Kolędowanie w Krynicach 2015 - foto relacja

Pastorałki i kolędy z różnych epok - w porywających interpretacjach chóralnych - zabrzmiały w wykonaniu Zespołu Kameralnego Miraż (dyr. Lidia Trojanowska) i Chóru Cantate Domini z parafii w Dobrzyniewie Kościelnym (dyr. Małgorzata Trojanowska). Całości dopełnił Zespół Narwianie oraz Monika i Zenon Lewkowscy. Wczesne popołudnie niedzielne 25 stycznia 2015 roku w Krynicach przyciągnęło publiczność z Krynic, Gminy Dobrzyniewo i Białegostoku. przybyli goście honorowi (Poseł na Sejm RP Aleksander Sosna, Wicestarosta Powiatu Białostockiego p. Jolanta Den, Wójt Gminy Dobrzyniewo Duże - Bogdan Zdanowicz oraz proboszcz dobrzyniewskiej parafii ks. Jerzy Kolnier), którzy występowali przed publicznością i wspólnie z przybyłymi słuchaczami śpiewali kolędy. Zabrzmiały współczesne kolędy (Luli, luli) autorstwa Tadeusza Trojanowskiego. Akompaniujący wspólnie śpiewającym kompozytor stwierdził, że jest bardzo zadowolony z faktu, że jego kolęda "zbłądziła pod strzechy". Tę jedną z pierwszych kolęd (1996) Trojanowskiego śpiewała Małgorzata Trojanowska przy wtórze całej sali. Refren łatwy, ale jakże ciepły i prawdziwie kolędowy. Na koniec wszyscy wykonawcy zaśpiewali kolędę, która rodowód swój  ma na ziemi białostockiej (Zabłudów - Supraśl). Zabrzmiały wszystkie zwrotki Pieśni o Narodzeniu Pańskim (Bóg się rodzi), której to kolędy autorem tekstu jest Franciszek Karpiński. Warto wpisać tę inicjatywę w kalendarz kulturalny Krynic i Gminy Dobrzyniewo Duże. Serdeczne podziękowania skierowała sołtys Krynic i prowadząca Lidia Trojanowska do mecenasów oraz osób, które przyczyniły się do zorganizowania tej wyjątkowej i bardzo cennej dla lokalnej społeczności inicjatywy.

w galerii zdjęcia autorstwa Weroniki Trojanowskiej i Tadeusza Trojanowskiego.{phocagallery view=category|categoryid=171|limitstart=0|limitcount=0}

Pełna po brzegi sala Pracowni Edukacji Kulturalnej w Krynicach plus występujące zespoły i goście honorowi złożyły się niecodzienną, pełną energii i zjednoczenia w śpiewie inicjatywy zorganizowanej po raz pierwszy w Krynicach. Były Herody (Zespół Narwianie), jasełka przedstawione przez dzieci i młodzież z Parafii pw. św. Franciszka w Fastach z udziałem zespołu (członków Chóru Parafialnego z Fast). Były pełne doskonałej intonacji śpiewy Zespołu Wokalnego z Parafii pw. św. Kazimierza w Białymstoku (dyr. Roman Szymczuk).