Kursy Gordonowskie - 2016

 Fundacja Kreatywnej Edukacji, Polskie Towarzystwa Edwina E. Gordona oraz Wawerskie Centrum Kultury zaprasza na kursy gordonowski dla osób kierujących edukacją muzyczną małego dziecka. 

Program: Szkolenie skierowane jest do nauczycieli muzykim edukatorów oraz praktykujących muzyków. Celem projektu jest wykształcenie osób kierujących edukacją muzyczną dziecka, które stworzą na swoim terenie placówki edukacyjne prowadzące zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i małych dzieci wg teorii E.E.Gordona.

Kurs to 160 h warsztatów, praktyk koncertów prowadzonych przez najlepszych gordonowców i specjalistów od ruchu, śpiewu w Polsce.

Planowane zajęcia dotyczyć będą poniższych zagadnień:

1.     Teoria uczenia się muzyki E.E.Gordona.

2.     Zasady muzyki, improwizacji muzycznej, harmonii - wykorzystanie posiadanych umiejętność do pracy wg teorii E.E.Gordona.

3.     Koordynacja ruchowo-głosowo-oddechowa - wykorzystanie dorobku choreografa i teoretyka tańca improwizowanego Rudolfa Labana.

4.     Praktyczne aspekty psychologii i pedagogiki dziecięcej, możliwość prowadzenia zajęć umuzykalniających wg teorii E.E. Gordona dla dzieci z deficytami komunikacyjnymi, zwłaszcza z autyzmem.

5.     Praktyczne zastosowania testów muzycznych E.E.Gordona. Prowadzenie obserwacji postępów dziecka - uczestnika zajęć umuzykalniających.

6.     Metodyka prowadzenia zajęć umuzykalniających wg teorii E.E.Gordona, zastosowanie materiałów dydaktycznych. Analiza zajęć praktycznych prowadzonych przez uczestników szkolenia.

7.     Organizowanie koncertów i innych działań, m.in. parateatralnych, również z udziałem rodziców, promocja zajęć w środowisku lokalnym. Całość w konwencji zawierającej aspekty teorii E.E.Gordona.

8.     Możliwość superwizji zajęć prowadzonych przez uczestników, wsparcie instytucjonalne PTEEG oraz FKE w kontaktach z lokalnymi włodarzami oraz instytucjami edukacji muzycznej, jak i lokalnymi mediami.

9. Koncepcja Edwina E. Gordona w psychologii muzyki. Efekt Mozarta i wpływ muzyki na pozamuzyczne obszary inteligencji dziecka.

Zjazdy:

1-10 sierpnia 2016

23-24 września 2016

22-23 października 2016

19-20 listopada 2016

10-11 grudnia 2016

Miejsce: Wawerskie Centrum Kultury, Filia Aleksandrów.

Jolanta Gawryłkiewicz

Prezes Zarządu Fundacji Kreatywnej Edukacji
ul. Kordeckiego 16/1
85-225 Bydgoszcz
tel. +48 602 466347
www.fundacjakreatywnejedukacji.org
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Dyrektor Przedszkola Perpetuum Mobile
przy ul. Chopina 28 w Bydgoszczy
 
Dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej 
Perpetuum Mobile
przy ul. Chopina 28 w Bydgoszczy
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.