Najważniejsze artykuły

XXVIII Międzynarodowy Festiwal Piosenki Super Mikrofon Radia Jard -wyniki

Za nami XXVIII Międzynarodowy Festiwal Super Mikrofon Radia Jard. Miłym akcentem na zkończenie Fetiwalu był udział Michała Wiśniewskiego założyciela zespołu Ich Troje i Agaty Buczkowskiej solistki tego zespołu w uroczystości wręcznia nagród. Młoda wokalistka występowała również na Festiwalu Super Mikrofon Radia Jard kilka edycji wcześniej. Przed uroczystą galą zaśpiewała piosenkę autorstwa Michała Wiśniewskiego. Artyści wręczali - razem z jurorami - nagrody laureatom wszystkich kategorii, którzy licznie zgromadzili się w Klubie Rozrywki Krąg. W gali uczestniczył również właściciel firmy i Radia Jard - Jarosław Dziemian.

Wszystkim uczestnikom, instruktorom, nauczycielom, rodzicom i każdemu z osobna życzymy powodzenia na innych festiwalach i dynamicznego rozwoju artystycznego. Zapraszamy na Festiwal Piosenki Polskiej w czerwcu 2018 r. Szczegóły na jard.pl. Poniżej lista laureatów we wszystkich kategoriach:

Czytaj więcej...

XV Podlaski Festiwal Wielkanocny - program

Zapraszamy do czynnego udziału w konkursach, wystawach i koncertach. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny. Udział w konkursach również nieodpłatny, dzięki wsparciu finansowemu: Miasta Białystok, Starostwa Powiatowego w Białymstoku, Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku oraz mecenasów: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Paliwko na Składowej, A-Z Papier, Pralnia Pogo, Kaja Sport, Jaz-bud, Amix, Pożegnanie z Afryką i Impresariat Muzyczny Pro Art.

40-lecie pracy kompozytorskiej Tadeusza Trojanowskiego - koncerty w 2018 r.

Tadeusz

W tym roku kompozytor, pianista, pedagog i animator kultury na Mazowszu i Podlasiu obchodzi czterdziestą rocznicę od skomponowania pierwszych utworów. Był to cykl pieśni na głos i fortepian do słów Małgorzaty Hillar: Poziomka, My z drugiej połowy XX w. oraz Niepokój. Z tej okazji prze cały rok odbywać się będą koncerty, na których usłyszeć będzie można dzieła Tadeusza Trojanowskiego. Pierwszy z koncertów, podczas którego pianista Michał Drewnowski wykona Pro Memoria i Witraże na fortepian i orekistrę będzie miał miejsce 9 i 10 marca 2018 r. Ten znakomity polski pianista młodego pokolenia zagra z Radomską Orkiestrą Kameralną pod dyrekcją Przemysława Zycha.

Michał Drewnowski i Radomska Orkiestra Kameralna

Czytaj więcej...

Rozlicz się przez e-pit. Kultura potrzebuje Ciebie - 1% na SMM Musica Sacra w Białymstoku

https://www.e-pity.pl/pit-2017-program-online-epity-2018-KRS-0000235866

Zachęcamy do wsparcia kultury wysokiej, edukacji artystycznej dzieci i młodzieży z Podlasia. Mamy jeszcze dużo do zrobienia....

Strona 1 z 2