Informujemy, że decyzją organizatorów XIV Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego nagrodzono dodatkowo dwie prace, które eksponowane były na wystawie Pocztówka Wielkanocna w Domu Kultury w Pogorzalkach 23.04.2017r. Są to prace Aleksandry Bułak z Zespołu Szkół Samorządowych w Lipsku oraz Szymona Łuczaka ze Szkoły Podstawowej nr 28 w Białymstoku. Prace te wybrane panie decyzją Kół Gospodyń Wiejskich podczas Wielkanocnych Pogorzałek. Nagrody ufundował Impresariat Muzyczny Pro Art. Gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród 29.04.2017 do Muzeum Podlaskiego w Białymstoku na godz. 17.

Miło nam poinformować, że do Nagrodę Publiczności Pożegnania z Afryką otrzymała pocztówka z numerem 11 (19 głosów) - Autor Katarzyna Zuzanna Litwinko (Białystok). Drugie miejsce otrzymała pocztówka numer 10 (18 głosów). Autor Iga Kućmierowska (Wysokie Mazowieckie).  Gratulujemy. Łącznie oddano 103 głosy. Wśród głosujących wylosowano trzy nagrody, które trafią do głosujących. Prosimy o kontakt ze sklepem i pijalnią kawy Pożegnanie z Afryką. Nagrody dla publiczności ufundowała właścicielka p. Marta Gertner. Nagrodę  za I miejsce oraz wyróżnienie  dla II miejsca wręczymy podczas koncertu Galowego 29.04.2017 r. w Muzeum Podlaskim w Białymstoku.

 

W sobotę - 29 i niedzielę 30 kwietnia 2017 r w Białymstoku i Czarnej Białostockiej odbędą się koncerty zamykające XIV Podlaski Festiwal Wielkanocny. W Muzeum Podlaskim 29.04.2017 o godz. 17 będzie miało miejsce wręczenie nagród w konkursach Pocztówka i Pieśń Wielkanocna. Wystąpią laureaci pierwszych miejsc piątkowych przesłuchań w Spodkach oraz Harcerski Zespół Pieśni i Tańca Dzieci Płocka. Będzie to jeden z trzech koncertów Zespołu. W niedzielę 30.04. Dzieci Płocka wystąpią w Czarnej Białostockiej o kościele pw. św. Rodziny (początek mszy św. o godz. 10) a o godz. 17 zobaczyć będzie można Dzieci Płocka przed kościołem Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku. W programie każdego występu: pieśni i tańce łowickie, opoczyńskie, śląskie, wielkopolskie i kurpiowskie.

Mimo zmiennej pogody - od deszczu ze śniegiem do pełnego słońca - I Podlaski Bieg Wielkanocy zaliczyć można do udanych imprez. W biegach rodzinnych, dzieciecych i młodzieżowych oraz w biegu open wystartowało około 100 uczestników. Najlepsi oprócz pamiątkowych medali, proporczyków i gadżetów XIV Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego otrzymali puchary: Starosty Powiatu Białostockiego, Wójta Gminy Dobrzyniewo i jajko faberge dla biegacza najdalej od Pogorzałek (dla Tarasija Ostrowiercha z Hajnówki). Wszyscy biegacze miejsc II i III w kategorii open oraz biegacze I miejsc w biegu dziecięco-młodzieżowym również otrzymali puchary i upominki. W biegu na 200 m pierwsi na mecie byli: Julia Ejsymont i Tomasz Kroteń, na 300 m - Karolina Dziemian i Oskar Siewko, na 400 m - Aleksandra Wyszkowska i Alan Roszkowski, na 600 m - Karolina Boguszewska i Paweł Sokołowski, na 1000 m - Kinga Ignatowicz i Wnorowski Grzegorz. W biegu rodzinnym zwyciężyła rodzina Kornelii Leszuk. W biegu open I miejsce w kategorii kobiet - Sylwia Ciołko, w kategorii mężczyzn - Adam Supiński - Puchar Starosty Powiatu Białostockiego, II wynik mieli: Białaga Weronika i Piotr Pełszyk, III miejsce zajęli - Jadwiga Rudnicka i Wowtoniuk Mariusz. Puchar Wójta Gminy Dobrzyniewo Duze - Bogdana Zdanowicza wybiegli: Konrad Dunikowski, Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i tym, którzy pokonali trasę 7,5 km biegnąc "dla Zmartwychwstałego Pana", jak to określił zdobywca jajka faberge.

https://www.youtube.com/watch?v=0A1FcchyRGY&feature=youtu.be

W piątek 21.04.2017 r. w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury (Spodki) w Białymstoku odbyły się przesłuchania w konkursie Pieśń Wielkanocna w ramach XIV Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego. Jury w składzie: Tadeusz Trojanowski - kompozytor, Dyrektor Artystyczny Festiwalu, Bożena Jadacka - Jóźków - muzyk, Mirosława Tomczak - polonista, zastępca Prezesa Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Musica Sacra w Białymstoku, biorąc pod uwagę  tematykę wykonywanych utworów, poziom wykonawczy, emisję oraz ogólny wyraz artystyczny nagrodziło i wyróżniło chóry młodzieżowe, dziecięco-młodzieżowe, zespoły wokalno-instrumentalne, zespół obrzędowy, solistów młodszych i starszych. Poniżej laureaci:

W dziesiątej edycji konkursu Pocztówka Wielkanocna nagrodzono prace wybrane spośród 377, które nadeszły z całej Polski. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, nauczycielom, instruktorom i rodzicom. Cieszy fakt coraz częstszego sięgania po elementy sacrum oraz uwidoczniona w pracach wrażliwość i wyobraźnia plastyczna, jak również ukazywanie atmosfery Świąt  Zmartwychwstania Pańskiego. Jury w składzie: Tadeusz Trojanowski - Dyrektor Artystyczny Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego, Krystyna Kunicka - pracownia plastyczna WOAK, Lila Wyszkowska - pracownia plastyczna WOAK, Bożena Jadacka - Jóźków - plastyk, Małgorzata Jóźków - przedstawiciel SMM Musica Sacra dokonało wyboru prac. Poniżej zamieszczamy listę nagrodzonych i wyróżnionych osób. Zapraszamy po odbiór nagród - grawertonów ufundowanych przez Wojewodę Podlaskiego, statuetek i nagród ufundowanych przez SMM Musica Sacra, nagród ufundowanych przez Impresariat Pro Art i sponsorów: A-Z Papier i Hotel Podlasie.

Na laureatów czekamy w sobotę 29 kwietnia 2017 r. na Koncercie Galowym XIV Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego w Muzeum Podlaskim - Ratusz w Białymstoku o godz. 17. Prosimy o potwierdznie odbioru nagród zgodnie z regulaminem. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom. Cały czas trwa konkurs na Nagrodę Publiczności - głosowanie internetowe do 24.04.2017 r. do godz. 24 oraz Nagrodę Publiczności Pożegnania z Afryką - głosowanie w sklepie i pijalni kawy Pożegnanie z Afryką ul. Waryńskiego 4 do 25.04.2017 r.

 

    4

 

 

 

 

 

 

 

 

Miło nam poinformować, że Nagrodę Publiczności w głosowaniu internetowym (głosowało łącznie 700 osób) zwyciężyła pocztówka nr 4 autor - Zuzanna Dworakowska. Na tę pracę oddano 334 ogłosy. Drugie miejsce pocztówka nr 5 -  192 głosy. GRATULUJEMY

 

Zapraszamy mieszkańców miasta i regionu, turystów oraz fanów polskiego folkloru na Koncert Witaj Maj od Bałtyku do Tatr!, podczas którego wystąpią dwa sztandarowe zespoły Mazowsza oraz Kurpi i Podlasia. W Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, 1 maja o godz. 13. odbędzie się koncert Zespołu Pieśni i Tańca Kurpie Zielone i Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca im. Druha Wacława  Milke Dzieci Płocka. Zatańczy również Zespół Reprezentacyjny Samorządowego Ogniska Baletowego w Białymstoku. Tańczące na najwyższym poziomie zespoły przybliżą tańce narodowe oraz folklor różnych regionów Polski. Ze względu na duże zainteresowaniem Koncertem wstęp jest za bezpłatnymi zaproszeniami dostępnymi w kasie Teatru od dnia 27.04.2017 r w godzinach pracy kasy Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Zapraszamy