Warsztaty z Daną Gillespie w ramach Blues Festiwalu w Białymstoku.

 PRZYSTANEK BLUES odbędzie się w dniach 20 – 24 października 2014 r. W ramach Festiwalu organizatorzy zapraszają na warsztaty. Unikatowe spotkanie z Dianą Gillespie organizują: Podlaskie Centrum Sztuki, Studium Wokalno – Aktorskie oraz Zmiana Klimatu.

 

DANA GILLESPIE to legenda międzynarodowego bluesa, której kariera muzyczna trwa już ponad 45 lat. Swój pierwszy album znakomita angielska wokalistka i aktorka nagrała w wieku 15 lat. W chwile obecnej ma już na swoim koncie ponad 60 albumów. Występowała w wielu spektaklach śpiewając główną partie; m.in. Maria Magdalena w operze rockowej Andrew Lloyda Webbera „Jesus Christ superstar”. Bob Dylan powiedział o niej, że jest prawdziwym i unikalnym talentem. Aktorka również organizatorem odbywającego się od osiemnastu lat Blues Festival w Bar na Mastique na Karaibach. Ze swoim zespołem the London Blues Band występowała w całej Europie, USA, na Bliskim Wschodzie oraz w Indiach.

Projekt PRZYSTANEK BLUES zakłada przeprowadzenie warsztatów wokalno bluesowych pod kierunkiem Dany Gillespie. Warsztaty są skierowane do młodzieży z Białegostoku zainteresowanej doskonaleniem swoich umiejętności w wykonaniu tego rodzaju muzyki. Warsztaty będą wieńczone unikalnym wydarzeniem artystycznym - koncertem w formie jam session z udziałem uczestników warsztatów oraz Mistrzyni Blues`a Dany Gillespie. W programie koncertu: znane standardy bluesowe, utwory ze znanych musicali, muzyka orientalna (bajany hinduskie) oraz kompozycje własne Dany Gillespie.

termin warsztatów : 20.10.2014-24.10.2014

miejsce warsztatów:

  • POLICEALNE STUDIUM WOKALNO-AKTORSKE ul. Zwycięstwa 28
  • siedziba PODLASKIEGO CENTRUM SZTUKI ul. Bema 11

koncert: 23.10.2014 - bilety w cenie 15 PLN - do nabycia Zmianie Klimatu

miejsce koncertu: ZMIANA KLIMATU - klub towarzyski ul. Warszawska 6

kontakt:+48728843366

Fundacja, będąc Centrum Sztuki, bardzo prężnie działa na rzecz rozwoju kulturalnego i artystycznego społeczności Podlasia oraz edukacji dzieci i młodzieży. Przy Fundacji prężnie działa Niepubliczna Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. F. Chopina .

W latach 2005-2013 w. w fundacja zorganizowała: pięć edycji międzynarodowego festiwalu „Laboratorium Artystyczne Młodych” z czego czwarta edycja (26.03.2010-30.05.2010) realizowana była we współpracy z Urzędem Miejskim w Białymstoku. Celem festiwalu były przede wszystkim wymiana doświadczeń artystycznych między młodymi artystami z Podlasia a gośćmi z zagranicy (z Białorusi, Rosji, Francji). W jego trakcie odbyło się wiele pięknych i bardzo zróżnicowanych koncertów, warsztatów, konferencji, spotkań, w których udział wzięła młodzież i dzieci z Podlasia oraz uczniowie ze Szkoły Talentów w Mińsku (Białoruś), muzyczny teatr dziecięcy „Wokół fortepianu” z Centrum Kształcenia Artystycznego w Sankt-Petersburgu (Rosja), utalentowani młodzi pianiści z Paryżu (Francja) oraz profesjonalni artyści z zagranicy.

 

Policealne Studium Wokalno-Aktorskie jako jedyne  w województwie kształci AKTORÓW SCEN MUZYCZNYCH w specjalności wokalno-aktorskiej i baletowej. W Studium umiejętności z przedmiotów śpiewu, aktorstwa, tańca, stepu, prozy, wiersza, dykcji, praca z mikrofonem, teoria muzyki i tańca kształcą wybitni specjaliści z Polski - pedagodzy i zarazem artyści.

Studium współpracuje i występuje z cenionymi artystami Olgą Bończak, Mietkiem Szcześniakiem, Grażyną Łobaszewską oraz reżyserem Wojciechem Kościelniakiem. Słuchacze występują w wielu białostockich i Polskich instytucjach kultury realizując swoje pasje oraz otrzymując wiele nagród na konkursach i festiwalach w kraju i za granicą.

www.szkolatalentow.edu.pl