Zachęcamy do udziału w otwarciu wystawy Anioły Aleksandra Grzybka. Wtorek, 3.10.2017 o g. 11. w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym, ul. Kościelna 1a. W programie: spotkanie z autorem oraz dyskusja o Aniołach.

Zachęcamy do udziału w konkursie, który odbędzie się w dniach 11 - 12.11.2017 r. w Warszawie.

REGULAMIN III OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU INSTRUMENTALNEGO „I pierwszak może być mistrzem”. Organizowanego w Państwowej Szkole Muzycznej I st. Nr4 im. Karola Kurpińskiego w Warszawie. 1. Otwarte przesłuchania odbędą się w dniach 11.XI - 12.XI. 2017r w PSM I st. Nr 4 im. Karola Kurpińskiego, 02-582 Warszawa ul. Wiktorska 73 tel. 022 8444231 fax: 022 844 46 54 2. W przesłuchaniach mogą wziąć udział wyłącznie uczniowie Szkół Muzycznych I stopnia działu 6-letniego wszystkich specjalności, którzy w roku szk. 2016/2017 ukończyli pierwszą klasę i uczyli się gry na instrumencie tylko przez rok (dotyczy to również dzieci uczonych metoda Suzuki) 3. Przesłuchania są jednoetapowe. 4. Wymagania programowe: Dwa krótkie utworki o zróżnicowanym charakterze z towarzyszeniem fortepianu, a pianiści solo. 5. Program należy wykonać z pamięci , kolejność wykonywanych utworów jest dowolna. Uczestnicy podczas przesłuchań wystąpią zgodnie z harmonogramem. 6. Lista uczestników zakwalifikowanych do udziału w Konkursie ukaże się na stronie internetowej szkoły po dn. 30.X.2017r. http://kurpinski.edu.pl 7. Zgłoszenie uczestnictwa oznacza akceptację warunków zawartych w regulaminie konkursu 8. Uczestnicy występują z własnymi akompaniatorami. 9. Uczestników oceniać będzie jury powołane przez Organizatorów. 10. Zasady punktacji i rozdziału dyplomów ustalają jurorzy w oparciu o odrębny regulamin. 11. Organizatorzy ustalają wpisowe w wysokości 100 zł., które należy wpłacić na konto : 65 1020 1169 0000 8102 0222 8989 TERMIN ZGŁOSZEŃ - DO DNIA 20.X.2017r na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Dowód wpłaty z dopiskiem Konkurs „I pierwszak może być mistrzem” należy przesłać wraz ze zgłoszeniem do dnia 20.X.2017 r. (bez wpisowego zgłoszenia nie będą przyjmowane). 12. Z chwilą przyjęcia przez organizatorów zgłoszenia na konkurs wpisowe nie podlega zwrotowi. 13. Przesłuchania zakończą się wręczeniem dyplomów i nagród. 14. Dyplomy i nagrody są do odebrania wyłącznie w dniu zakończenia Konkursu i nie będą wysyłane.

Zapraszamy solistów, duety, zespoły  do udziału w wyjątkowo klimatycznym festiwalu, który jest jedynym tego typu wydarzeniem na taką skalę w regionie pólnocno-wschodnim. Zdrowa wokalna rywalizacja, konsultacje z jurorami pomocne w rozwoju artystycznym i przyjaźnie, które zawiązane na tym festiwalu trwają potem jeszcze wiele lat. Tak w skrócie można opisać tę wyjątkową inicjatywę. Szczegóły na www.jard.pl

To wspomnienie wielkiej historii Narodu Polskiego - napisał w kronice Ludwik Konopka  Prezes Związku Represjonowanych Politycznie Górników. I takie jest przesłanie organizowanych od osiemnastu lat koncertów, które zawsze odbywają się 17 września jako pamięć tragicznego września 1939 roku. W tym roku miały miejsce dwa koncerty: 15 i 17 września. Ten pierwszy odbył się w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej i został wykonawczo przygotowany przez młodzież z białostockich szkół: SP 19, SP21, SP24 SP 28 SP 29 i SP 34. Było to wielkie przeżcie zarówno dla wykonawców, jak i publiczności, wśród której znaleźli się zaproszeni goście - przedstawiciele organizacji kombatanckich, młodzież szkolna oraz nauczyciele i inni goście.

relacja foto autorstwa Weroniki Trojanowskiej.

 17 września o godz. 18.05 cały region słuchać mógł doskonałych interpretacji utworów o tematyce "pamięci historycznej", bo chyba słowo partioryczne w tym momencie jest zbyt popularne. Wiekie emocje, doskonałe wykonania i cała paleta barw głosów laureatów konkursu Jeszcze Polska nie zginęła. Relacja na stronie Polskiego Radia Białystok.

http://www.radio.bialystok.pl/koncertylive/index/id/147755

17 września 2017 r. o godz. 18 zapraszamy do odbiorników radiowych oraz słuchania przez internet Polskiego Radia Białystok. W Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok odbędzie się Koncert Live pt. Pamiętamy! Udział w nim wezmą laureaci Ogólnopolskiego Przegladu Pieśni Patriotycznej Jeszcze Polska nie zginęła, który odbywa się w Mońkach, a którego pomysłodawcą jest Sylwester Trojanowski Prezes Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego TAK. Wystąpią: ALEKSANDRA MUSZYŃSKA, ZUZANNA DWORAKOWSKA, KAROLINA SZKIŁĄDŹ, IZABELA KARCZEWSKA, MARIA SAWICKA, OLIWIA MAGDALENA IGNATOWSKA, URSZULA SULKOWSKA, AGATA DANIŁOWICZ, MAJA MARKOWSKA, OLIWIA CIECHACKA, WIKTOR ZAWADZKI, AGATA GALENT, WERONIKA TROJANOWSKA, MAJA ZYSKOWSKA, JULIA KUZYKA oraz TADEUSZ TROJANOWSKI - fortepian. Koncert poprowadzi DOROTA SOKOŁOWSKA. Organizatorami tego koncertu są: Stowarzyszenie Musica Sacra w Białymstoku, Impresariat Muzyczny Pro Art i Polskie Radio Białystok.  Mecenat nad Koncertem sprawuje KPKM sp. z o.o., Lasy Państwowe. Bezpłatne wejściówki do Studia dostępne bedą w Polskim Radiu Białystok.

Pod takim tytułem odbędzie się w Bohemie (Plac Kościuszki 1) w Supraślu w sobotę 16 września 2017 r. o godz. 17 koncert, na którym zabrzmi muzyka Fryderyka Chopina w bałkańskich rytmach wykonana przez światowej sławy Trio Sarakina. Wstęp wolny. Zapraszamy

 

 Zapraszamy do uczestnictwa w koncertach upamiętniających wydarzenia z września 1939 r. Ta pamięć pokoleń wyraża się również poprzez sztukę. 15.09.2017 o godz.12 odbędzie się Koncert Objęła nas Pamięć Pokoleń, w którym udział weżmie młodzież z białostockich szkół: SP 19, SP21, SP24, SP28, SP 34. W ten sposób wyrażą swój hołd tym, którzy zginęli i cierpieli dla sprawiedliwości. Już dzisiaj dziękujemy za zaangażowanie młodzieży, nauczyielom i dyrektorom tych szkół: Dyr. Jerzemu Bołtuciowi, Dyr. Annie Stankiewicz, Dyr. Joannie Chilimon, Dyr. Elżbiecie Zimnoch, Dyr. Alfredowi Komarowi, Dyr. Elżbiecie Rogowskiej. Wstęp wolny.

Organzatorami są: Impresariat Pro Art, Stowarzyszenie Musica Sacra w Białymstoku, Centrum Wystawienniczo-KOnferencyjne Archidiecezji Białostockiej, Podlaskie Stowarzyszenie Pamięci Zesłańców Sybiru oraz wymienione szkoły.

17 września 2017 r. o godz. 18 zapraszamy do odbiorników radiowych oraz słuchania przez internet Polskiego Radia Białystok. W Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok odbędzie się Koncert Live pt. Pamiętamy! Udział w nim wezmą laureaci Ogólnopolskiego Przegladu Pieśni Patriotycznej Jeszcze Polska nie zginęła, który odbywa się w Mońkach, a którego pomysłodawcą jest Sylwester Trojanowski Prezes Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego TAK.

Organizatorami tego koncertu są: Polskie Radio Białystok S.A. Impresariat Muzyczny Pro Art i Stowarzyszenie Musica Sacra w Białymstoku 

Mecenat nad Koncertem sprawuje KPKM sp. z o.o., Lasy Państwowe.

Bezpłatne wejściówki do Studia dostępne bedą w Polskim Radiu Białystok.

 

Za około tygodnia w naszym sklepie oraz przez internet (allegro) zakupić będzie można kolędy na flażolet. Wyjątkowe wydawnictwo z tabulaturami.

Zachęcamy do odwiedzania naszego sklepu. Z około tygodnia dostępna będzie wyjątkowa i jedyna szkoła gry na gitarze umożliwiająca samodzielną naukę gry na tym instrumencie.