Letnie inicjatywy Musica Sacra i Pro Art 2015

Wzorem ubiegłych lat sierpniowe weekendy to popołudnia i poranki muzyczne w Białymstoku, Augustowie - i po raz pierwszy - w Supraślu. W ramach letnich inicjatyw odbędą się: XV Koncerty przed hejnałem, VII Letni Festiwal Chopin nad Nettą, XV Muzyczne Spotkania z naturą Franciszkiada - granie na byle czym oraz Chopin z widokiem na Supraśl.

Letnia stolica Polski - Augustów - to miejsce, w którym po raz siódmy odbędzie się Letni Festiwal Chopin nad Nettą. W koncertach 14,15 i 23 sierpnia 2015 wystąpią znakomici polscy i zagraniczni artyści: Ewa Dębko - sopran, Kayo Nizhimisu - fortepian, Michał Drewnowski - fortepian, Zbigniew Dębko - bas - baryton, Piotr Wawreniuk - puzon i New Art Chamber Soloists.  Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godz. 17 na Rynku Zygmunta Augusta i na scenie przy rzece Netcie (obok Hotelu Karmel).

Sierpniowe poranki to czas zarezerwowany dla melomanów muzyki poważnej, ale i lekkiej i przyjemnej w Białymstoku. Po raz piętnasty we wszystkie niedziele sierpnia o godz. 11.15 na Dziedzińcu Muzeum Podlaskiego - Ratusz - zabrzmi muzyka w wykonaniu solistów, zespołów oraz wokalistów. KPH to już tradycja, dlatego w okazji Jubileuszu organizatorzy przygotowali na ostatni koncert jubileuszowy tort.

W niedzielę 9 sierpnia 2015 roku dodatkowo Dziedziniec Muzeum Podlaskiego rozbrzmiewać będzie muzyką nie byle jaką, chociaż na byle czym. Ale nie tylko. Na XV Muzyczne Spotkania z naturą - Franciszkiada - zaproszona została Folk Kapela Góralska Hora oraz Piaski Rzeki. Początek spotkania z muzyką niekonwencjonalną oraz na unikatowych instrumentach o godz. 17 (Muzeum Podlaskie w Białymstoku). Tradycją wielu edycji jest Franciszkiada w Augustowie. Dlatego tam w sobotę 8 sierpnia 2015 r. muzyka nie byle jaka rozbrzmiewać będzie na Rynku Zygmunta Augusta od godz. 17.

Nowością tegorocznego lata są organizowane przez Stowarzyszenie Musica Sacra i Impresariat Muzyczny Pro Art w Supraślu (Punkt Usług Turystycznych Bukowisko) koncerty Chopin z widokiem na Supraśl. Zapraszamy 16 i 22 sierpnia 2015 na godz. 16.30 do pięknie położonego i urokliwego miejsca, jakim jest Bukowisko.

Inicjatywy letnie wspierane są przez Prezydenta Miasta Białegostoku, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Starostwo Powiatowe w Białymstoku, Starostwo Powiatowe w Augustowie i Burmistrza Miasta Augustowa. Mecenat sprawuje również Impresariat Muzyczny Pro Art, KPKM sp. z o.o w Białymstoku i Hotel Podlasie. Na wszystkie inicjatywy wstęp jest wolny.

Patronat sprawują: Marszałek Województwa Podlaskiego, Wojewoda Podlaski, Starosta Powiatu Białostockiego, Starosta Powiatu Augustowskiego, Prezydent Miasta Białegostoku oraz Burmistrz Miasta Augustowa.