Współpraca z Radą Brytyjskich Szkół Muzycznych

Poniżej załączamy list zapraszający.

W imieniu Rady Brytyjskich Królewskich Szkół Muzycznych ABRSM (The Associated Board of the Royal Schools of Music) pragnę zaproponować wykorzystanie naszego programu i egzaminów w Państwa pracy.
Zaoferowanie swoim uczniom możliwości przystąpienia do egzaminów ABRSM, które stanowią międzynarodowe potwierdzenie posiadanych umiejętności muzycznych może w wymierny sposób podnieść atrakcyjność kształcenia, szczególnie dla osób, które z różnych powodów nie realizują "Podstawy programowej kształcenia w zawodzie muzyk", a zależy im na świadectwie wykształcenia muzycznego.
Chociaż w Polsce dotąd niemal nieznana, zagranicą ABRSM jest obecna w ponad 90 krajach Świata, organizując ponad sześćset tysięcy egzaminów rocznie. W niektórych krajach jak Wielka Brytania, USA, Australia, Hong Kong, ABRSM ustanawia nawet główny standard w nauczaniu, a kształcenie opiera się na wyznaczonym przez ABRSM systemie ośmiu stopni (Grades).
Programy ABRSM są aktualizowane regularnie, co 2-5 lat, a w opracowaniu ich bierze udział zespół wykładowców, artystów muzyków związanych ze szkołami wchodzącymi w skład Rady. Niejednokrotnie materiały nutowe opracowywane są przez obecnie koncertujących artystów o światowym nazwisku, a przystąpienie Polski do obszarów objętych działaniami ABRSM uhonorowano wprowadzeniem do aktualnych programów utworów m.in. Grażyny Bacewicz, Henryka Wieniawskiego czy Mieczysława Karłowicza.
Obecnie ABRSM oferuje w Polsce wszystkie swoje programy i egzaminy na poziomach 1-8, pokrywające się z kształceniem w szkole muzycznej I i II stopnia oraz egzaminy na poziomach studiów wyższych: dyplom, licencjat oraz egzamin magisterski na kierunkach: wykonawczym, pedagogicznym oraz teorii i dyrygentury.
Poza zapewnieniem programów, materiałów nutowych czy niezależnego systemu egzaminacyjnego, organizowane są warsztaty i seminaria dla nauczycieli, pozwalające na poszerzanie pedagogicznych horyzontów i zdobywanie wykształcenia w systemie brytyjskim.
Egzaminy odbywają od 2008 roku w Poznaniu i Warszawie na przełomie maja i czerwca każdego roku, ale współpraca z Państwa szkołą może poszerzyć trasę brytyjskiego egzaminatora.
Całość informacji o ABRSM znajdziecie Państwo na stronie: www.abrsm.org. W razie pytań pozostaję do dyspozycji.Posiadam wszelkie informacje o programach nauczania, opłatach, terminach, warunkach egzaminów oraz dostęp do bezpłatnych i płatnych materiałów informacyjnych i nutowych ABRSM.
Z poważaniem,
Mateusz Słojewski
Przedstawiciel ABRSM w Polsce
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 503584 853, 061-6491595
Konserwatorium Muzyczne w Poznaniu ul. Grunwaldzka 22, 60-785 Poznań
www.abrsm.org; www.abrsm.pl