XV Koncerty przed Hejnałem rozpoczęte.

Punktualnie o g. 11.15 w niedzielę 2 sierpnia 2015 roku na Dziedzińcu Muzeum Podlaskiego - Ratusz rozpoczął się pierwszy z pięciu niedzielnych poranków muzycznych. Wystąpił charyzmatyczny i niezwykle dynamiczny Zespół Folklorystyczny Narwianie. Licznie zgromadzona publiczność i spacerowicze mogli posłuchać piosenek i melodii z Podlasia. Zespół to reprezentant Ziemi Dobrzyniewskiej i całego regionu Podlaskiego. Koncertuje w kraju i za granicą będąc ambasadorem polskiej kultury ludowej. Obecni byli goście honorowi: Robert Panek (autor Hejnału Białegostoku) i Tadeusz Trojanowski (autor uroczystej Fanfary Miejskiej). Hejnał nie zabrzmiał. Być może mechanizm "zawstydził się" z racji obecności kompozytora. Panek obiecał, że dopełni obowiązku przed koncertem 9 sierpnia o godz. 11.15.


Obydwaj Gosie honorowi wystąpią z muzycznym akcentem w niedzielę 9 sierpnia. Wówczas też usłyszeć będzie można Ewę Dębko, Urszulę Bardłowską, Zbigniewa Dębko, Krzysztofa Bobrzeckiego i Martę Sulikowską-Godlewską. Wszyscy absolwenci białostockich szkół i uczelni muzycznych. Koncert inauguracyjny zakończony był degustacją kawy ufundowanej przez Sklep z kawą Pożegnanie a Afryką (Białystok, ul. Waryńskiego 4). 

Jeden z wpisów w kronice: Z wielką przyjemnością wysłuchałam naszych pięknych polskich melodii ludowych. Nic dziwnego, że były one inspiracją dla znanych kompozytorów (Małgorzata Jóźków).

Koncerty zrealizowane zostały dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Białystok. Mecenat: KPKM sp. z o.o oraz Impresariat Muzyczny Pro Art. Cykl koncertowy odbywa się pod honorowym Patronatem Wojewody Podlaskiego i Prezydenta Miasta Białegostoku. Wstęp wolny. Zdjęcia autorstwa Weroniki Trojanowskiej i Tadeusza Trojanowskiego.

http://trojanowscy.pl/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=187:2015-08-02-kph&Itemid=492