Serdecznie zapraszamy na uroczystości święta 3 maja 2019 w parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku. W programie: koncert, historyczne słowo o święcie 3 maja i wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych.

W sobotę piękna muzyka w towarzystwie letniej pogody, w niedzielę pyszne potrawy, konkursy i wymagający bieg. To ostatnie inicjatywy XVI Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego:

Koncert Przy Mazurakch o Mazurkach, podczas którego zabrzmiały mazurki od Chopina do Trojanowskiego.

fotorelacja

 Około 180 uczestników biegu (dzieci i dorosłych), 7 kół gospodyń wiejskich, mieszkańcy gminy Dobrzyniewo Duże i zaproszeni goście spotkali się  w niedzielę 28 kwietnia 2019 r. podczas festynu Wielkanocne Pogorzałki. Wybrano regionalne potrawy: żurek, pasztet, babkę oraz stroik wielkanocny. Były konkursy: bieg z jajkiem, toczenie jajka i bicie piany, atrakcyjne nagrody, jak również atrakcje sportowe dla dzieci i młodzieży. Przepaśnie zaprezentowanły się koła gospodyń wiejskich z Gminy Dobrzyniewo Duże: Letnik, Jaworówki, Bohdana, Obrubnik, Gniłej, Kozińc i Pogorzałek

fotorelacja

zdjęcia autorstwa Weroniki Trojanowskiej i Stanisława Trojanowskiego.

Serdecznie zapraszamy na koncert wielkanocny Przy Mazurakch o Mazurkach, który odbędzie się  27 kwietnia o godzinie 16:30. Usłyszą Państwo utwory takich kompozytorów jak: T. Trojanowski, F. Chopin, E. Granados, H. Sitt.

 

 

Również niedziela 28 kwietnia będzie pełna ciekawych wydarzeń. Tego dnia odbędzie się III edycja Podlaskiego Biegu Wielkanocnego, obok biegu udział możemy wziąć w wielu zabawnych konkursach rodzinnych.

 

W niedzielę (14.04.) w Pałacu Branickich nagrody w konkursie Pocztówka Wielkanocna odebrali laureaci wszystkich kategorii wiekowych oraz nagrodzeni nagrodami specjalnymi w tym Nagrodą publiczności, Impresariatu Muzycznego Pro Art i Stowarzyszenia Musica Sacra. Nagrody ufundował Pan Wojewoda Podlaski, A-Z Papier oraz Stowarzyszenie Musica Sacra dzięki wsparciu finansowemu Miasta Białystok i Powiatu Białostockiego. Poniżej fotorelacja.

W dniach 13 i 14 kwietnia 2019 r. miały miejsce pierwsze wydarzenia festiwalowe. W sobotę 13.04 w Dobrzyniewie Dużym wielkanocne zwyczaje ludowe oraz pieśni zaprezentowały: Harcerski Zespół Pieśn i Tańca Dzieci Płocka oraz Zespół Folklorystyczny  Narwianie. Poniżej fotorelacja:

W sobotę 13.04.2019 zakońcyzło się głosowanie w sklepie i pijalni kawy Pożegnanie z Afryką w Białymsotku. Wygrała praca nr 4, której autorem jest Michał Kołakowski ze Specjalniego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Długoborzu. Praca zdobyła 28 głosów. Gratulujemy. Właścicielka Pożegnania z Afryką p. Marta Gertner ufundowała trzy zestawy kawowo-herbaciane, które rozlosowano wśród osób głosujących.

W dniu 08.04.2019 r. Jury pod przewodnictwem prof. Jadwigi Załęskiej oceniło  531 prac, które wpłynęły na konkurs Pocztówka Wielkanocna w ramach XVI Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego. Jury w składzie prof. Jadwiga Załęska, Bożena Jadacka-Jóźków, Tadeusz Trojanowski docenia wkład i zaangażowanie uczestników, nauczycieli i instruktorów w wykonanie dzieł i arcydzieł plastycznych, spośród których wybrano, nagrodzono, wyróżniono i zakwalifikowano do wydania w formie pocztówki wielkanocnej konkursowe prace. Serdecznie zapraszamy laureatów i uczestników na uroczystość wręczenia nagród, która odbędzie się w niedzielę 14 kwietnia 2019 roku w Pałacu Branickich w Białymstoku o godz. 16:00. W dniu uroczystości będzie miała miejsce wystawa prac laureatów. Prosimy o potwierdzenie obecności na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Poniżej publikujemy listę laureatów:

Zachęcamy do udziału w festiwalowych wydarzeniach, na które wstęp jest bezpłatny. Podlaski Festiwal Wielkanocny wsparli: Miasto Białystok, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Starostwo Powiatowe w Bialymstoku oraz Firma Bartosz i Jazbud.

Zapraszamy na występy Harcerskiego Zespołu Dzieci Płocka im. Druha Wacława Milke i Zespołu Folklorystycznego Narwianie w programie My z gaikiem. O godz. 16:30 w sobotę 13 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Dobrzyniewie Dużym zaprezentowane zostaną ludowe zwyczaje wielkanocne oraz tańce i piosenki regionalne. Zapraszamy do udziału w występie i integracyjnym spotkaniu wszystkich kochających polską tradycję, tańce i regionalne stroje. Spotkanie z ludowymi tradycjami wielkanocnymi w wymiarze muzycznym odbywa się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku i pod honorowym patronatem; Wojewody Podlaskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Powiatu Białostockiego i Wójta Gminy Dobrzyniewo Duże. Patronat Medialny sprawuje: TVP3 Białystok, Kurier Poranny, Polskie Radio Białystok, Bia24, Radio Jard, trojanowscy.pl, Radio I. Wstęp wolny.

Do 13 kwietnia 2019 r. do godz. 18:00 głosować można na pocztówkę w konkursie o Nagrodę Publiczności. W sklepie i pijalni kawy Pożegnanie z Afryką (Białystok, ul. Waryńskiego 4) oddać można głos na wybraną pracę nadesłaną na konkurs Pocztówka Wielkanocna do 30 marca 2019 r. Wśród głosujących zostanie rozlosowana nagroda ufundowana przez właścicielkę sklepu i pijalni kawy Pożegnanie z Afryką w Białymstoku - p. Martę Gertner. Autorzy prac zakwalifikowanych do konkursu Nagroda Publiczności:

Amelia Duchnowska - Szkoła Podstawowa Kobylin-Borzymy

Dziękując za udział wszystkim wykonawcom, instruktorom, rodzicom i instytucjom delegującym  już dzisiaj zapraszamy na grudniowa edycję Festiwalu Super Mikrofon Radia Jard. Wszystkim wykonawcom gratulujemy. Poniżej lista laureatów.