14

Na marchewce i pietruszcze, na trąbce z cukini, papryki i pietruszki, na doniczkach i rurkach pcv dał pokaz gry niestrudzony w inwencji twórczej aktor - muzyk Andrzej Kozłowski. Artysta ten instrumenty robił na poczekaniu korzystając z wiertła i nożyka. Grał przeboje muzyki klasycznej i piosenki. Publiczność słusznie nagrodziła tego wykonawcę gromkimi oklaskami. A więc okazuje się, że grać można absolutnie na wszystkim... powiedziała jedna z osób po zakończeniu XVII Muzycznych Spotkań z naturą - Franciszkiada - granie na byle czym.

Zapraszamy od 3 sierpnia 2016 roku do Centrum Wystawienniczo -Konferencyjnego Archidiecezji Białostockiej (ul Kościelna 1a, Białystok) na wystawę Stefan Kardynał Wyszyński Prymas Tysiąclecia. Organizowana jest z okazji 115 rocznicy urodzin. Nawiązuje do 1050-tej rocznicy Chrztu Polski. Można na niej obejrzeć oryginalne listy, dokumenty, numizmatykę, albumy oraz fotografie. Szczególnie cenne są te z wizyty Prymasa Tysiąclecia w Białymstoku w 1966 roku. Perełką wystawy jest baraban z kościoła w Andrzejewie, na którym "barabanił" mały Kardynał. Zachęcamy do odwiedzenia wystawy w godzinach otwarcia CWK. 16 września o g. 13.30 - po XVIII Koncercie Pamięci (g. 12. Pałac Branickich w Białymstoku) - odbędzie się jej uroczyste zamknięcie z udziałem młodzieży białostockich szkół. Szczegóły wkrótce.

Harcerski Zespół Pieśni i Tańca Dzieci Płocka jest wykonawcą Hymnu Młodych - Miłosierdzie swe dałeś nam. Klip produkcji Impresariatu Muzycznego Pro Art można będzie oglądać w TVP Białystok, telewizjach regionalnych oraz w Płocku podczas diecezjalnych obchodów Światowych Dni Młodzieży. Emisja klipu 23 lipca - w sobotę - w ramach diecezjalnych obchodów ŚDM w Płocku - podczas otwarcia Dni Miasta. .

Dziękujemy Darkowi Sawickiemu z Australii za szybkie tłumaczenie: Scouts "Song and Dance Ensemble of Plock Children" is the performer of Anthem Young - "You gave your Mercy to us" Clip was producted by Impresario Music "Pro Art" from Bialystok (Poland) - http://www.trojanowscy.pl/ We wil see the clip: on Bialystok TVP, regional television channels and in City of Plock, at catholic diocesan celebration of World Youth Day 2016. It is the beautiful sacred project. Jesus, my LORD, I trust in You forever. Amen.

https://www.youtube.com/watch?v=9BFuCmhIl9k

We wszystkie niedziele sierpnia zapraszamy na poranne spotkania z muzyką na Dziedziniec Muzeum Podlaskiego Ratusz w Białymstoku. Początek koncertów g. 11.15. Koncerty zostały laureatem Gryfa Kulturalnego na 2015.

Koncerty dofinansowane przez Miasto Białystok. Mecenat KPKM sp. z o.o. Opieka Medialna: TVP Białystok, Radio Jard.

Serdecznie zapraszamy na XVI Muzyczne Spotkania z naturą - Franciszkiada - granie na byle czym. W programie tegorocznych spotkań z muzyką niekonwencjonalną znajdą się pokazy na instrumentach unikatowych, wspólne granie z publicznością, konkursy dla publiczności w zakresie grania oraz konkurs na bicie piany. Ten niezwykle "brzmiący" konkurs skierowany jest do publiczności. Nagrodą będą sprzęty ADG ufundowane przez Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Musica Sacra w Białymstoku. Zachęcamy do udziału. Uczestnicy otrzymają atrakcyjne nagrody. Zgłoszenia do 2 sierpnia 2016 - drogą emailową na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..W ramach Franciszkiady wystąpią: Dorota Frasunkiewicz z zespołem Rosa Tardija. Zaprezentowane będą instrumenty Ameryki Środkowej, Hawajów i Portugalii. Gwiazdą tegorocznej Franciszkiady będzie Maciej Ostromecki, perkusista współpracujący m.in. z Waldemarem Malickim ("Filharmonia dowcipu"), Loud Jazz Band, Varsovia Manta. Zobaczymy też autora hejnału Miasta Białegostoku - Roberta Panka w  niecodziennej roli muzyka grającego na szkle. Warunkiem uczestnictwa jest przygotowanie prezentacji (trwającej co najmniej 2 minuty) na niekonwencjonalnym instrumentarium, instrumencie własnoręcznie przygotowanym lub na byle czym. Kategoria jest jedna - open. Wiek od roku do stu lat.

 

8 sierpnia 2015 w sobotę na Rynku Zygmunta w Augustowie zagrają zespoły, soliści na niecodziennym instrumentarium. Początek o godzinie 17. wśród zaproszonych gości zobaczymy: Kapelę Góralską HORA, Zespół Piaski Rzeki oraz Buslik z Białorusi. Ten ostatni da cały koncert w piątek 7 sierpnia 2015 na scenie plenerowej przy Hotelu Karmel (ul. Zarzecze 5). Na XV Muzyczne Spotkania z naturą - Franciszkiada - granie na byle czym zapraszamy również do Białegostoku - w niedzielę 9 sierpnia na Dziedziniec Muzeum Podlaskiego Ratusz w Białymstoku. W programie obydwu imprez między innymi pokazy grania na unikatach, byle czym, konkurs z nagrodami na bicie piany. Wstęp wolny.

Miało padać, a w większości świeciło słońce w sobotnie popołudnie 11 lipca w amfiteatrze augustowskim. Występ Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca Dzieci Płocka im. Druha Wacława Milke zawsze pozostawia w publiczności trwały ślad w pamięci. Tak też było i tym razem. "Cóż za piękny występ" - powiedziała po koncercie jedna z augustowianek. I miała rację. Kolorowe stroje wielu regionów Polski, piękne - narodowe i regionalne - tańce. Wszystko skomponowane było w oryginalne, pełne ekspresji widowisko.

Tegoroczny cykl Koncertów przed hejnałem to pięć różnych spotkań z muzyką. Jubileuszowa edycja organizowanych już po raz piętnasty koncertów pozwoli publiczności poznać drogi artystyczne młodych, utalentowanych wykonawców, którzy edukację muzyczną odbierali w Białymstoku. W programie tegorocznych porannych spotkań z muzyką znajdzie się również muzyka ludowa. Zachęcamy do spacerów porannych we wszystkie niedziele sierpnia przed Muzeum Podlaskim - Ratusz - w Białymstoku. Wstęp na koncerty jest wolny.

 

Serdecznie zapraszamy do letniej stolicy Polski na sierpniowe koncerty w ramach Festiwalu Chopin nad Nettą. szczegóły na plakacie i w Augustowskich Placówkach Kultury.

Inicjatywę dofinansował: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Starostwo Powiatowe w Augustowie, Burmistrz Miasta Augustowa oraz KPKM sp. z oo w Białymstoku. Organizatorami jest: Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Musica Sacra w Białymstoku, Impresariat Muzyczny Pro Art oraz Starostwo Powiatowe w Augustowie. Współpraca: Augustowskie Placówki Kultury.

Koncert Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca Dzieci Płocka w Amfiteatrze Miejskim w Augustowie odbędzie się w sobotę 11 lipca o godz. 16. Wstęp wolny. Na scenie setka dzieci w repertuarze ukazującym folklor Mazowsza i Kurpi. Niecodzienne widowisko w wykonaniu jedynego w Polsce harcerskiego zespołu, który objechał cały świat. Po raz pierwszy w Augustowie. Zapraszamy.

 

Zagrają Trio LIARMAN w składzie: Susana Raso - mezzosopran, altówka, bandurria; Lidia Małyszek - flety proste sopranowe i altowe, flet poprzeczny i Łukasz Gaszler- gitara. Założycielka zespołu pochodzi z Galicji (północna Hiszpania). Pomysł na nazwę zespołu zrodził się z pieśni Schuberta “Der Leiermann”. To historia starego człowieka, którego całe życie wypełniła muzyka. A to właśnie muzyka jest jedyna prawdą dla członków naszego zespołu.

Letnia oferta w Augustowie - Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Musica Sacra w Białymstoku i Impresariatu Muzycznego Pro Art - to VI Letni Festiwal Chopin nad Nettą oraz XIV Muzyczne Spotkania z naturą - Franciszkiada - granie na byle czym. Zapraszamy do najmilszego miasta w Polsce w sierpniu. Szczegóły na plakacie.

Serdecznie zapraszamy na organizowane po raz czternasty niedzielne spotkania z artystami rodem z Podlasia. Koncerty przed Hejnałem to tradycja poranków muzycznych w centrum Białegostoku. Realizowane na Dziedzińcu Muzeum Podlaskiego w Białymstoku (Ratusz) wrosły w kulturowy pejzaż lata w mieście. Zachęcamy do udziału. Wstęp jest bezpłatny. Wszytskie niedziele sierpnia od godz. 11.15 do 12 na białostockim rynku rozbrzmiewać będzie muzyka.

 

Zachęcamy do uczestnictwa w kursach muzycznych organizowanych przez ZSM im. Oskara Kolberga w Radomiu. 

Szczegóły na www.polskafundacja.com

PSM I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu zaprasza do udizału w konkursie pianistycznym

Konkurs ma na celu: umożliwienie prezentacji uczniów szkół muzycznych I stopnia z różnych szkół, wymianę doświadczeń pedagogicznych, promocję utalentowanych uczniów

Konkurs  odbędzie  się  20 listopada  2013 r. w   Sali  Koncertowej   PSM  I i II st. im. Fryderyka Chopina w Opolu.

Po raz dwunasty zagrają na byle czym na scenie plenerowej przy Hotelu Karmel w Augustowie amatorzy i profesjonaliści. Muzyczne Spotkania z naturą są formą prezentacji własnych pomysłów, inwencji twórczej oraz umiejętności muzycznych. Można jeszcze zgłosić swój udział w graniu na byle czym przesyłając zgłoszenie udziału na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na dziedzińcu Muzeum Podlaskiego - Ratusz - w Białymstoku we wszystkie niedziele sierpnia Stowarzyszenie Musica Sacra w w Białymstoku oraz Impresariat Muzyczny Pro Art zaprasza na poranny "łyk" muzyki. Szczegóły na plakacie. Koncerty przed hejnałem wsparli finansowo: Urząd Miejski w Białymstoku, KPKM sp. z o.o w Białymstoku, Promotech, KPK sp. z o.o. Patronat Medialny: TVP3 Oddział w Białymstoku, Polskie Radio Białystok, JARD Media, Gazeta Współczesna. początek koncertów 11.15. Wstęp wolny. 

Mały Jubileusz Letniego Festiwalu w Augustowie ( 5. edycja) w 2013 to jedynie dwa koncerty. Festiwal chopinowski, który wrósł w pejzaż Augustowa dofinansowany został jedynie przez Miasto Augustów kwotą 3 tys. złotych. We czwartek 15 sierpnia wystąpi Jerzy Zelnik oraz Tadeusz Trojanowski. Następnego dnia (16.08) zagra Michał Drewnowski z New Art Chamber Soloists. Obywda koncerty na Rynku Zygmunta Augusta. Początek o 16.30. Wstęp wolny. Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Musica Sacra w Białymstoku. Festiwal wspierają: Kombinat Budowlany w Białymstoku,  KPKM sp z o.o. w Białymstoku oraz firma Konar.

zagrali na czajniku, bili pianę, kogel-mogel ukręcali uczestnicy muzycznych spotkań z naturą.

Muzykę eksperymentalną zaprezentowali Janek Anuszkiewicz (bębny, butelki, puszki, balony), Wojtek Sakowicz (didgeridoo, stara tarka do prania bielizny). Znane szlagiery gwizdał przy akompaniamencie starego czajnika Tomek Mieszkuniec. W przerwach odbyły się  konkursy na bicie piany (zwyciężyła mieszkanka Augustowa), na ucieranie dania o nazwie kogel-mogel. Były muzyczne pytania do dzieci i występ kabaretu Lumbago ze skeczami o treściach przyrodniczych. Dopisała pogoda i publiczność, chociaż ta ostatnia wolałaby granie na byle czym w lipcu. "Jest wtedy cieplej i można połączyć granie z pływaniem na byle czym..." skwitowała jedenastą edycję spotkań jedna z uczestniczek.

Prosimy Państwa o więcej takich koncertów ...

tymi słowami do organizatorów cyklu Mała Czarna i Bach zwróciła się jedna ze słuchaczek koncertu w Augustowie. W piątek 20 lipca młodzi, z doskonałymi głosami i przygotowaniem aktorskim, artyści otworzyli artystyczną działalność Pałacu na Wodzie.

Regionalne Centrum Kultury
im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu zaprasza

na trzy dni niezapomnianych występów jazzowych gwiazd, koncertów konkursowych, jam sessions - a to wszystko za darmo i nad samym morzem...

...

odbędą się w dniach od 26 lipca do 5 sierpnia 2012 roku, w tym roku organizowane jako otwarty festiwal muzyki klasycznej.

Premiera Króla Rogera Karola Szymanowskiego w Santa Fe.

Będzie miała miejsce w sobotę, 21 lipca 2012 roku na scenie Opery Santa Fe. Reżyseria: Stephen Wadsworth (jeden z najbardziej uznanych współczesnych reżyserów operowych).

Młodzi i zdolni, wybitni i z doświadczeniem to artyści, którzy wystąpią podczas dwunastej edycji Koncertów przed hejnałem.

Koncerty obywać się będą w niedziele sierpnia na Dziedzińcu Muzeum Podlaskiego Ratusz w Białymstoku. Początek 11.15.

to tytułu koncertów, które odbędą się w Łomży i Augustowie 18 i 20 lipca.

W dniach od 02 lipca do 07 lipca 2012 po raz drugi odbędą się

Ogólnopolskie Warsztaty Interpretacji Muzyki Organowej, Fortepianowej I Klawesynowej Mariana Sawy
Dla Nauczycieli i uczniów Szkół Muzycznych

Na wystawę koni hodowlanych południowego Podlasia do Jasienówki w gminie Dziadkowice zaprasza Krzysztof Tołwiński. Wystawa pod patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego Pana Janusza  Wojciechowskiego

 

Półmetek z prawykonaniem

Koncerty przed hejnałem (organizatorzy: Stowarzyszenie Musica Sacra i Imresariat Pro Art) realizowane są  po raz jedenasty przed Muzeum Podlaskim – Ratusz w Białymstoku.

W niedzielę 14 sierpnia wystąpiła młoda, obdarzona niezwykłym głosem sopranistka Małgorzata Trojanowska. Zaśpiewała m.in. Sielanki na głos i fortepian Tadeusza Trojanowskiego. Utwory te wykonane zostały po raz pierwszy publicznie. Pieśni utrzymane w nurcie kompozycji Karłowicza czy Szymanowskiego wtopiły się w klimat muzyki instrumentalnej granej przez Trio Crescendo – zespołu, w skład którego wchodzi uznana fagocistka Ewa Chomicz-Wysocka, oraz młodzi instrumentaliści -  absolwenci Uniwersytetu Muzycznego w Białymstoku - Magdalena Maniewska (obój) i Ignacy Wysocki (klarnet).

Ukazała się archiwalna płyta CD z Festiwalu Chopin nad Nettą 2009.

Współpracująca z Impresariatem Muzycznym Pro Art prof. Anna Jeremus - Lewandowska zaprasza na Warsztaty. W dniach 03–15 sierpnia odbędą się III MIĘDZYNARODOWE WARSZTATY WOKALNE Kutno 2011. Patronat nad Warsztatami objęło Polskie Stowarzyszenie Pedagogów Śpiewu we Wrocławiu.

30 lipca 2011 o g. 18 na Rynku Zygmunta Augusta w Augustowie odbyła się dziesiąta edycja Franciszkiady - grania na byle czym.

Podczas tegorocznej edycji wystąpili: Kwartet Jorgi, Tadeusz Biały - piła muzyczna, Janek Anuszkiewicz - bębny, kajon, etc..., Wojtek Sakowicz - didgeridoo oraz inni soliści prezentujący grę na własnoręcznie wykonanym instrumentarium i przedmiotach codziennego użytku.

Krzysztof Bobrzecki - jak Człowiek z La Manchy musi iść przed siebie - to jest jego cel, aby dosięgnąć gwiazd.

Dziękujemy za cudowne wzruszenia i prosimy o więcej... Rzeczywiście po koncercie prze hejnałem 21 sierpnia życzylibyśmy sobie, aby prezentacji młodych wykonawców rodem z Białegostoku było w mieście jak najwięcej.

To był niesamowity koncert – goście z Florydy. Za sprawą młodego, rewelacyjnie śpiewającego barytona Krzysztofa Bobrzeckiego dziedziniec Ratusza w niedzielny poranek rozbrzmiewał niesamowicie klimatyczną muzyką wokalną przede wszystkim polskich kompozytorów. Jak to oni robią  - (Krzysztof Bobrzecki i Anna Mikolon), że potrafią stworzyć wyjątkowy klimat nawet współczesnej muzyki - pozostanie tajemnicą.  Przed bisem śpiewak powiedział: moim celem jest iść przed siebie, jak bohater musicalu, z którego pieśń na zakończenie wykonam.Długo oklaskiwano Bobrzeckiego po songu z Człowieka z La Manchy. Liczymy, że zagości również na innych scenach w rodzinnym mieście (ostatnio śpiewał ponad 10 lat temu na Koncertach Pamięci), że dojdzie do gwiazd. W niedzielę 28 sierpnia tradycyjnie o 11.15 zakończenie Koncertów przed hejnałem (wystąpi m. in. Suwalski Chór Kameralny). Wstęp wolny.

W aferze łupkowej osoba odpowiedzialna za kontrolę wciąż pracuje na tym samym stanowisku poinformowało TVN24.

Były minister środowiska Andrzej Kraszewski zapewnił, że nic nie wiedział i niczego nie podejrzewał w sprawie afery łupkowej – dowiadujemy się z TVN24.

O tym, czy do Polski dotrze „rewolucja gazu łupkowego” zadecyduje UE. Choć nie może zmusić krajów członkowskich do zakazu jego wydobycia, ma instrumenty mogące sprawić, że stanie się to nieopłacalne.
W Traktacie o funkcjonowaniu UE w artykule 194 zapisano, że unijna polityka nie narusza prawa państwa członkowskiego „do określania warunków wykorzystania jego zasobów energetycznych, wyboru między różnymi źródłami energii i ogólnej struktury jego zaopatrzenia w energię”.

Regulacje unijne nie mogą zabronić wydobywania gazu – potwierdza Bogusław Sonik, europoseł, który w ramach prac Komisji ds. Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności przygotował raport „Środowiskowe aspekty wydobycia gazu łupkowego i ropy łupkowej”.Europoseł wskazuje na pewne zagrożenia, które niosą ze sobą unijne regulacje.Mogą doprowadzić do utrudnienia w wydobywaniu, a także do podnoszenia kosztów, obciążania jakimiś opłatami, które miałyby utrudniać i zniechęcać do wydobywania gazu – tłumaczy Bogusław Sonik.

Zapraszamy na Warsztaty wokalno-aktorskie do Monieckiego Ośrodka Kultury. w dniach od 18 do 24 lipca 2011 r.