Można już zapisywać się na III Podlaski Bieg Wielkanocny. Impreza odbędzie się 28 kwietnia 2019 r. w Pogorzałkach. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziny - start biegu o 13:00, dorosłych - start o 14.:00. Ok. 16:30 - dekoracja biegaczy i poczęstunek przygotowany przez koła gospodyń wiejskich z Gminy Dobrzyniewo Duże oraz organizatorów.

zapisy Bieg Wielkanocny

Zachęcamy do udziału w organizowanym po raz trzynasty konkursie na projekt Pocztówki Wielkanocnej. Kolejna edycja tego konkursu adresowana jest do dzieci, młodzieży, osób niepełnosprawnych. Mamy nadzieję zainspirować uczestników nade wszystko do pielęgnowania tradycji i religijnego charakteru Świąt, postrzegania ich piękna i atmosfery. Wyrażamy przekonanie, że udział w konkursie rozwijać będzie proces twórczy, wrażliwość i wyobraźnię. Oczekujemy prac w formie plastycznej ukazujących tradycję obchodów Świąt Wielkiej Nocy, ich sacrum, bogactwa i barwności. W tegorocznej edycji oprócz miejsc i wyróżnień w poszczególnych kategoriach przyznamy: Nagrodę Impresariatu Muzycznego Pro Art i Nagrodę Publiczności (głosowanie w Sklepie i pijalni kawy - Pożegnanie z Afryką, Białystok, ul. Waryńskiego 4.

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się w Niedzielę Palmową 14 kwietnia 2019 r. o godz. 16.00 w Auli Magna Pałacu Branickich w Białymstoku.