Najważniejsze artykuły

konkurs Pocztówka Wielkanocna w ramach XVI Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego

Zachęcamy do udziału w organizowanym po raz trzynasty konkursie na projekt Pocztówki Wielkanocnej. Kolejna edycja tego konkursu adresowana jest do dzieci, młodzieży, osób niepełnosprawnych. Mamy nadzieję zainspirować uczestników nade wszystko do pielęgnowania tradycji i religijnego charakteru Świąt, postrzegania ich piękna i atmosfery. Wyrażamy przekonanie, że udział w konkursie rozwijać będzie proces twórczy, wrażliwość i wyobraźnię. Oczekujemy prac w formie plastycznej ukazujących tradycję obchodów Świąt Wielkiej Nocy, ich sacrum, bogactwa i barwności. W tegorocznej edycji oprócz miejsc i wyróżnień w poszczególnych kategoriach przyznamy: Nagrodę Impresariatu Muzycznego Pro Art i Nagrodę Publiczności (głosowanie w Sklepie i pijalni kawy - Pożegnanie z Afryką, Białystok, ul. Waryńskiego 4.

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się w Niedzielę Palmową 14 kwietnia 2019 r. o godz. 16.00 w Auli Magna Pałacu Branickich w Białymstoku.

Czytaj więcej...

Koncert kończący 40-lecie pracy kompozytorskiej Trojanowskiego

Koncert  8 lutego 2019 w Białostockiej Filharmonii zakończył jubileusz 40-lecia pracy kompozytorskiej Tadeusza Trojanowskiego. Pod batutą Mirosława Jacka Błaszczyka obok Szymanowskiego i Czajkowskiego w wykonaniu orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej zabrzmiały: Concertino i Pro Memoria Trojanowskiego. W doskonałej interpretacji zabrzmiały utwory, które wpisały się swym klimatem i tematem w obchody 79 rocznicy wywózki na Sybir. Stąd na widowni zasiedli obok melomanów Sybiracy. Tadeusz Trojanowski odebrał list gratulacyjny od Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego. Wręczył go dyrektor Biura Gabinetu Marszałka - Tomasz Szeweluk. Poniżej zdjęcia autorstwa Michała Hellera.

http://fotoblog.oifp.eu/portfolio/07-02-18proba/

http://fotoblog.oifp.eu/portfolio/08-02-19pamiec/

Memory instrumenty - muzyczny prezent

Najlepszy muzyczny prezent - gra memory instrumenty do nabycia w naszym sklepie intrnetowym oraz na allegro:

https://allegro.pl/oferta/memory-instrumenty-memo-gra-fortepian-skrzypce-7711552373

48 estetycznie i solidnie wykonanych kart zapewni dzieciom, młodzieży i dorosłym nie tylko zabawę, ale i wiedzę muzyczną. Pomysł i projekt Tomasz Trojanowski.