XII Podlaski Festiwal Wielkanocny - konkurs na pieśń wielkanocną - regulamin

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie Pieśni Wielkanocnej, który odbędzie się w ramach XII Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego, w sobotę 11 kwietnia 2015 r. w kościele pw. Ducha Świętego w Białymstoku (początek godzina 10). Koncert Galowy oraz wręczenie nagród będzie miało miejsce tego samego dnia o godz. 16.30 w Auli Magna Pałacu Branickich w Białymstoku. Celem Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego jest: prezentacja i popularyzacja pieśni wielkanocnej oraz kompozycji o tematyce Zmartwychwstania Pańskiego, propagowanie sakralnej  muzyki chóralnej, zespołowej i solowej, przegląd i aktualizacja środowisk chóralnych, muzycznych i  twórczych, podtrzymywanie chrześcijańskiej tradycji obrzędowej, wymiana wzajemnych dokonań i doświadczeń pomiędzy uczestnikami Festiwalu.

REGULAMIN

Niniejszy regulamin dotyczy konkursu pieśni wielkanocnej w ramach XII Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego:

1.1. Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Musica Sacra w Białymstoku, Impresariat Muzyczny Pro Art oraz Parafia Rzymsko-katolicka p.w. Ducha Świętego w Białymstoku.

2.1. W Festiwalu mogą uczestniczyć osoby indywidualne (soliści), zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne, zespoły obrzędowe, chóry amatorskie działające przy parafiach, domach kultury, szkołach, uczelniach.

2.2. Wykonawcy soliści - wykonują jeden utwór, o czasie trwania nie dłuższym 5 minut. Preferowane są utwory z akompaniamentem na żywo. Dopuszcza się podkład z płyty CD dostarczony organizatorom przy rejestracji uczestników w Biurze Organizacyjnym (płyta powinna być czytelnie opisana i winna zawierać nazwę wykonawcy i tytuł utworu).

2.3. Zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne, obrzędowe oraz chóry wykonują jeden lub dwa utwory o czasie trwania nie dłuższym niż 8 minut. Preferowane są utwory á cappella.

2.4. Uczestnicy kwalifikowani będą przez Organizatorów po przesłaniu czytelnie wypełnionej karty zgłoszenia drogą internetową lub pocztą do następujących kategorii: soliści do lat 9, soliści 10 - 14, soliści powyżej lat 14, zespoły wokalne, zespoły wokalno – instrumentalne (w tym schole), zespoły obrzędowe, chóry dziecięco-młodzieżowe, chóry kościelne, chóry akademickie.

2.5. W danej kategorii konieczne jest zgłoszenie się do przynajmniej 3 podmiotów wykonawczych. W innym przypadku kategorie będą łączone w następujący sposób: soliści, zespoły, chóry.

2.6.  Z jednej instytucji zgłosić można maksymalnie 3 podmioty wykonawcze. O kolejności prezentacji decyduje kolejność zgłoszeń. Zakwalifikowanych zostanie maksymalnie 30 podmiotów wykonawczych.

2.7. Warunkiem uczestnictwa jest przysłanie dokładnie wypełnionej karty zgłoszenia do dnia  8 kwietnia  2015 r. na adres: Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Musica Sacra w Białymstoku, ul. Włościańska 79, 15-199 Białystok,  tel./fax 85 7416 661, drogą internetową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Karta zgłoszenia jest do pobrania na: www.trojanowscy.pl   

2.8. Przysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją regulaminu oraz wyrażeniem zgody na publikację materiału zdjęciowego i filmowego organizatora w mediach oraz w internecie.

2.9. Uczestnicy zostaną powiadomieni emailem o zakwalifikowaniu się do udziału w konkursie pod warunkiem podania w karcie zgłoszenia czytelnego adresu email.

3.1 Wybrana przez Organizatorów Komisja dokona oceny uczestników biorąc pod uwagę: poziom wykonawczy, umiejętności wokalne, dobór repertuaru, wyraz artystyczny oraz charakter wykonywanych utworów w odniesieniu do tematyki konkursu.

3.2. Decyzje Jury są ostateczne.

3.3. Uczestnicy otrzymają ufundowane przez Organizatorów nagrody w kategoriach określonych w pkt 2.4. lub pkt. 2.5.

3.4. Wybrani Laureaci zostaną zaproszeni do udziału w Koncercie Galowym XII PFW oraz w koncertach w Auli Magna Pałacu Branickich w Białymstoku (XVI Koncert Pamięci (17.IX.2015) oraz X Koncert Totus Tuus (16.10.2015) i innych inicjatywach organizowanych na rzecz społeczności Regionu.

4.1. Udział w konkursie jest nieodpłatny.

4.2. Uczestnicy przyjeżdżają na koszt własny lub koszt instytucji delegującej w dniu przesłuchań w sobotę, 11 kwietnia 2015 r. od godziny 9.00. Przesłuchania rozpoczną się o godz. 10.00 w dolnym kościele pw. Ducha Świętego w Białymstoku, ul. Piastowska

5.1. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród będzie miało miejsce podczas Koncertu Galowego XII Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego - 11 kwietnia 2015 r.  o godz. 17.00 w Auli Magna Pałacu Branickich w Białymstoku.