Koncert  8 lutego 2019 w Białostockiej Filharmonii zakończył jubileusz 40-lecia pracy kompozytorskiej Tadeusza Trojanowskiego. Pod batutą Mirosława Jacka Błaszczyka obok Szymanowskiego i Czajkowskiego w wykonaniu orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej zabrzmiały: Concertino i Pro Memoria Trojanowskiego. W doskonałej interpretacji zabrzmiały utwory, które wpisały się swym klimatem i tematem w obchody 79 rocznicy wywózki na Sybir. Stąd na widowni zasiedli obok melomanów Sybiracy. Tadeusz Trojanowski odebrał list gratulacyjny od Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego. Wręczył go dyrektor Biura Gabinetu Marszałka - Tomasz Szeweluk. Poniżej zdjęcia autorstwa Michała Hellera.

http://fotoblog.oifp.eu/portfolio/07-02-18proba/

http://fotoblog.oifp.eu/portfolio/08-02-19pamiec/

Zachęcamy do zapoznania młodych adeptow sztuki pianistycznej z anglojęzycznymi piosenkami, które wzbogacą repertuar przynosząc jednocześnie wiele radości z umiejętności zagrania wielu znanych melodii.

tade3

Ostatni akcent 40 lecia pracy kompozytorskiej Tadeusza Trojanowskiego będzie miał miejsce w piątek 08 lutego 2019 r. w Filharmonii Białostockiej (ul. Podleśna). W programie obok Szymanowskiego i Czajkowskiego znajda się dwie kompozycje Tadeusza Trojanowskiego - Concertino (2013) i Pro Memoria (1999). Przy fortepianie jeden z najlepszych polskich pianistów młodego pokolenia. Początek koncertu o godz. 19. Bilety do nabycia w kasie OiFP.

Poniżej video i artykuły Jerzego Doroszkiewicza w Kurierze Porannym.

 

https://plus.poranny.pl/tadeusz-trojanowski-artystycznie-stanowimy-jednosc/ar/13871299

https://poranny.pl/oifp-upamietnia-wywozki-na-sybir-drewnowski-zagra-trojanowskiego-zdjecia-wideo/ar/13868372

oraz autorstwa Magdaleny Gajl w Polskim Radiu Białystok

https://www.radio.bialystok.pl/patronaty/index/id/165183

festiwalPiosenki 2 2