Zachęcamy do udziału w koncercie domowym z przekazem internetowym na youtube i FB.

W piątek 10.04.2020 o godz. 19:00 Mazurki z cyklu 100 Mazurków dla Niepodległej w ramach #Gramy dla Polski i Polaków wykona autor Tadeusz Trojanowski. Miały miejsce już 3 spotkania z Mazurkami. Wiele z nich miało w ten sposób swoje prawykonanie. Muzyką polską chcemy połączyć się z Polakami w kraju i za granicą, aby wlać nadzieję i przekazać cenne wartości artystyczne. Dziękujemy w ten sposób wszystkim zaangażowanym w walkę z pandemią. Muzyką polską chciemy pokreślić, że "najpiękniejsza ze wszystkich jest muzyka polska". (Reiss). Graliśmy w rocznicę Ślubów Kazimierzowskich w 1656 roku, rocznicę śmierci Jana Pawła II i Niedzielę Palmową 05.04.2020 i 10.04.2020 o godz. 19:00. Łączymy się na fb i You Tubie.

Gramy dla Polski i Polaków 10.04.2020

relacje z koncertów:

spotkanie 01.04.2020

spotkanie 02.04.2020

spotkanie 05.04.2020

spotkanie 10.04.2020

 

 

Szanowni Państwo! Z przykrością informujemy, że w związku z obecną sytuacją konkurs Pocztówka Wielkanocna w tym roku zostaje odwołany. Uruchomimy galerię Pocztówki z poprzedniej edycji, do której oglądania zapraszamy.

Można już zapisywać się na III Podlaski Bieg Wielkanocny. Impreza odbędzie się 28 kwietnia 2019 r. w Pogorzałkach. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziny - start biegu o 13:00, dorosłych - start o 14.:00. Ok. 16:30 - dekoracja biegaczy i poczęstunek przygotowany przez koła gospodyń wiejskich z Gminy Dobrzyniewo Duże oraz organizatorów.

zapisy Bieg Wielkanocny

Zachęcamy do udziału w organizowanym po raz trzynasty konkursie na projekt Pocztówki Wielkanocnej. Kolejna edycja tego konkursu adresowana jest do dzieci, młodzieży, osób niepełnosprawnych. Mamy nadzieję zainspirować uczestników nade wszystko do pielęgnowania tradycji i religijnego charakteru Świąt, postrzegania ich piękna i atmosfery. Wyrażamy przekonanie, że udział w konkursie rozwijać będzie proces twórczy, wrażliwość i wyobraźnię. Oczekujemy prac w formie plastycznej ukazujących tradycję obchodów Świąt Wielkiej Nocy, ich sacrum, bogactwa i barwności. W tegorocznej edycji oprócz miejsc i wyróżnień w poszczególnych kategoriach przyznamy: Nagrodę Impresariatu Muzycznego Pro Art i Nagrodę Publiczności (głosowanie w Sklepie i pijalni kawy - Pożegnanie z Afryką, Białystok, ul. Waryńskiego 4.

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się w Niedzielę Palmową 14 kwietnia 2019 r. o godz. 16.00 w Auli Magna Pałacu Branickich w Białymstoku.

Szanowni Państwo!

W związku z nieprawidłowościami w głosowaniu - wielokrotne głosowanie bez logowania- jako gość -(guest). Bardzo prosimy o zapoznanie się z Regulaminem głosowania Internetowego na Nagrodę Publiczności i Nagrodę Publiczności Pożegnania z Afryką podchodząc z szacunkiem do autorów nominowanych prac. W przeciwnym razie Organizatorzy zmuszeni bedą wykluczyć prace, na które oddawane są wielokrotnie głosy lub unieważnić tegoroczne głosowanie o Internetową Nagrodę Publiczności.

Zapraszamy do głosowania na Nagrodę Publiczności w ramach konkursu Pocztówka Wielkanocna 2018. Z szacunku dla autorów nominowanych prac bardzo prosimy o zepoznanie się z regulaminem. Informujemy, że weryfikacja głosów odbywa się na bieżąco. Z jednego konta IP można oddać tylko jeden głos. Nieważne głosy zostaną usunięte a praca zdyskwalifikowana. W wyniku nieprawidłowości w głosowaniu oraz dla zachowania pełnej transparentności głosowania Organizator wprowadza głosowanie przez system logowania z konta założonego na www.trojanowscy.pl - wzorem poprzednich lat.

Do Nagrody Publiczności w głosowaniu internetowym zakwalifikowano prace następujących uczestników:

Informujemy, że weryfikacja głosów odbywać się będzie na bieżąco. Z jednego konta IP można oddać tylko jeden głos - prosimy o zapoznanie się z regulaminem. Nieważne głosy (z tego samego adresu IP) zostaną usunięte a praca zdyskwalifikowana. W wyniku nieprawidłowości w głosowaniu oraz dla zachowania pełnej transparentności głosowania Organizator wprowadzi głosowanie przez system logowania z konta założonego na www.trojanowscy.pl wzorem poprzednich lat.

Za nami XXVIII Międzynarodowy Festiwal Super Mikrofon Radia Jard. Miłym akcentem na zkończenie Fetiwalu był udział Michała Wiśniewskiego założyciela zespołu Ich Troje i Agaty Buczkowskiej solistki tego zespołu w uroczystości wręcznia nagród. Młoda wokalistka występowała również na Festiwalu Super Mikrofon Radia Jard kilka edycji wcześniej. Przed uroczystą galą zaśpiewała piosenkę autorstwa Michała Wiśniewskiego. Artyści wręczali - razem z jurorami - nagrody laureatom wszystkich kategorii, którzy licznie zgromadzili się w Klubie Rozrywki Krąg. W gali uczestniczył również właściciel firmy i Radia Jard - Jarosław Dziemian.

Wszystkim uczestnikom, instruktorom, nauczycielom, rodzicom i każdemu z osobna życzymy powodzenia na innych festiwalach i dynamicznego rozwoju artystycznego. Zapraszamy na Festiwal Piosenki Polskiej w czerwcu 2018 r. Szczegóły na jard.pl. Poniżej lista laureatów we wszystkich kategoriach:

Kuchnia naszych babć to projekt skierowany do całej społczności wsi Krynice, Gminy Dobrzyniewdo Duże i mieszkańców Powiatu Białostockiego. Można było zapoznać się z dawnymi przepisami wielkanocnymi i nie tylko, zdobyć technikę robienia palm wielkanocnych oraz posłuchać, jak żyć zdrowo... Inicjatywa odbywała się pod Patronatem Wójta Gminy Dobrzyniewo Duże - Bogdana Zdanowicza.

">fotorelacja

Zapraszamy do czynnego udziału w konkursach, wystawach i koncertach. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny. Udział w konkursach również nieodpłatny, dzięki wsparciu finansowemu: Miasta Białystok, Starostwa Powiatowego w Białymstoku, Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku oraz mecenasów: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Paliwko na Składowej, A-Z Papier, Pralnia Pogo, Kaja Sport, Jaz-bud, Amix, Pożegnanie z Afryką i Impresariat Muzyczny Pro Art.

Tadeusz

W tym roku kompozytor, pianista, pedagog i animator kultury na Mazowszu i Podlasiu obchodzi czterdziestą rocznicę od skomponowania pierwszych utworów. Był to cykl pieśni na głos i fortepian do słów Małgorzaty Hillar: Poziomka, My z drugiej połowy XX w. oraz Niepokój. Z tej okazji prze cały rok odbywać się będą koncerty, na których usłyszeć będzie można dzieła Tadeusza Trojanowskiego. Pierwszy z koncertów, podczas którego pianista Michał Drewnowski wykona Pro Memoria i Witraże na fortepian i orekistrę będzie miał miejsce 9 i 10 marca 2018 r. Ten znakomity polski pianista młodego pokolenia zagra z Radomską Orkiestrą Kameralną pod dyrekcją Przemysława Zycha.

Michał Drewnowski i Radomska Orkiestra Kameralna

 

Po raz dwudziesty szósty odbywający się w Klubie Rozrywki Krąg w Białymstoku Festiwal Piosenki zgromadził licznie młodzież z całej Polski, z Łotwy i Białorusi. Aleksander Pałac powiedział, że konkurs ten nabrał wielkich i pozytywnych rozmiarów.

Poziom śpiewających był bardzo wysoki. Nie brakowało wykonawców, którzy po raz pierwszy pojawili się na Festiwalu zapadając w pamięć swoimi interpretacjami. Wszystkim, którzy nie zdobyli nagród serdecznie dziękujemy. Wszystkich zachęcamy: szukajcie swojego indywidualnego stylu, kształtujcie swoją własną osobowość artystyczną, podnoście stale swoje umiejętności i przyjeżdżajcie na kolejne edycje. Słuchajcie swoich instruktorów i wyruszajcie na inne Festiwale w Polsce i nie tylko... Poniżej zamieszczamy listę laureatów we wszystkich kategoriach:

Po raz drugi w niedzielę 23 kwietnia 2017 r. od godz. 13 w ramach XIV Podlaskiego Festiwaluw Wielkanocnego odbędzie sie festyn Wielkanocne Pogorzałki. W ramach wydarzenia: konkursy dla kół gospodyń wiejskich (na potrawę wielkanocną - żurek, babka i nalewka oraz stroik wielkanocny).

I Bieg Wielkanocny o jajko faberge, Puchar Starosty Powiatu Białostockiego i Wójta Gminy Dobrzyniewo Duże wystartuje w niedzielę 23 kwietnia 2017 roku. Do wzięcia udziału w biegu zachęcamy wszystkich biegających od 0 do 100 lat. Na trasie Pogorzałki - Kozińce - Pogorzałki i na specjalnych trasach dla "młodziaków" pobiec będzie można we wszystkich możliwych kategoriach wiekowych: tatusiowie z wózkami, dzieciaczki, uczniowie wszystkich szczebli i kategoria open do 100 lat. Bieg o jajko faberge - fundator Pro Art, puchar Starosty Powiatu Białostockiego i Wójta Gminy Dobrzyniewo Duże odbywa się w ramach XIV Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego. Poniżej niezbędne informacje, regulaminy i oświadczenia.

Podlaski Festiwal Wielkanocny 2015 PB 118

XIV Podlaski Festiwal Wielkanocny wpisany w kulturalny pejzaż Podlasia rozwija się nieustannie. W zeszłej edycji zaistniał Festyn Wielkanocne Pogorzałki. W tegorczonej edycji zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursów: Pieśń Wielkanocna, Pocztówka Wielkanocna. Zachęcamy również osoby, które w inny sposób chcą uczestniczyć w Festiwalu. Wespół z Wójtem Gminy Dobrzyniewo Duże Bogdanem Zdanowiczem zapraszamy na I Podlaski Bieg Wielkanocny - dla wszystkich od 0 do 100 lat.... w Pogorzałkach - 23.04.2017. Poniżej informacje i regulamin w konkursie Pieśń Wielkanocna.

 

XIV  Podlaski Festiwal Wielkanocny wpisany w kulturalny pejzaż Podlasia rozwija się nieustannie. W zeszłej edycji zaistniał Festyn Wielkanocne Pogorzałki. W tegorocznej edycji zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursów: Pieśń Wielkanocna, Pocztówka Wielkanocna. Zachęcamy również osoby, które w inny sposób chcą uczestniczyć w Festiwalu. Wespół z Wójtem Gminy Dobrzyniewo Duże Bogdanem Zdanowiczem zapraszamy na I Podlaski Bieg Wielkanocny  - dla wszystkich od 0 do 100 lat.... w Pogorzałkach - 23.04.2017. Poniżej informacje, regulamin i oświadczenie o ochronie danych osobowych w konkursie Pocztówka Wielkanocna.

W tegorocznej VII edycji konkursu Pocztówka Wielkanocna w ramach XIII Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego wzięło udział ok 350 uczestników. Jury w składzie: Bożena Jóźków - plastyk, Irena Wojciechowska - Podlaskie Stowarzyszenie Promocji Sztuki, Magdalena Popławska - Jard Media, Krzysztof Koniczek - artysta malarz, Tadeusz Trojanowski - Dyrektor Artystyczny PFW oraz przedstawiciel młodych Tosia Zygmuntowicz (córka podróżnika goszczącego w Białymstoku Artura Zygmuntowicza) postanowiło nagrodzić i wyróżnić uczestników w pięciu kategoriach. Poniżej lista Laureatów. Prosimy o potwierdzenie przybycia na Koncert Galowy 2 kwietnia w celu odebrania nagród. Przypominamy, że można głosować jeszcze w głosowaniu internetowym na Nagrodę Secondo Voce, Nagrodę Impresariatu Muzycznego Pro Art oraz Nagrodę Publiczności. Na tę ostatnią można oddać głos również w sklepie i pijalni kawy "Pożegnanie z Afryką" - Białystok, ul. Waryńskiego 4.

Uprzejmie informujemy, że w głosowaniu internetowym na Nagrodę Socondo Voce największa liczba głosów (22) przypadła Dominice Sawicz. Drugie miejsce Kinga Sacharkiewciz, trzecie miejsce - Magdalena Mientus. GRATULUJEMY! Nagrody prześlemy pocztą.

Szanowni Państwo! W związku z licznymi pytaniami: system głosowania jest następujący - najpierw proszę wejść na obejrzyj pocztówki. Potem można oddać głos. Przepraszamy za utrudnienia i zachęcamy do głosowania na Nagrodę Secondo Voce, którą - decyzją Organizatorów - ustanowiono w dniu 15 marca 2016 roku. Trzy kolejne prace z największą ilością głosów zostaną nagrodzone. Nagrody wręczone będą podczas Koncertu Galowego 2 kwietnia 2016 roku o g. 16 w Pałacu Branickich w Białymstoku. Zachęcamy do głosowania internetowego. Wybrano prace: Magdaleny Mientus, Dominika Sawicz, Kinga Sacharkiewicz, Kornelii Sadowskiej,
Oliwii Kierznowskiej, Mateusza Piotrowskiego, Anny Wróblewskiej, Artura Zalewskiego, Kristiana Wieśniuka, Karoliny Karpienko, Katarzyny Rodowicz, Krzysztofa Blaszko, Piotr Radziszewskiego i Sebastiana Koledy.

Głos oddać można logując się - w prawym górnym rogu - głosowanie. Zachęcamy.

GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

1 2 3 4 5 8
6 7

Serdecznie zachęcamy do głosowania na Nagrodę Publiczności. Wybrano prace: Doroty Kisielewskiej, Amelii Sadowskiej, Zuzanny Dąbrowskiej, Mateusza Sokólskiego, Anety Hancewicz, Aleksandry Przkopowskiej, Tomasza Grochola, Weroniki Zborowskiej, Natalii Nosewicz, Sebastiana Koziaka, Zuzanny Baranowskiej i Blanki Mróz.

Artur_Zalewski Karolina_Karpienko Katarzyna_Rodowicz Kinga_Sacharkiewicz Kornelia_Sadowska Kristian_Wiesniuk Magdalena_Mietus Mateusz_Piotrowski
Anna_Wroblewska Dominika_Sawicz Krzysztof_Blaszko Oliwia_Kierznowska Piotr_Radziszewski Sebastian_Koleda

"Utwór ma mieć 1050 taktów, co da około 60 minut muzyki" - mówi kompozytor Tadeusz Trojanowski, który pisze utwór Oratorium Jubileuszowe. Na utwór składają się teksty między innymi Galla Anonima, ks. Piotra Skargi, św. Andrzeja Boboli, św. Jana Pawła II, Błogosławionego ks. Michała Sopoćki i dwóch wielkich Prymasów: Augusta Hlonda i Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Sześcioczęściowa kompozycja nawiązująca w formie do mszy i przeprowadza słuchacza od Chrztu Mieszka I, przez męczeństwo św. Wojciecha, testament Prymasa Hlonda, śluby Jana Kazimierza i Prymasa Wyszyńskiego do pełnego modlitewnego żaru przemówienia św. Jana Pawła II w Gnieźnie w 1979 roku. Nie zabrakło wątków maryjnych.

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie na pieśń wielkanocną XIII Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego. W załączniku regulamin i karta zgłoszenia. Zapraszamy w sobotę 2 kwietnia 2016 roku od godziny 10 do dolnego kościoła Ducha Świętego. O godzinie 16 w Auli Magna Pałacu Branickich - koncert Laureatów wraz z wręczeniem nagród. Zapraszamy solistów, zespoły i chóry. Na zgłoszenia czekamy do 30 marca 2016 roku.

Już dzisiaj zapraszamy do Domu Kultury w Pogorzałkach na pierwszą edycję Wielkanocnego Śpiewania. Pieśni wielkanocne stały się przyczynkiem do zorganizowania inicjatywy, w którą żywo zaangażowały się głównie koła gospodyń wiejskich z  Chraboł, Kozińc, Gniłej, Pogorzałk, Krynic, Fast i Borsukówki. Wezmą one udział w konkursach na produkt regionalny, na ozdobę wielkanocną i na potrawę wielkanocną (żurek). Wybrana będzie miss babki wielkanocnej (piaskowej lub drożdżowej do wyboru). W programie znajdą się konkursy dla dzieci i młodzieży (na ozdobę już przygotowaną, na ozdobę przygotowaną podczas trwania inicjatywy, na wielkanocne zdobnictwo drewnianej łyżki, toczenie jajka i bieg z jajkiem). Wystąpią również Chór Parafialny z Pogorzałk, Chór Cantate Domino, Zespół Narwianie (przedstawi konopielkę) oraz Zespół Dobrzyniacy. Wielkanocne spotkanie w Pogorzałkach zakończy potańcówka z Zespołem Bracia Lewkowscy.

Na tę inicjatywę odbywającą się w ramach XIII Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego zaprasza Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Musica  Sacra w Białymstoku, Impresariat Muzyczny Pro Art, Stowarzyszenie Rozwoju  Wsi Pogorzałki Twórzmy Razem. Gminne Centrum Kultury w Dobrzyniewie Dużym oraz wymienione Koła Gospodyń Wiejskich. Zachęcamy do spędzenia drugiej niedzieli wielkanocnej w Pogorzałkach. O godz. 11 uroczysta msza odpustowa z udziałem chórów. Od godziny 13 inicjatywa  Wielkanocne Pogorzałki.

Inicjatywę wspiera: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Miasto Białystok, Paliwko na Składowej, Impresariat Muzyczny Pro Art, Agencja Restrukturyzacji Rolnictwa. Patronat Medialny: TVP Białystok, Jard Media, trojanowscy.pl 

Serdecznie zachęcamy do udziału w 10 już edycji konkursu na projekt pocztówki wielkanocnej. Regulamin znajdziecie Państwo w załączniku. Zachęcamy do przysyłania prac jak najszybciej. Przygotowujemy się do wydania kolejnych pocztówek wielkanocnych. Zatem im szybciej, tym większe prawdopodobieństwo wyboru przysłanej pracy i zakwalifikowanie jej do wydania. Powodzenia !

Wręczenie nagród będzie miało miejsce podczas Koncertu Galowego XIII Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego - w sobotę 2 kwietnia 2016 roku o godz. 16 w Auli Magna Pałacu Branickich.

SZANOWNI PAŃSTWO UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE W TEGOROCZNEJ EDYCJI NIE BĘDZIE GŁOSOWANIA INTERNETOWEGO NA NAGRODĘ TVP BIAŁYSTOK. GŁOS PRZE INTERNET ODDAĆ BĘDZIE MOŻNA NA NAGRODĘ IMPRESARIATU.

Dziękując wszystkim uczestnikom Festiwalu za na wykonania na najwyższym poziomie wokalnym, dodatkowo pełne ekspresji i profesjonalizmu zapraszamy w grudniu na jubileuszowy XXV Super Mikrofon Radia Jard. Składamy podziękowania wszystkim instruktorom, rodzicom i tym, którzy kibicowali wykonawcom. Poniżej lista laureatów sobotnich przesłuchań finałowych.

 Fundacja Kreatywnej Edukacji, Polskie Towarzystwa Edwina E. Gordona oraz Wawerskie Centrum Kultury zaprasza na kursy gordonowski dla osób kierujących edukacją muzyczną małego dziecka. 

Program: Szkolenie skierowane jest do nauczycieli muzykim edukatorów oraz praktykujących muzyków. Celem projektu jest wykształcenie osób kierujących edukacją muzyczną dziecka, które stworzą na swoim terenie placówki edukacyjne prowadzące zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i małych dzieci wg teorii E.E.Gordona.

Kurs to 160 h warsztatów, praktyk koncertów prowadzonych przez najlepszych gordonowców i specjalistów od ruchu, śpiewu w Polsce.

Planowane zajęcia dotyczyć będą poniższych zagadnień:

1.     Teoria uczenia się muzyki E.E.Gordona.

2.     Zasady muzyki, improwizacji muzycznej, harmonii - wykorzystanie posiadanych umiejętność do pracy wg teorii E.E.Gordona.

3.     Koordynacja ruchowo-głosowo-oddechowa - wykorzystanie dorobku choreografa i teoretyka tańca improwizowanego Rudolfa Labana.

4.     Praktyczne aspekty psychologii i pedagogiki dziecięcej, możliwość prowadzenia zajęć umuzykalniających wg teorii E.E. Gordona dla dzieci z deficytami komunikacyjnymi, zwłaszcza z autyzmem.

5.     Praktyczne zastosowania testów muzycznych E.E.Gordona. Prowadzenie obserwacji postępów dziecka - uczestnika zajęć umuzykalniających.

6.     Metodyka prowadzenia zajęć umuzykalniających wg teorii E.E.Gordona, zastosowanie materiałów dydaktycznych. Analiza zajęć praktycznych prowadzonych przez uczestników szkolenia.

7.     Organizowanie koncertów i innych działań, m.in. parateatralnych, również z udziałem rodziców, promocja zajęć w środowisku lokalnym. Całość w konwencji zawierającej aspekty teorii E.E.Gordona.

8.     Możliwość superwizji zajęć prowadzonych przez uczestników, wsparcie instytucjonalne PTEEG oraz FKE w kontaktach z lokalnymi włodarzami oraz instytucjami edukacji muzycznej, jak i lokalnymi mediami.

9. Koncepcja Edwina E. Gordona w psychologii muzyki. Efekt Mozarta i wpływ muzyki na pozamuzyczne obszary inteligencji dziecka.

Zjazdy:

1-10 sierpnia 2016

23-24 września 2016

22-23 października 2016

19-20 listopada 2016

10-11 grudnia 2016

Miejsce: Wawerskie Centrum Kultury, Filia Aleksandrów.

Jolanta Gawryłkiewicz

Prezes Zarządu Fundacji Kreatywnej Edukacji
ul. Kordeckiego 16/1
85-225 Bydgoszcz
tel. +48 602 466347
www.fundacjakreatywnejedukacji.org
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Dyrektor Przedszkola Perpetuum Mobile
przy ul. Chopina 28 w Bydgoszczy
 
Dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej 
Perpetuum Mobile
przy ul. Chopina 28 w Bydgoszczy
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Stowarzyszenie Flecistów Polskich serdecznie zaprasza do udziału w XI Ogólnopolskim Festiwalu „Zakręcone Fleciki”, który odbędzie się 21 maja 2016 r. w Rybniku.

ORGANIZATORZY:
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku
Stowarzyszenie Flecistów Polskich.
2. CELE FESTIWALU:
prezentacja osiągnięć artystycznych młodych flecistów w wieku 6-11 lat,
promocja nowoczesnych metod nauczania początkowego gry na flecie,
wymiana doświadczeń metodycznych między pedagogami,
integracja uczniów i nauczycieli klas fletu.
3. GRUPY WIEKOWE
grupa sześciolatków – urodzeni w 2009 r.
grupa I- pierwszy rok nauki
grupa II - drugi rok nauki
grupa III - trzeci rok nauki

Zapraszamy do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Od 14 marca 2016 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym w Białymstoku (ul. Kościelna) oglądać będzie można prace laureatów i uczestników konkursu Pocztówka Wielkanocna. Od 31 marca 2016 roku podobna wystawa (innych prac) prezentowana będzie w Gminnym Centrum Kultury w Dobrzyniewie Dużym (ul. Lipowa 71). Od 24 marca 2016 roku, kolejne prace uczestników i laureatów konkursu oglądać będzie można z Centrum Informacji Turystycznej w Supraślu (ul. Piłsudskiego). Zachęcamy szczególnie autorów do odwiedzenia wystaw i znalezienia swojej pracy.

http://trojanowscy.pl/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=204:2016-pfw-wystawy&Itemid=492

W dniu dzisiejszym zebrała się komisja oceniająca wstępnie prace nadesłane na XII PODLASKI FESTIWAL WIELKANOCNY w kategorii Pocztówek Wielkanocnych. Po burzliwych obradach wyłoniono pocztówki, które będą walczyć o nagrody w swoich kategoriach. Wkrótce zamieścimy na naszej stronie ankietę, w której będziecie mogli oddać głos na Nagrodę Publiczności, TV Białystok i radia Jard.

Impresariat Muzyczny Pro Art jest wydawcą wielu klipów, wśród których polecamy na Wielki Tydzień:

W Auli Magna w sobotę 11 kwietnia 2015 r. o godz. 16.30 rozpocznie się Koncert Galowy PFW, na który złożą się: występ Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca Dzieci Płocka z widowiskiem Śladami Wielkanocy, występy laureatów konkursu pieśni wielkanocnej i konkursu na pocztówkę wielkanocną. Wstęp wolny. Zapraszamy.

 W programie tegorocznej edycji Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego znajdują się inicjatywy dla wszystkich. Wstęp bezpłatny.

W sobotę 11 kwietnia od godz. 10 w dolnym kościele pw. Ducha Świętego w Białymstoku (ul. Sybiraków) odbywać się będzie Festiwal Pieśni Wielkanocnej.

Koncert Galowy XII Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego - sobota 11 kwietnia 2015 r. w Auli Magna Pałacu Branickich w Białymstoku o g. 17.
W programie występ Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca Dzieci Płocka, występy Laureatów konkursu na pieśń wielkanocną i wręczenie nagród w konkursie na pocztówkę wielkanocną.
Wielkanocne Ekumeniczne Spotkanie z tradycją w Sokółce rozpocznie msza święta z udziałem HZPiT Dzieci Płocka - 12 kwietnia 2015 (niedziela) o godz. 13. Od 14 przed kinem Sokół w Sokółce: występ HZPiT Dzieci Płocka, widowisko obrzędowe w wyk. teatru amatorskiego COŚ pt. Kolędowanie Wielkanocne - Hałokanie oraz wielkanocne smaki i rozrywki.
W programie: występ HZPiT Dzieci Płocka, widowisko obrzędowe Teatru Amatorskiego Coś pt. Kolędowanie Wielkanocne - Hałokanie.
Koncert Świętemu Janowi Pawłowi II - poniedziałek 27 kwietnia 2015 r. w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku. Podczas Mszy św. i po wystąpią: Schola Cantorum Omni Die (dyr. Roman Szymczuk), Schola Gregoriana Sancti Dominici (dyr. Łukasz Olechno) i Chór z Parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego (dyr. Sylwester Trojanowski).

W ramach Festiwalu odbędą się również w kościołach województwa Podlaskiego występy chórów. I tak: 12 kwietnia 2015:

o godz. 10.00 w kościele św. Rodziny w Czarnej Białostockiej wystąpi Chór Sagrada Familia i HZPiT Dzieci Płocka. O godz. 12.15 w kościele św. Jana Chrzciciela w Choroszczy wystąpi Chór Cantate Domini z Dobrzyniewa Kościelnego a o godz. 13 w kościele św. Antoniego w Sokółce HZPiT Dzieci Płocka. W niedzielę 26 kwietnia w kościele Zwiastowania NMP w Dobrzyniewie Kościelnym o godz. 12 wystąpią: Chór Sagrada Familia i Schola Cantorum Omni Die.

Organizatorami inicjatywy są: Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Musica Sacra w Białymstoku, Impresariat Muzyczny Pro Art, Sokólski Ośrodek Kultury. Festiwal odbywa się pod Patronatem Honorowym: Metropolity Białostockiego, Wojewody Podlaskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Powiatu Białostockiego i Prezydenta Miasta Białegostoku. Instytucje te wsparły finansowo PFW.

 

Wystawa Pocztówka Wielkanocna, na którą składają się prace laureatów poprzednich edycji konkursu na pocztówkę realizowanego w ramach Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego, zainauguruje dwunastą edycję Festiwalu. Na tę inicjatywę promującą uzdolnioną młodzież z regionu składają się konkursy, koncerty, wystawy i spotkania edukacyjne. W Punkcie Usług Turystycznych Bukowisko w Supraślu (ul. Piłsudskiego 64) we środę 1 kwietnia o godz. 17.00 będzie miało miejsce uroczyste otwarcie Festiwalu. Szczegółowy program - w artykule XII Podlaski Festiwal Wielkanocny 2015 - program.

Zakończył się XXII Międzynarodowy Festiwal Super Mikrofon Radia Jard. Festiwal był na bardzo wysokim poziomie wykonawczym. Wielu uczestników wyjechało z nagrodami. Równie liczni z wyróżnieniami. Tym, którym się nie udało gratulujemy i zapraszamy w grudniu na następną edycję. Wręczono również statuetki w Top liście XXII Festiwalu Super Mikrofon Radia Jard. Uhonorowano instruktorów z Domu Kultury w Gdyni - Mariana Walendykiewicza i Studia Piosenki Beciaki - Marka Zborowskiego-Weyhmana. Poniżej lista laureatów:

Zakończyło się głosowanie w ostatnim 3 etapie konkursu Super Mikrofon Radia Jard. Oto laureaci:

  1. Maja Markowska
  2. Maria Bilida
  3. Klaudia Borejko

Gratulujemy i dziękujemy za udział w głosowaniu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zaję­cia przygotowujące do egzaminów na I rok studiów na kierunkach: Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, Instrumentalistyka oraz Wokalistyka odbędą się w gmachu Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku  przy  ul. Kawa­le­ryj­skiej 5

Wybraliście trójkę laureatów Super Mikrofonu Radia Jard. Trzy osoby, które zdobyły największą liczb głosów w II etapie konkursu przechodzą do kolejnego etapu. Głosowanie w III etapie potrwa do 20 marca 2015. Zapraszamy do udziału w głosowaniu i do słuchania Radia Jard.


"Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny"

                                                                 Lech Kaczyński

28 kwietnia otwarto w galerii im. Ślendzińskich wystawę prac Zdzisława Rynkiewicza, podsumowujacą 60 letni okres twórczości. Na wernisażu wystawy zjawiło się wiele osób związanych z fotografią białostocką. Otwierająca wystawę Olga Pacewicz, krótko wprowadziła gosci w twórczość autora, po czym mogliśmy w przesympatycznej atmosferze podziwiać fotografie Zdzisława Rynkiewicza.

Zapraszamy na wystawę fotografii Zdzisława Rynkiewicza z okazji 60-lecia pracy twórczej, która została zorganizowana przez Galerię im.Sleńdzińskich w Białymstoku przy ul. Legionowej 2, otwarcie wystawy 28 marca 2014 o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

 

 

 

 

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i instruktorom. Nagrodzonym gratulujemy. Tym, którym nie udało się zdobyć laurów zapraszamy w grudniu... Poniżej lista nagrodzonych duetów i zespołów.

 

 

XX Międzynarodowy Festiwal Super Mikrofon Radia Jard dobiegł końca. To Festiwal rekordów jeśli chodzi o uczestników, poziom grup wiekowych i liczbę duetów i zespołów. Zamieszczamy listę laureatów. Zapraszamy w grudniu. Szczegóły na www.jard.pl.

 

 

 

 

Rekordowa liczba uczestników zgłosiła się do udziału w marcowej edycji Festiwalu. W sobotę początek o g. 11. Wystąpią: soliści powyżej lat 16 (eliminacje) oraz kategorie uczestników śpiewających 21 marca: soliści 8 - 10, 11 - 13, 14 - 16. Poniżej wyniki uczestników zakwalifikowanych do finału.

Ponad 300 uczestników z Polski, Białorusi i Rosji weźmie udział w rozpoczynających się jutro przesłuchaniach XX Międzynarodowego Festiwalu Super Mikrofon Radia Jard.

21 marca 2014 - g. 12 rozpoczęcie Festiwalu i przesłuchania

22 marca 2014 - g. 11 - przesłuchania

23 marca 2014 - g. 11 - przesłuchania. ok 15 uroczyste wręczenie nagród.

Na bieżąco zamieszczać będziemy listy finalistów i laureatów. Można jeszcze się zgłaszać do niestrudzonej Iwony...

...

Od 10 marca 2014 r. zgłaszać się można do udziału w konkursie na pieśń wielkanocną w ramach XI Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego.Tematyka konkursu obejmuje pieśni wielkanocne i kompozycje sakralne o tematyce związanej ze Zmartwychwstaniem Pańskim.

Celem Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego jest: prezentacja i popularyzacja pieśni wielkanocnej oraz kompozycji o tematyce Zmartwychwstania Pańskiego, propagowanie sakralnej  muzyki chóralnej, zespołowej i solowej, przegląd i aktualizacja środowisk chóralnych, muzycznych i  twórczych, podtrzymywanie chrześcijańskiej tradycji obrzędowej, wymiana wzajemnych dokonań i doświadczeń pomiędzy uczestnikami Festiwalu.  W załączniku karta zgłoszenia i regulamin. Serdecznie zapraszamy. 

 

Poniżej zamieszczamy list dyr. PSM w Chełmie:

Szanowni Państwo,

W imieniu Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Chełmie, mam zaszczyt zaprosić Państwa do wzięcia udziału w VI Ogólnopolskim Festiwalu Gitarowym „Gitara Na Kresach 2014”, który odbędzie się w dniach 2-3 kwietnia 2014 r. w Chełmie.

Wszystkie informacje dotyczące konkursu zamieszczone są na stronie internetowej szkoły: www.psmchelm.neostrada.pl

Z poważaniem,
Grzegorz Sieczkowski
 
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego
ul. Lubelska 3
22-100 Chełm
tel./fax: 82 5653887

Uprzejmie informujemy, że zajęcia przygotowujące do egzaminów na I rok studiów na kierunkach: Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, Instrumentalistyka oraz Wokalistyka  odbędą się w gmachu Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku  przy  ul. Kawaleryjskiej 5, w następujących terminach:

29 marca, 12 kwiet­nia, 10 maja, 24 maja, 7 czerwca,
kształcenie słuchu – godz. 10:30–12:00 (sala nr 23)
dyrygowanie          – godz. 12:10–12:55 (sala nr 23)
emisja głosu           – godz. 13:05–13:50 (sala nr 23)

Odpłat­ność:za cały kurs (trzy przed­mioty) – 300 zł, za jeden wybrany przed­miot   – 150 zł należy wnieść na konto:

Uni­wer­sy­tet Muzyczny Fry­de­ryka Cho­pina
Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Bia­łym­stoku
15–324 Białystok, ul. Kawaleryjska 5
72  1750  0009  0000  0000  1333  6202
z dopiskiem: Kurs konsultacyjny

Dowód wpłaty powinien być przedłożony na pierwszych zajęciach.
Uwaga: wpłacona kwota nie podlega zwrotowi.
Szczegółowe informacje na temat egzaminów wstępnych w Uniwersytecie Muzycznych Fryderyka Chopina można znaleźć na stronie internetowej Uczelni:

chopin.edu.pl/pl/studia/rekrutacja
chopin.man.bialystok.pl/index.php/dla-studenta/rekrutacja  

 

 

 

Międzynarodowe Seminarium Gordonowskie z Marylin Lowe odbędzie się w dniach 1-2 maja 2014 w Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

W tym roku skupione będzie wokół Marylin Lowe - reprezentantki USA z 40 - letnim stażem nauczycielskim i wieloma nagrodami za wyjątkowe umiejętności pedagogiczne,  autorki metodyki uczenia się gry na fortepianie wg koncepcji prof. Edwina E. Gordona.

Warsztaty realizowane podczas Seminarium dotyczyć będą wdrożenia koncepcji uczenia się muzyki prof. Edwina E. Gordona w nauce gry na instrumentach, ale autorka czerpie również z dorobku Orffa, Kodalya, Suzuki, Boulanger, czy Dalcroze'a.

Seminarium skierowane jest zarówno do nauczycieli pracujących z najmłodszymi, jak i osobami w każdym wieku, prowadzących edukacją grupową oraz indywidualną. W załączniku formularz zgłoszeniowy.

Warunkiem jest nadesłanie formularza oraz uiszczenie opłaty:

RaiffeisenBank 74 1750 1051 0000 0000 2114 5246

Prosimy o podanie w tytule wpłaty: opłata za udział w seminarium oraz imię i nazwisko uczestnika.

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa z dniem 15 kwietnia 2014 r.

W przypadku rezygnacji z udziału w konferencji przed 10 kwietnia 2011 r. zwracamy 50% wpłaconej kwoty. Po tym terminie opłata jest bezzwrotna.

Informacji na temat Seminarium udziela:

Jolanta Gawryłkiewicz: tel. 602 466 347, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.fundacjakreatywnejedukacji.org

 

Na prośbę wielu szkół przedłużamy termin przyjęcia prac w konkursie na pocztówkę wielkanocną do 18 kwietnia 2014 r. Ogłoszenie listy nagrodzonych nastąpi 22 kwietnia 2014 r. Prosimy o potwierdzenie obecności na wręczeniu nagród.

Jednocześnie informujemy, że prace, które nadejdą po 8 kwietnia 2014 roku nie wejdą do oceny w Nagrodzie Telewizji i Nagrodzie Publiczności. Tu terminy bez zmian.

W tegorocznej edycji Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego postanowiliśmy zwiększyć możliwość udziału publiczności w ocenie prac. Stąd ogłaszamy dwie dodatkowe nagrody w konkursie na projekt pocztówki wielkanocnej:

1. konkurs internetowy o Nagrodę Telewizji Polskiej S.A. Oddział w Białymstoku  - regulamin  w załączniku. Swój głos można oddać  poprzez przysłanie emaila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2. konkurs o Nagrodę Publiczności - regulamin w załączniku. Swój głos oddać można w kawiarni Pożegnanie z Afryką w Białymstoku (ul. Waryńskiego 4)

zapraszamy do udziału w nowych formach konkursu na projekt pocztówki Wielkanocnej. Od 10 marca 2014 r. przyjmujemy prace w kolejnej edycji konkursu na projekt pocztówki wielkanocnej - regulamin w załączniku. Prace przyjmujemy do 12 kwietnia 2014 r. Uroczyste wręczenie nagród tradycyjnie w Auli Magna Pałacu Branickich w Białymstoku, w sobotę 26 kwietnia 2014 r. o godz. 17.

Miło nam poinformować, że wzorem lat ubiegłych wspierają nas finansowo: Urząd Miejski w Białymstoku oraz Komunalne Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej sp z o.o. w Białymstoku. Fundatorem Nagród jest: firma Samasz, Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Musica Sacra w Białymstoku, Impresariat Muzyczny Pro Art oraz Wojewoda Podlaski.

Patronat Honorowy nad Podlaskim Festiwalem Wielkanocnym przyjęli: J.E.Ks.Abp Edward Ozorowski, Wojewoda Podlaski - Maciej Żywno, Prezydent Miasta Białegostoku - Tadeusz  Truskolaski.

 

W tym roku kompozytor Tadeusz Trojanowski - właściciel Impresariatu Pro Art obchodzi 35. lecie pracy twórczej. Koncerty Jubileuszowe odbędą się w dniach 23 - 24 listopada 2013.

Zapraszamy do udziału w IX WOJEWÓDZKIM PRZEGLĄDZIE POEZJI ŚPIEWANEJ JACKA KACZMARSKIEGO „O LAUR SOLIDARNOŚCI. Celem konkursu jest propagowanie twórczości Jacka Kaczmarskiego. Przegląd odbędzie się od 21 kwietnia 2013 r. w Monieckim Ośrodku Kultury.

W załączniku zgłoszenie.

ORGANIZATORZY: MONIECKI  OŚRODEK KULTURY (Mońki, ul. Białostocka 25, tel./fax. (085) 716-24-64, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), WOJEWÓDZKI OŚRODEK  ANIMACJI KULTURY, STOWARZYSZENIE SPOŁECZNO-KULTURALNE TAK (Kleosin, ul. Kraszewskiego 2c/28, tel. 608-416-005,

e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

WSPÓŁORGANIZATORZY: Fundacja im. Jacka Kaczmarskiego, Dyrektor Artystyczny Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” w Kołobrzegu.

 

 

 

 

 

Kapituła Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Białegostoku  przedstawiła opinię dotyczącą propozycji kandydatów do Nagrody Artystycznej za 2012 r. Prezydent Miasta Białegostoku zaakceptował opinię Kapituły i przyznał Nagrodę Artystyczną za 2012 r.:

 

I. w kategorii artystycznej:

 

 

Pani Monice Szewczyk – Dyrektor Galerii Arsenał - za całokształt dotychczasowej działalności jako kuratora wielu  ważnych wystaw krajowych i zagranicznych, Fundacji Teatru Malabar Hotel – za całokształt dotychczasowej działalności,  konsekwentną wizję artystyczną teatru ożywionej formy

 

 

II. w kategorii organizatorskiej:

 

Stowarzyszeniu „Fabryka Bestsellerów” –  za całokształt dotychczasowej działalności

 

 

III. w kategorii ochrony dziedzictwa:

 

Panu Adamowi Czesławowi Dobrońskiemu - za całokształt dotychczasowej działalności – przybliżanie i popularyzowanie  dziejów miasta i ludzi z nim związanych

Przekaż 1% podatku na Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Musica Sacra w Białymstoku (KRS: 0000235866). Jest ono organizatorem inicjatyw na stałe wpisanych w krajobraz kulturalny Podlasia. W tym roku przypada: XII Podlaski Festiwal Wielkanocny (kwiecień 2015), IX Letni Festiwal Chopin nad Nettą (sierpień 2015 - Augustów), XV Koncerty przed Hejnałem (sierpień 2015 - Białystok), XV Muzyczne Spotkania z naturą - Franciszkiada - granie na byle czym (sierpień 2015 - Augustów, Białystok), XVI Koncert Pamięci (17 września 2015 - Białystok), IX Koncert Totus Tuus (16 października 2015 - Białystok).

 

XVIII Festiwal Radia Jard przeszedł do historii. Ponad 330 wykonawców z najdalszych zakątków Polski (Nowy Sącz, Gdynia) i z za granicy: Łotwa, Litwa, Białoruś, Ukraina przez trzy dni wypełniło Klub Rozrywki Krąg śpiewem na wysokim poziomie wykonawczym. Nagrodzono najlepszych, co nie znaczy, że inni byli gorsi. Poniżej wyniki w poszczególnych kategoriach

Dyrektor Muzeum Podlaskiego w Białymstoku oraz Związek Polskich Artystów Fotografików Okręgu Północno-Wschodniego mają zaszczyt zaprosić na otwarcie wystawy "FOTOGRAFICY A.D.2013" w dniu 23.03.2013 o godz. 18.00 w Muzeum Rzeżby Alfonsa Karnego w Białymstoku przy ul. Świętojańskiej 17

 

Jak uważają autorzy akcji Wyraź siebie?

W dniach 11 - 13 lipca 2013 r w Suwałkach bluesowo. Wystąpią:

JACK BRUCE  &  HIS BIG BLUES BAND (UK)
HUNDRED SEVENTY SPLIT (UK)

feat. Joe Gooch & Leo Lyons from Ten Years After

 

MICHAŁ URBANIAK & MIKA URBANIAK (PL)

ERIC GALES BAND (US/PL)   
HENRIK FREISCHLADER BAND (DE)

 

LAYLA ZOE (CAN)   THE RHYTHM CHIEFS (NL)

 

 

BOGDAN SZWEDA & EASY RIDER (PL)   HOODOO BAND (PL)   HARPCORE (PL)    

 

 

THE JAN GAŁACH BAND (PL)   SZULERZY(PL)   WHY DUCKY? (PL) 

 

TRES HOMBRES (PL/PO)   UNION OF BLUES (LT/PL)   NIE STRZELAĆ DO PIANISTY (PL)   

 

 CHEAP TABACCO (PL)   TOM PORTMAN (IE)   JJL TRIO (PL) 

 

WILLIE MAE UNIT (PL)   JUTAS & BELKIN DUO (LT) 

 

 JOSTEIN FORSBERG, TROND YTTEBØ & MORTEN OMLID (NO)

 

 

MONA JOHANSSON DUO (SE)   BOB  DER BLUES MESTER (DE/PL)

 

i wielu innych

 

 

www.suwalkiblues.com

Suwalski Ośrodek Kultury w Suwałkach serdecznie zaprasza na warsztaty gospel oraz na koncert finałowy.

Koncert finałowy będzie zwieńczeniem poprzedzających go trzy dniowych
warsztatów gospel. Chórowi akompaniować będzie zespół Legarytmy z Olecka.
7.04. (niedziela), Chr Plaza, ul. Dwernickiego 15, godz. 19.00 wstęp wolny

Cykliczne spotkania informacyjne i wykłady tematyczne adresowane do miłośników Bagien Biebrzańskich oraz osób zaangażowanych w ich czynną ochronę i promocję. Zainaugurowana została w styczniu 2001 dzięki wspólnej inicjatywie WWF Polska, Biebrzańskiego Parku Narodowego, Stowarzyszenia Ekoturystycznego „Biebrza Koneserom”, Towarzystwa Biebrzańskiego i Osowieckiego Towarzystwa Fortyfikacyjnego.

Zachęcamy do udziału w 18 edycji Międzynarodowego Festiwalu Super Mikrofon radia Jard.

Regulamin i szczegóły: http://www.festiwalpiosenki.jard.pl/?/pl

 

Suwalski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na akcję plastyczną, skierowaną do dzieci w wieku 7 – 14 lat. Spotkanie dla tych wszystkich, którzy jeden niedzielny poranek w miesiącu chcą spędzić twórczo i kreatywnie, w dodatku na świeżym powietrzu.

Zajęcia rozbudzają wyobraźnię i uczą autokreacji, umożliwiają zapoznanie się z nowymi rozwiązaniami plastycznymi, które będą inspirowane muzyką, teatrem i sztuką ulicy.
Pierwsze spotkanie skupi się na temacie żywiołu WODY. Zabawa będzie
wspierana zagadnieniami związanymi z ekologią i ochroną wód. Akcja jest otwarta, każdy może wziąć w niej udział, prosimy tylko o przesłanie karty zgłoszenia dostępnej na stronie www.soksuwalki.eu i wysłanie jej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczenie jej na adres:Pracownia plastyczna CENTRUM, Suwalski Ośrodek Kultury, ul. Noniewicza 71.
Wszelkich informacji na ten temat udziela koordynator projektu: Halina
Mackiewicz (adres e – mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 87 566 42 11).
Na karty zgłoszenia czekamy do 12 marca. Akcja plenerowa odbędzie się 17 marca  (niedziela) w parku Konstytucji 3 Maja (w razie niepogody: galeria na marmurach SOK,ul. Noniewicza 71), godz. 11.00-13.00
wstęp wolny.

 

I Syberyjski Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina w Tomsku (Rosja) odbędzie się w Tomsku w dniach 13 – 17 maja 2013 r.

Festiwal odbędzie się w dniach 16 i 17 maja 2013 r.  (I etap - przesłuchania konkursowe) oraz w dniu 2 czerwca 2013 r. (II etap - koncert finałowy).

Dyskusyjny Klub Filmowy "W dobrym TONie" zaprasza na pokaz filmu "Generał Nil" 12 marzec (wtorek)
godz. 19:00
bilet: 8 zł

Prywatne zbiory trojanowskich poszerzyły się od list datowany na 28 lutego 2013 r. od Benedykta XVI. Tadeusz dedykował Benedyktowi XVI dwie kompozycje na fortepian. Załączył również dwie ostatnio wydane płyty. List wydaje się nam cenny nie tylko ze względu na datę.

Impresariat Muzyczny Pro Art oraz Stowarzyszenie Miłośników Musica Sacra w Białymstoku organizuje aktorce, pieśniarce oraz poetce - wielce zaangażowanej w walce o naturę -25. lecie pracy artystycznej.

O Marcie Ławińskiej na stronie:

http://fundacjaengram.pl/plugins/content/content.php?content.48

Impresariat Pro Art jest wydawcą płyty stanowiącej podsumowanie dorobku artystycznego aktorki. Na płycie Marcie Ławińskiej - autorce tekstów i muzyki - towarzyszy Andrzej Zubrycki doskonały gitarzysta i improwizator. Planowane wydanie płyty - czerwiec 2013.

Zapraszamy do galerii - zdjęcia z uroczystości 1 marca 2013 r. w Pałacu Branickich w Białymstoku.  Warto pamiętać, że Święto Państwowe - Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych ustanowił Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 3 lutego 2011 roku na wniosek Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej prof. Lecha Kaczyńskiego. Po raz trzeci odbywające się święto jest okazją do uczczenia żołnierzy, o których starano się zapomnieć. Przyznawane przez Kapitułę ryngrafy są formą oddania hołdu zarówno żołnierzom wyklętym, jak i ich rodzinom. W ten sposób pielęgnowana pamięć pozwoli trwać prawdzie o historii Polski pierwszych lat po II Wojnie Światowej.

 

miejsce: Z.P.O.S.M. I i II st. nr 3 im. G. Bacewicz w Warszawie ul. Tyszkiewicza 42

 

Warsztaty są organizowane z myślą o uczniach i nauczycielach szkół muzycznych II st. Ich zadaniem ma być przygotowanie do egzaminów wstępnych na wyższe uczelnie muzyczne, na wydział instrumentalny, specjalność – kontrabas.

W sobotę 24 marca 2012 r. rozpoczęły się warsztaty z tańca charakterystycznego.

Warsztaty prowadził Piotr Januszkowski. Dla wielu spośród trzydziestu dwóch dziewcząt spotkanie z tańcem rosyjskim było pierwszym tego typu doświadczeniem.

Zapraszamy do galerii i na you tube

http://www.youtube.com/watch?v=GNO_r4BwM_E

 

 

 

Program IX Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego

Wystawa - Pocztówka wielkanocna wczoraj i dziś6 marca – 13 kwietnia 2012 r., Zbiory Specjalne Książnicy Podlaskiej - Białystok, ul. Ryska 1. Do obejrzenia prace uczestników konkursów na pocztówkę z lat 2007 –2011 oraz oryginalne pocztówki wielkanocne z lat 20 – 40 XX w.

Koncert Inauguracyjny - 1 kwietnia br. : TADEUSZ TROJANOWSKI – fortepian, SYLWESTER TROJANOWSKI - organy, RADOSŁAW KOPER – altówka, WOJCIECH GRZECHOWIAK – recytacje

Cele:

Prezentacja i popularyzacja pieśni Wielkanocnej oraz kompozycji o tematyce Zmartwychwstania Pańskiego

Propagowanie sakralnej  muzyki chóralnej, zespołowej i solowej

Przegląd i aktualizacja środowisk chóralnych, muzycznych i  twórczych

Podtrzymywanie chrześcijańskiej tradycji obrzędowej

Wymiana wzajemnych dokonań i doświadczeń pomiędzy uczestnikami Festiwalu.

W Festiwalu Pieśni Wielkanocnej mogą uczestniczyć:

Soliści

Zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne, instrumentalne, zespoły obrzędowe

Chóry amatorskie działające przy parafiach, domach kultury, szkołach, uczelniach

Czas prezentacji:  do 8 minut (maksimum trzy kompozycje)

     Warunkiem uczestnictwa jest przysłanie lub dostarczenie dokładnie wypełnionej karty zgłoszenia do dnia 20 kwietnia  2011 r. na adres: Stowarzyszenie Miłośników      Muzyki Musica Sacra lub Impresariat Muzyczny Pro Art, ul. Włościańska 79, 15-199 Białystok,  tel. 85 67 53 660, fax 85 7416 661. Istnieje możliwość zgłoszenia 

 

u  uczestnictwa drogą internetową do dnia 23  kwietnia 2011 r. przesyłając wypełnioną kartę zgłoszenia na adres:

    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,     

    karta zgłoszenia do  pobrania  na: www.trojanowscy.pl

    KWALIFIKACJA UCZESTNIKÓW:

 

Wybrana przez Organizatorów Komisja zakwalifikuje uczestników Festiwalu  po dokonaniu selekcji na podstawie dokładnie wypełnionej karty uczestnictwa. Uczestnicy zostaną powiadomieni o zakwalifikowaniu się do udziału w Festiwalu specjalnym pismem, faksem lub e-mailem.

KRYTERIA OCENY: Wybrana przez Organizatorów Komisja dokona oceny uczestników biorąc pod uwagę: poziom wykonawczy, umiejętności wokalne, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny.

NAGRODY: Uczestnicy otrzymają ufundowane przez Organizatorów nagrody

w każdej z kategorii: soliści, zespoły wokalne, zespoły wokalno-instrumentalne, chóry. Nagrodą główną jest Grand Prix Festiwalu.

Wręczenie nagród będzie miało miejsce podczas Koncertu Galowego VIII Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego 30 kwietnia 2011 r. o godz. 17.00 w Auli Magna Pałacu Branickich w Białymstoku

Sprawy organizacyjne:

Uczestnicy przyjeżdżają na koszt własny lub koszt instytucji delegującej. Uczestnicy przyjeżdżają w dniu przesłuchań 30 kwietnia 2011 r. do godz. 9.30  do dolnego kościoła p.w. Ducha Św. w Białymstoku, ul. Piastowska 2 celem rejestracji w Biurze Festiwalu. Przesłuchania rozpoczynają się o godz. 10.00.

VIII WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD POEZJI ŚPIEWANEJ JACKA KACZMARSKIEGO „O LAUR SOLIDARNOŚCI” - 14.04.2012

W dniach 27-30 kwietnia 2012 roku w Zielonej Górze odbędzie się II Międzynarodowy Kurs Mistrzowski dla Oboistów.

50 miliardów euro rocznie na opiekę zdrowotną to koszt braku wdrożenia prawodawstwa z dziedziny ochrony środowiska.

Tej zimy mogło zginąć w Niemczech od 20 proc. do nawet 30 proc. wszystkich rojów pszczelich... szacuje niemiecki naukowiec Bernd Gruenewald. Główną przyczyną wysokich strat jest roztocze Varroa destructor. Jego zdaniem, przyczyną wysokiej śmiertelności pszczół mogły być wysokie temperatury panujące w ubiegłym roku, pozwalające roztoczom na długą aktywność. Pszczelarze znaleźli się w groźnej sytuacji - podkreślił Gruenewald. "Musimy działać" - dodał. Pomór pszczół dotknął przede wszystkim Bawarię na południu Niemiec. Naukowcy obawiają się negatywnych skutków dla całego rolnictwa.

W ramach Wiosny z Chopinem w miejscu urodzin Fryderyka odbędzie się niecodzienna inicjatywa.

Podsumowanie Festiwalu w Jard Media

http://www.tv.jard.pl/?/gosc-dnia

Poniżej wyniki konkursu Super Mikrofon Radia Jard

 

Polska proponowała skuteczniejszy, ale nie zyskał on akceptacji pozostałych krajów UE.
Przyjęliśmy więc unijny pakiet energetyczno-klimatyczny. Nierozważnie go podpisaliśmy i dzisiaj płacimy za to bardzo dużą cenę. I będziemy jeszcze płacić, co najmniej do roku 2020 – uważa prof. Władysław Mielczarski, ekspert ds. energetyki.