Najważniejsze artykuły

Pieśni Patriotyczne już w sprzedaży

Dostępne są już Piosenki Patriotyczne. W opracowaniu na fortepian autorstwa Tomasza Trojanowskiego  znalazło się 11 piosenek  od  Wojenko, wojenko przez Czerwone maki na Monte Cassino do Dziś do Ciebie przyjść nie mogę. Niektóre w dwóch wersjach - łatwiejszej i trudniejszej. Zachęcamy do zakupu i nauki w 100 - lecie odzyskania Niepodległości. Do zakupu w naszym sklepie i na allegro: tomimuz

Powrót do źródeł - koncert 40-lecia pracy kompozytorskiej Trojanowskiego w Ciechanowie

Urząd Miasta Ciechanowa oraz Parafia Farna w Ciechanowie zapraszają na koncert w ramach Wieczorów Organowych - w niedzielę 16 września 2018 r. na godz. 17:00 do ciechanowskiej Fary. Usłyszymy pieśni w wykonaniu Moniki Andrzejczyk - alt, kompozycje na organy w wykonaniu Sylwestra Trojanowskiego oraz jeden ze 100 Mazurków dla Niepodległej w wykonaniu Tadeusza Trojanowskiego. Kompozytor akompaniował będzie solistce. O początkach twórczości Tadeusza Trojanowskiego, który od prawie czterdziestu lat zamieszkuje w Białymstoku, opowie Lidia Maria Trojanowska. Ciechanowska Fara jest miejscem, gdzie powstawały pierwsze pieśni. Jedna z nich - Panie mój znajdzie się w programie koncertu zatytuowanego Powrót do źródeł. Koncert odbywa się pod Patronatem Prezydenta Ciechanowa. Wstęp jest nieodpłatny.

XIX Koncert Pamięci - Młodzi Niepodległej, 17.09.2018 w Pałacu Branickich w Białymstoku

Zapraszamy na spektakularny koncert, który po raz dziewiętnasty odbędzie się w Pałacu Branickich w Białymstoku w rocznicę wkroczenia do Polski wojs Rosji Sowieckiej. W miejscu pamiętającym tragiczne wydarzenia sierpnia i września 1939 spotkają się dzieci i młodzież z białostockich szkół, by w ten sposób oddać hołd tym, którzy zginęli za Polskę i cierpieli dla jej wolności i sprawiedliwości. W poniedziałek 17 września o godz. 12:00 w Pałacu Branickich w Białymstoku rozpocznie się koncert, podczas którego wystąpią: TADEUSZ TROJANOWSKI – fortepian ZUZANNA OBUCHOWSKA, ALEKSANDRA TROCHIMCZUK - Duet Wokalno-Instrumentalny, HANNA WYGONOWSKA - recytacja; opiekunowie: Monika Edyta Markowska, Beata Jatel, Dorota Skorupska - Szkoła Podstawowa nr 16 im. Tadeusza Kościuszki w Białymstoku - dyrektor Anna Zalewska *** ZESPÓŁ WOKALNY ze Szkoły Podstawowej nr 29 w Białymstoku pod kierunkiem Anny Michalewicz - Szkoła Podstawowa nr 29 im. Synów Pułku w Białymstoku - dyrektor Elżbieta Rogowska *** MAJA MARKOWSKA - fortepian - Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. w Białymstoku - dyrektor Małgorzata Muszyńska; opiekun: Anna Szwengier *** NIKOLA WĄDOŁOWSKA - śpiew, MICHAŁ SZUTKIEWICZ - recytacja- Szkoła Podstawowa nr 49 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia w Białymstoku - dyrektor Tomasz Blecharczyk *** MICHAŁ LEWKOWSKI - fortepian; opiekun: Iwona Felińska - Szkoła Podstawowa nr 20 im. gen. Władysława Sikorskiego w Białymstoku - dyrektor Mariusz Sokołowski, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Białymstoku - dyrektor Iwona Felińska *** KAMILA WOJTKIELEWICZ - śpiew, MATEUSZ GŁOGOWSKI - fortepian, AGATA ZIĘBA - śpiew, MATEUSZ GŁOGOWSKI i ANDRZEJ ZAMORA – akompaniament, ALEKSANDRA MAJ, MARCIN CZUBASZEK - recytacje; opiekun wokalistów, instrumentalistów i recytatorów: Aneta Kaliściak - I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Białymstoku - dyrektor Robert Winnicki PSM II st. w Białymstoku - dyrektor Grzegorz Puchalski *** MATEUSZ GŁOGOWSKI - fortepian; opiekun: Krzysztof Kiercul - Zespół Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku - dyrektor Adam Juchnowicz *** JULIA KUZYKA - śpiew-  II Liceum Ogólnokształcące im. ks. Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku- dyrektor Dariusz Bossowski *** ZUZANNA DWORAKOWSKA - śpiew -  IV Liceum Ogólnokształcące im. Kamila Cypriana Norwida w Białymstoku - dyrektor Bożena Karpowicz.

Mecenat: Paliwko na Składowej, Konsul Honorowy Luxemburga w Polsce, Impresairat Muzyczny Pro Art. Wstęp wolny.

Strona 1 z 2