Wielkanocne Śpiewanie w Pogorzałkach

Już dzisiaj zapraszamy do Domu Kultury w Pogorzałkach na pierwszą edycję Wielkanocnego Śpiewania. Pieśni wielkanocne stały się przyczynkiem do zorganizowania inicjatywy, w którą żywo zaangażowały się głównie koła gospodyń wiejskich z  Chraboł, Kozińc, Gniłej, Pogorzałk, Krynic, Fast i Borsukówki. Wezmą one udział w konkursach na produkt regionalny, na ozdobę wielkanocną i na potrawę wielkanocną (żurek). Wybrana będzie miss babki wielkanocnej (piaskowej lub drożdżowej do wyboru). W programie znajdą się konkursy dla dzieci i młodzieży (na ozdobę już przygotowaną, na ozdobę przygotowaną podczas trwania inicjatywy, na wielkanocne zdobnictwo drewnianej łyżki, toczenie jajka i bieg z jajkiem). Wystąpią również Chór Parafialny z Pogorzałk, Chór Cantate Domino, Zespół Narwianie (przedstawi konopielkę) oraz Zespół Dobrzyniacy. Wielkanocne spotkanie w Pogorzałkach zakończy potańcówka z Zespołem Bracia Lewkowscy.

Na tę inicjatywę odbywającą się w ramach XIII Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego zaprasza Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Musica  Sacra w Białymstoku, Impresariat Muzyczny Pro Art, Stowarzyszenie Rozwoju  Wsi Pogorzałki Twórzmy Razem. Gminne Centrum Kultury w Dobrzyniewie Dużym oraz wymienione Koła Gospodyń Wiejskich. Zachęcamy do spędzenia drugiej niedzieli wielkanocnej w Pogorzałkach. O godz. 11 uroczysta msza odpustowa z udziałem chórów. Od godziny 13 inicjatywa  Wielkanocne Pogorzałki.

Inicjatywę wspiera: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Miasto Białystok, Paliwko na Składowej, Impresariat Muzyczny Pro Art, Agencja Restrukturyzacji Rolnictwa. Patronat Medialny: TVP Białystok, Jard Media, trojanowscy.pl