I Podlaski Bieg Wielkanocny - Wyniki, relacja

Mimo zmiennej pogody - od deszczu ze śniegiem do pełnego słońca - I Podlaski Bieg Wielkanocy zaliczyć można do udanych imprez. W biegach rodzinnych, dzieciecych i młodzieżowych oraz w biegu open wystartowało około 100 uczestników. Najlepsi oprócz pamiątkowych medali, proporczyków i gadżetów XIV Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego otrzymali puchary: Starosty Powiatu Białostockiego, Wójta Gminy Dobrzyniewo i jajko faberge dla biegacza najdalej od Pogorzałek (dla Tarasija Ostrowiercha z Hajnówki). Wszyscy biegacze miejsc II i III w kategorii open oraz biegacze I miejsc w biegu dziecięco-młodzieżowym również otrzymali puchary i upominki. W biegu na 200 m pierwsi na mecie byli: Julia Ejsymont i Tomasz Kroteń, na 300 m - Karolina Dziemian i Oskar Siewko, na 400 m - Aleksandra Wyszkowska i Alan Roszkowski, na 600 m - Karolina Boguszewska i Paweł Sokołowski, na 1000 m - Kinga Ignatowicz i Wnorowski Grzegorz. W biegu rodzinnym zwyciężyła rodzina Kornelii Leszuk. W biegu open I miejsce w kategorii kobiet - Sylwia Ciołko, w kategorii mężczyzn - Adam Supiński - Puchar Starosty Powiatu Białostockiego, II wynik mieli: Białaga Weronika i Piotr Pełszyk, III miejsce zajęli - Jadwiga Rudnicka i Wowtoniuk Mariusz. Puchar Wójta Gminy Dobrzyniewo Duze - Bogdana Zdanowicza wybiegli: Konrad Dunikowski, Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i tym, którzy pokonali trasę 7,5 km biegnąc "dla Zmartwychwstałego Pana", jak to określił zdobywca jajka faberge.