiichi. Niestety wygląda na to, że sytuacja w zakładziestalesię pogarsza. Według firmy TEPCO, operatora elektrowni atomowej, poziom radioaktywnego cezu w wodach podziemnych, w pobliżu budynku drugiego reaktora, przekracza dopuszczalne granice tysiące razy.

Poziom cezu-137 w wodach podziemnych osiągnął 54 000 bekereli na litr, a cezu-134 - 22 000 bekereli na litr. Jest to najwyższy poziom cząstek cezu w wodach podziemnych zarejestrowany od czasu rozpoczęcia regularnych pomiarów tych wskaźników. Dla porównania, maksymalna dopuszczalna wartość w Japonii wynosi 10 bekereli na litr.

Okres połowicznego rozpadu cezu-134 to 2 lata a cezu-137 aż 30 lat. Oznacza to, że te radionuklidy są w stanie skazić dużą część Oceanu Spokojnego, zwłaszcza, że najwyraźniej znacząco wzrosła emisja skażenia. Na zachodnim wybrzeżu USA pojawiają się już pierwsze plotki na temat rzeczywistego stanu Pacyfiku. W Kanadzie ludzie masowo wykupywali niedawno jodek potasu. Jest to jednak zupełnienieskutecznametoda ochrony jeśli chodzi o izotopy cezu.

źródło: ZmianyNaZiemi.pl

 

Grafen to materiał przyszłości i wygląda na to, że do jego upowszechnienia się mogą się przyczynić Polacy. Skomercjalizowano technologię, którą opracowano w Instytucie Technologii Materiałów Elektronicznych przy udziale Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Tym samym Polska staje się pionierem w produkcji grafenu.

Metodę opracował i opatentował zespół pod kierownictwem dr inż. Włodzimierza Strupińskiego z Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych (ITME). Polega na zastosowaniu epitaksji, czyli krystalizacji z zewnętrznego źródła węgla, w którym węgiel jest osadzana na powierzchni w postaci mono-lub diwodorotlenowe warstw. Sposób ten jest skuteczny, tani i używa urządzeń dostępnych na rynku. Jednak trzeba wiedzieć jak ich użyć i to wiedzą Polacy.

Na dzień dzisiejszy Neo Carbon jest jedyną na świecie firmą zajmującą się produkcją grafenu.  Należy się spodziewać szerokiego zastosowania grafenu w bateriach i elektronice. Dzięki temu materiałowi mogą powstać zwijalne w rolkę wyświetlacze i superszybkie komputery. Sądzono, że na eksplozję tej technologii trzeba będzie poczekać jeszcze dekadę, ale dzięki Polakom może to nastąpić dużo szybciej.

Grafen jest materiałem dwuwymiarowym, czyli jego grubość wynosi jeden atom. Wiązania węgla mają kształt plastra miodu i są to połączone ze sobą sześciokąty. Okazuje się, że taka struktura zapewnia powstanie wyjątkowego materiału o doskonałych właściwościach. Jest wielokrotnie bardziej wytrzymały od stali, ma doskonałą przewodność elektryczną i cieplną. Dzięki grafitowym membranom można będzie tworzyć proste filtry, ponieważ materiał ten przepuszcza tylko wodę.

Niesamowicie wyglądają możliwości rozwoju elektroniki z grafenem. 

źródło: ZmianynaZiemi.pl

 

 

 

 

 

28 lutego 2009 z inicjatywy prezesa Kurtyki i Jerzego Szmida na  I Walnym Zgromadzeniu Stowarzyszenia NZS 1980 podjęta została uchwała popierająca inicjatywę Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, ustanowienia dnia 1 marca dniem Żołnierzy Wyklętych.

Data 1 marca nie jest przypadkowa. Tego dnia w 1951 w mokotowskim więzieniu komuniści strzałem w tył głowy zamordowali przywódców IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość – Łukasza Cieplińskiego i jego towarzyszy walki. Tworzyli oni ostatnie kierownictwo ostatniej ogólnopolskiej konspiracji kontynuującej od 1945 roku dzieło Armii Krajowej. Od czterech lat białostockie środowiska prawicowe tego dnia honorują żyjących Żołnierzy Niezłomnych oraz rodziny tych, którzy odeszli już na wieczną wartę. Podczas tegorocznej uroczystości w Pałacu Branickich 1 marca 2014 r. uhonorowano: por. Henryka Rutkowskiego, por. Stanisława Sobolewskiego, por. Kazimierza Chodzickiego, por. Stanisława Bujwicka, kpt. Leon Lech Beynar vel Paweł Jasienica,kpt. Henryk Milewski, ks. por. Infułat Zygmunt Lewicki.

Serdecznie zapraszamy solistów, zespoły,duety oraz osoby kochające śpiew do udziału w Jubileuszowej - 20 - edycji Festiwalu Super Mikrofon Radia Jard. Od 21 do 23 marca 2014 Klub Rozrywki Krąg (ul. Wierzbowa) w Białymstoku wypełni się charyzmatycznymi wykonawcami, z których liczni biorą już udział w Międzynarodowych Festiwalach. Wielu jest stypendystami Marszałków i Prezydentów miast w Polsce. Zagraniczni artyści wracają na kolejną edycję Festiwalu z coraz lepszymi wykonaniami. Debiutanci po raz kolejny stają w zawody, by być coraz lepszymi... To szlachetna idea, która promuje nasze miasto oraz region w kraju i za granicą.

Jeszcze do 20 lutego 2014 roku można nadesłać prace dziennikarskie na konkurs o Nagrodę im. Wojciecha Dolaty.  I nagroda - 3000 PLN.

Organizatorem Konkursu jest Wielkopolski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. W załączniku terminy i regulamin.

 

Serdecznie zapraszamy na kolejny XXIX Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów Niepokalanów 2014. Szczegóły:   www.festiwalniepokalanow.pl .

Do 15 lutego 2014 r można zgłaszać prace w kategoriach: filmy fabularne, filmy dokumentalne, programy telewizyjne, programy edukacyjne, programy radiowe, programy multimedialne, nagrania muzyczne, strony internetowe,.


Termin nadsyłania prac 5xDVD/CD -  sukcesywnie do 15 lutego 2014r. 


Rozpoczęcie Festiwalu   3-6 kwietnia 2014 r. - tradycyjnie podczas kolejnych
X Targów Wydawców Katolickich  www.swk.pl  na Zamku Królewskim w Warszawie

Uroczyste zakończenie odbędzie się w dniach 23-25 maja 2014 r. w Teresinie i Niepokalanowie    
Komitet Organizacyjny Festiwalu Niepokalanów 2013
ul. Barska 2; 02-315 Warszawa
tel. +48 22 823 44 89
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 
 
 

 

 
Mamy przyjemność zaprosić Państwa na organizowane przez Impresariat Muzyczny Pro Art oraz Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Musica Sacra w Białymstoku inicjatywy kulturalne w 2014 r.:

XI Podlaski Festiwal Wielkanocny, 25 - 30 kwietnia 2014 r.

W programie konkursy na pocztówkę i pieśń wielkanocną, spotkania edukacyjne oraz wystawy pocztówki wielkanocnej. Koncert Galowy odbędzie się w Auli Magna Pałacu Branickich w Białymstoku (26.04.2014). Dedykowany będzie Janowi Pawłowi II w przededniu kanonizacji. Szczegółowy program wkrótce

XIV Koncerty przed Hejnałem 2014 - wszystkie niedziele sierpnia w tradycyjnym miejscu - Dziedziniec Muzeum Podlaskiego - Ratusz w Białymstoku. Początek koncertów o 11.15 - szczegółowy program zamieścimy w maju


XIV Muzyczne Spotkania z naturą - Franciszkiada - granie na byle czym dwudniowe warsztaty oraz koncerty na Rynku Zygmunta Augusta w Augustowie (16 - 17 sierpnia 2014). W maju i czerwcu nasi franciszkańscy trenerzy jeździć będą do podlaskich szkół, by zarażać grą na byle czym. Szczegółowy program  w czerwcu.

XV Koncert Pamięci - 17 września 2014 r. w Auli Magna Pałacu Branickich w Białymstoku. Szczegóły w czerwcu.

Inicjatywy te współfinansowane są przez udzielenie dotacji Stowarzyszeniu Musica Sacra przez: Urząd Miasta w Białymstoku, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego oraz dzięki mecenasom: Komunalnemu Przedsiębiorstwu Komunikacji Miejskiej sp. z o.o w Białymstoku oraz firmie Samasz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zachęcamy do udziału w III Międzynarodowym Konkursie Fletowym, który odbędzie się w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Jastrzębiu-Zdroju w dniach 25-26 kwietnia 2014 r.

 

Organizatorami Konkursu są:

 

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Edukacji Artystycznej oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Jastrzębiu-Zdroju.

 

JURY KONKURSU

 

Jerzy Mrozik - przewodniczący, Michel Bellavance (Szwajcaria), Elisabeth Dooner (Wielka Brytania), Aldona Ślusarz - sekretarz

 

 

CELE KONKURSU: prezentacja dorobku artystycznego młodych instrumentalistów, wymiana doświadczeń wśród pedagogów oraz podnoszenie poziomu gry uczniów poprzez dążenie do najlepszych wzorców, popularyzacja i wymiana wartościowych utworów literatury fletowej,aktywizacja środowiska flecistów.

W załączniku regulamin.

Więcej informacji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Młoda Filharmonia AUKSO - to jedyne takie w Polsce - tygodniowe warsztaty orkiestrowe, w których młodzi muzycy (w wieku od 16 do 30 lat) mogą podnosić swoje umiejętności wśród wybitnych zawodowych muzyków tworzących Orkiestrę AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia.

 

Galeria im. Sleńdzińskich w Białymstoku
Zaprasza na otwarcie wystawy
Bogusława Floriana Skoka
CZAS NAŚWIETLANIA
Piątek, 15 marca 2013r., godz.18.00
Galeria im. Sleńdzińskich, ul.Legionowa2

Wystawa od 15 do 31 marca 2013r.

wielkopostne klipy video zrealizowane przez Pro Art do obejrzenia na you tube.

{youtube}yjtYEOY6LlM{/youtube}

Organizatorzy zapraszają serdecznie uczniów oraz studentów wydziałów wokalnych placówek kształcenia muzycznego w Polsce, i nie tylko, do udziału w trzecim już z kolei w Festiwalu, który odbędzie się w dniach 11 – 17 października 2013 roku.

 

 

Konkurs skierowany jest do uczniów klas klarnetu szkół muzycznych I i II stopnia.

 

Celem konkursu jest:
• prezentacja dorobku artystycznego uczniów
• podnoszenie poziomu pedagogiki klarnetowej
• wymiana doświadczeń pedagogicznych i wykonawczych

Już po raz trzeci 1 marca 2013 roku odbędą się uroczystości w hołdzie Żołnierzom Wyklętym. Początek o g. 15 na Cmentarzu Wojskowym (ul. 11 Listopada). O g. 16 w Bazylice Mniejszej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny eucharystia koncelebrowana przez Ks. Biskupa Henryka Ciereszkę. Po mszy - złożenie kwiatów i apel poległych przed pomnikiem Armii Krajowej oraz uroczystości w Pałacu Branickich. Zapraszamy.

Kaziuk Suwalski, czyli „jarmark odpustowy w nowomiejskich realiach” wywodzi się ze wspólnej  dla Polski i Litwy tradycji uczczenia świętego Kazimierza – patrona Metropolii Wileńskiej i Wielkiego Księstwa Litewskiego, której Suwalszczyzna była częścią do 1795 r.

Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu zaprasza na letnie warsztaty dla wokalistów. Uczestnikami mogą być: studenci wydziałów wokalnych i wokalno-aktorskich, uczniowie PSM II st., osoby studiujące wokalistykę prywatnie, a także osoby planujące podjęcie kształcenia wokalnego i aktorskiego. Szczegóły w załączniku.

 

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna imienia Józefa Ignacego Kraszewskiego w Bełchatowie zaprasza do udziału w konkursie im. Wacława Olszewskiego. Konkurs otwarty dla wszystkich, którzy ukończyli 15 lat i nie są członkami Stowarzyszenia Literatów Polskich i Stowarzyszenia pisarzy polskich. Szczegóły i regulamin poniżej.

Do 15 marca 2013 r. można nadsyłać wiersze do konkursu O Buławę Hetmańską oraz na konkurs Satyrbia 2013. Szczegóły i regulamin w załączniku.

Te i inne hasła trzymali protestujący przez gmachem Sejmu 28 lutego 2012

Dla dobra społeczeństwa, dla dobra waszych wyborców musicie natychmiast, wspólnie wprowadzić zakaz upraw GMO w Polsce – mówiła Edyta Jaroszewska Nowak, rolniczka z Koalicji POLSKA WOLNA OD GMO, wręczając posłankom i posłom petycję od polskiego społeczeństwa i propozycje koniecznych zmian w ustawie o nasiennictwie.

Choczewo, Gąski czy Żarnowiec - wakacje z elektrownią w tle?

PGE Polska Grupa Energetyczna, inwestor pierwszej polskiej elektrowni jądrowej, przedstawiła listę trzech potencjalnych lokalizacji przyszłej elektrowni. Na liście znalazły się Choczewo, Gąski i Żarnowiec. Przez kolejne dwa lata we wskazanych lokalizacjach prowadzone będą szczegółowe badania lokalizacyjne i środowiskowe. Wyniki tych badań pozwolą wskazać lokalizację docelową. Wybór potencjalnych lokalizacji poprzedzony został wielomiesięcznymi badaniami uwzględniającymi m.in. takie czynniki jak właściwości terenu, dostępność wody chłodzącej, środowisko przyrodnicze czyli na przykład położenie względem parków narodowych czy obszarów Natura 2000,  obecne zagospodarowanie terenu oraz logistykę i infrastrukturę czyli bliskość energetycznych sieci przesyłowych, sieci drogowych i kolejowych.Wszystkie przedstawione lokalizacje traktujemy dzisiaj równorzędnie. Przed nami dwa lata badań m.in. geologicznych i środowiskowych, które pomogą nam wskazać lokalizację docelową. Planujemy, że nastąpi to w roku 2013 - mówi Tomasz Zadroga, Prezes Zarządu PGE S.A.

Od 9  do 11 marca 2012 r. odbywać się będzie Marcinek 2012

II Regionalny Konkurs Duetów "Zagrajmy razem" odbędzie się 3 marca 2012 r w PSM I stopnia w Grajewie

Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego muzykowania.

Ruszyła VIII edycja Festiwalu Zaczarowanej Piosenki - ogólnopolskiego festiwalu dla osób niepełnosprawnych.

Jest to również rok "małego" jubileuszu festiwalu „Wieczory z muzyką Karola Szymanowskiego”.