Konkurs Pieśń Wielkanocna 2017 - informacje i regulamin

Podlaski Festiwal Wielkanocny 2015 PB 118

XIV Podlaski Festiwal Wielkanocny wpisany w kulturalny pejzaż Podlasia rozwija się nieustannie. W zeszłej edycji zaistniał Festyn Wielkanocne Pogorzałki. W tegorczonej edycji zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursów: Pieśń Wielkanocna, Pocztówka Wielkanocna. Zachęcamy również osoby, które w inny sposób chcą uczestniczyć w Festiwalu. Wespół z Wójtem Gminy Dobrzyniewo Duże Bogdanem Zdanowiczem zapraszamy na I Podlaski Bieg Wielkanocny - dla wszystkich od 0 do 100 lat.... w Pogorzałkach - 23.04.2017. Poniżej informacje i regulamin w konkursie Pieśń Wielkanocna.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie, którego tematyka obejmuje pieśni Wielkanocne i kompozycje sakralne o tematyce związanej ze Zmartwychwstaniem Pańskim. Celem Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego jest prezentacja i popularyzacja pieśni wielkanocnej oraz kompozycji o tematyce Zmartwychwstania Pańskiego, propagowanie muzyki chóralnej, zespołowej i solowej, przegląd i aktualizacja środowisk chóralnych, muzycznych i twórczych oraz podtrzymywanie chrześcijańskiej tradycji obrzędowej i wymiana wzajemnych dokonań i doświadczeń pomiędzy uczestnikami Festiwalu. Przesłuchania konkursowe odbędzą się 21 kwietnia 2017 r. w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku - Spodki, ul. św. Rocha 14. Odbywać się będa w dwóch planach godzinowych: godz. 10 - 14 – soliści, chóry szkolne, zespoły wokalne, wokalno–instrumentalne; godz. 16 - 19 – soliści, zespoły, chóry z pozaszkolnych form pracy artystycznej (domy, instytucje kultury etc.), chóry, schole, zespoły obrzędowe. Ogłoszenie wyników na naszej stronie internetowej do 24.04.2017 r. Wręczenie nagród w konkursie Pieśń Wielkanocna będzia miało miejsce 29 kwietnia 2017 r. w Muzeum Podlaskim - Ratusz w Białymstoku o godz. 17.00. Zachęcamy do udziału. O godz. 17.45 na dziedzińcu przed Muzeum Podlaskim przewidziany jest występ Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca Dzieci Płocka. Więcej szczegółów w regulaminie poniżej. Do pobrania jest również karta zgłoszenia. Zachęcamy i zapraszamy do śpiewania radosnego Alleluja!

Patronat Medialny: TVP3 Białystok, Polskie Radio Białystok, Radio I, Jard Media, bialystokonline, Drogi Miłosierdzia, trojanowscy.pl Mecenasi: Urząd Miejski w Białymstoku, Urząd Marszałkowski w Białymstoku, Wojewoda Podlaski, KPKM sp. z o.o., Hotel Podlasie, Bartosz sp.j.

 

karta zgłoszenia

regulamin