Pałac Kultury Zagłębia, Gmina Dąbrowa Górnicza oraz Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach ogłaszają nabór do XI edycji Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka. Konkursu przez lata stał się kuźnią młodych mistrzów instrumentu, otwierając tym samym drogę do międzynarodowej kariery studentom i uczniom z całego świata. Pierwszym krokiem, by otrzymać miano mistrza, jest wysłanie zgłoszenia w terminie do 16 czerwca 2017 r. Może to zrobić każdy adept sztuki instrumentalnej, który nie ukończył 30. roku życia. W tym roku przed swoją życiową szansą stoją osoby grające na skrzypcach, altówce i oboju. Właśnie w tych trzech specjalnościach będą ze sobą rywalizować młodzi muzycy, którzy zaprezentują swój talent przed międzynarodowym jury, składającym się z cenionych pedagogów i specjalistów. Laureaci konkursu imienia najsłynniejszego dąbrowskiego kompozytora zyskują nie tylko tytuł i możliwość zaprezentowania się wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Zabrzańskiej przed dużą publicznością, ale i otrzymują nagrodę pieniężną, która w przypadku I miejsca wynosi 12 tysięcy złotych! XI edycja konkursu odbędzie się w dniach 14 – 23 września 2017 roku i zostanie zainaugurowana uroczystym koncertem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, z którą wystąpi zwycięzca ubiegłorocznej edycji konkursu – Aleksander Kobus. Zwieńczeniem tej prestiżowej inicjatywy muzycznej będzie koncert laureatów, przypadający na 23 września. Więcej informacji, regulamin oraz formularz zgłoszenia można znaleźć na oficjalnej stronie konkursu: spisak.idabrowa.pl oraz palac.art.pl.

konkurs spisak 2017

Zachęcamy do udziału w warsztatach, w których udział zapowiedziało wielu wybitnych perkusistów. Szczegóły i informacje:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pobierz informację pdf

 

W dniach 17 - 19 marca br. w ZSM w Poznaniu odbędzie się Festiwal im. Jadwigi Kaliszewskiej. Wydarzenia składające się na Festiwal są wyrazem wdzięczności i pamięci o jednej z najwybitniejszych postaci polskiej wiolinistyki - patronki Poznańskiej Szkoły Talentów. Festiwal kierowany jest nie tylko do skrzypków, ale do instrumentalistów wszystkich specjalizacji. Tworzyć go będą: DRZWI OTWARTE dla kandydatów wraz z bezpłatnymi konsultacjami u pedagogów OSM II st. MASTERCLASS z prof. Marcinem Baranowskim. Ogólnopolski KONKURS DLA SKRZYPKÓW I ALTOWIOLISTÓW. Informacje o Festiwalu, regulamin konkursu i formularze zgłoszeń na poszczególne imprezy są dostępne na stronie internetowej: www.zsm.poznan.pl/festiwal.html oraz na Facebooku:: www.facebook.com/zsmwpoznaniu

1A

W związku z otrzymanymi z Urzędu Miasta Białegostoku i Urzędu Marszałkowskiego dotacjami w 2017 roku Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Musica Sacra w Białymstoku zaprasza na cykliczne inicjatywy:

XIV Festiwal Wielkanocny - konkurs na pocztówkę i pieśń wielkanocną (zgłoszenia od 15 marca 2017 r. ), Koncert Finałowy XIV PFW - 30 kwietnia 2017 r. (Muzeum Podlaskie w Białymstoku - koncert z udziałem Harcererskiego Zespołu Pieśni i Tańca Dzieci Płocka im. Druha Wacława Milke) oraz Wielkanocne Pogorzałki - 23 kwietnia 2017 r. (konkurs na regionalną potrawę wielkanocną,konkursy rodzinne -  toczenie jajka, bieg z jajkiem, I Bieg Wielkanocny).

XVII Koncerty przed Hejnałem - wszystkie niedziele sierpnia - Muzeum Podlaskie w Białymstoku (Dziedziniec), godz. 11.15

XVI Muzyczne Spotkania z naturą - Franciszkiada - granie na byle czym -  6 sierpnia 2017 r., Muzeum Podlaskie w Białymstoku (Dziedziniec) g. 17

Więcej szczegółow wkrótce. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny. Zapraszamy.

 

W marcu rusza XXVI Międzynarodowy Festiwal Piosenki "Super Mikrofon Radia Jard"

Festiwal rusza 17 marca i potrwa do 19 marca 2017 roku. Tradycyjnie z Klubie Rorywki Krąg w Białymstoku uczestnicy będą ze sobą rywalizować w następujących kategoriach wokalnych: soliści, duety, zespoły -  z podziałem na kategorie wiekowe. Uwaga termin zgłoszeń tylko do 10 marca 2017 roku. Proszę też - zgodnie z regulaminem - zadbać, by na nośniku był tylko jeden podkład z piosenką, która będzie wykonywana - warunek regulaminowy.

Szczegóły na stronie organizatora.

http://www.festiwalpiosenki.jard.pl/?/pl

Zrealizowany przez Impresariat Muzyczny Pro Art program telewizyjny Śladami Wielkanocy można obejrzeć na you tube, zapraszamy.

logo

Witamy ponownie na naszej nowej stronie. Zachęcamy do korzystania z dostępnych już zakładek. Niebawem dostępne będą wszystkie artykuły z lat 2014 - 2017, nuty pdf do pobrania. Zachęcamy do zakupów w sklepie internetowym. Wkrótce poszerzymy naszą ofertę. Dziękujemy za cierpliwość naszym stałym bywalcom strony www.trojanowscy.pl

Serdecznie zachęcamy do rozliczenia się z podatku przez e-pit. Można w ten sposób wesprzeć Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Musica Sacra. Wystarczy skorzystać z poniższego linku. Zachęcamy. Dziękujemy.

https://www.e-pity.pl/darmowy-program-online-epity-2016-2017-KRS-0000235866