Ogłosiliśmy, że Podlasie jest sercem kolędy polskiej, a Białystok jego stolicą kolędy polskiej. Po raz drugi w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku miało miejsce widowisko muzyczne Bóg się rodzi, cudze chwalicie swego nie znacie. W programie widowiska znalazły się polskie kolędy w wykonaniu Studia Piosenki HDK, Studia Piosenki Fart, solistów: Weroniki Trojanowskiej, Nikoli Wądołowskiej, Jakuba Grzybowskiego, któremu towarzyszył Serafin Skowroński. Wystąpił również zespół w składzie: Marcin Rogalski - fortepian, Dawid Borowski - skrzypce i Marek Kunda - perkusja. W adwentowy czas wprowadził widzów męski zespół Schola Gregoriana Sancti Casimiri. Całości dopełnił tanecznie Reprezentacyjny Zespół Samorządowego Ogniska Baletowego w Białymstoku. Narodzonego Jezusa poszykiwali aktorzy teatru Dramatycznego w Białymstoku: Dawid Malec i Patryk Ołdziejewski. Organizatorzy wraz z partnerem Teatrem Dramatycnzym zapraszają za rok 22.12.2020 r. Podziękowania skierowane zostały do mecenasów, patronów medialnych i dyrekcji Teatru.

 zdjęcia autorstwa Anny Stelli

 

Gratulując wszystkim uczestnikom występów, lauretom wyników zapraszamy w imieniu organizatorów w marcu 2020 do udziału w kolejnej edycji Festiwalu Super Mikrofon Radia Jard. Festiwal stał na wysokim poziomie gromadząc licznie uczestników w Polski, Białorusi i Litwy. Poniżej wyniki we wszystkich kategoriach.

Ogłaszamy tym samym, że Białystok i Podlasie jest stolicą kolędy polskiej. Dlatego zapraszamy na widowisko muzyczne Bóg się rodzi, cudze chwalicie swego nie znacie do Teatru Dramatycznego w Białymstoku. Początek we środę 18 grudnia 2019 o godz. 18:00.

Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Teatru i w sklepie i pijalni kawy Pożegnanie z Afryką (Waryńskiego 4 w godz. 12 - 18). Widowisko odbędzie się dzięki wsparciu finansowemu: Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego oraz podlaskim firmom: Promotech, Samasz, Bartosz,  Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych TUW, Amix, Natura fit, Eden, Pożegnanie z Afryką, Hotel Podlasie, MK-BUD, Lasy Państowe i Impresariat Muzyczny Pro Art. Patronat Medialny TVP3 Białystok.