Suwalski Blues Festiwal, 9 - 11 lipiec 2015 - do wygrania 10 tys. PLN

 

 

Suwałki Blues Festival 2015 odbędzie się w tym roku już po raz ósmy w dniach 9-11 lipca. W ramach Festiwalu odbędzie się konkurs zespołów bluesowych.

Przez minione siedem lat Suwałki zdobyły mocną pozycję w kalendarzach fanów dobrej muzyki. Corocznie na festiwalu występuje łącznie około 200 muzyków z Polski, Europy i świata. Przez trzy dni Suwałki odwiedza, wielotysięczna rzesza fanów z Polski i świata. Jednak Suwałki Blues Festival stanowi rozpoznawalną markę nie tylko dla wielbicieli bluesa; dzięki umiejętnie dobieranemu repertuarowi z roku na rok zdobywa coraz większą popularność również wśród miłośników muzyki rockowej i blues-rockowej.

 Po raz drugi w historii Suwałki Blues Festival odbędzie się konkurs zespołów bluesowych. W premierowej edycji wzięło udział prawie trzydzieści zespołów; wygrała entuzjastycznie przyjęta gdańska formacja Drunk Lamb otrzymując prestiżową statuetkę, czek na niebagatelną kwotę 10.000 zł oraz kwalifikację do European Blues Challenge 2015. Formuła konkursu umożliwia start zespołom, których twórczość nawiązuje do muzyki bluesowej i gatunków pokrewnych.

Udział w konkursie można zgłaszać do 29 maja 2015 r. Zakwalifikowane zespoły w dniach 10-11 lipca 2015 roku zaprezentują się na żywo podczas Suwałki Blues Festival na scenie na placu Marii Konopnickiej w Suwałkach. Zwycięzcy przyznana zostanie podwójna nagroda:

  • Grand Prix Suwałki Blues Festival – nagroda Prezydenta Miasta Suwałk wraz
    z nagrodą pieniężną w wysokości 10 000 zł oraz występ na scenie głównej Suwałki Blues Festival w dniu 11 lipca 2015 r.
  • kwalifikacja do udziału i reprezentowania naszego kraju w ramach European Blues Challenge 2016 organizowanego przez European Blues Union (www.europeanbluesunion.com).

W jury zasiądą znani muzycy i dziennikarze oraz przedstawiciel organizatora. Szczegóły w regulaminie konkursu dostępnym na www.suwalkiblues.com  

Suwałki Blues Festival to jedno z najważniejszych i największych wydarzeń bluesowych w Polsce i Europie. Trzy dni koncertów, dwie profesjonalne sceny plenerowe, konkurs zespołów bluesowych, koncerty na kameralnych scenach w centrum miasta, śniadania bluesowe, liczne koncerty akustyczne i nocne koncerty klubowe połączone z jam sessions. Uznane gwiazdy i nowe brzmienia. Doskonała atmosfera muzyczna...

więcej informacji: Agnieszka Małka  - Dział Promocji, M +48 506 787 860, T +48 87 563 85 08

 ul. Papieża Jana Pawła II 5, 16-400 Suwałki
www.soksuwalki.eu  www.suwalkiblues.com