V Koncert Totus Tuus - Błogosławiony z Rodu Słowian - relacja -galeria

Koncert Totus Tuus - Janowi Pawłowi II w niedzielę, 16.10.2011 w Auli Magna Pałacu Branickich w Białymstoku zgromadził ponad 250 osób.

zapraszamy do oglądania video: http://www.youtube.com/watch?v=ljY3jZA6u40

To już pięć lat, jak śpiewem, słowem i muzyką czcimy pamięć o Papieżu Tysiąclecia - powiedział Ks. Infułat Adam Krasiński - Wikariusz Generalny Archidiecezji Białostockiej. W tym roku teksty skierowane do młodzieży wybrał i czytał obdarzony charyzmatycznym głosem Wojciech Grzechowiak. Brzmiały wyjątkowo czytelnie (tak potrafi tylko Grzechowiak) i dotarły do serc zgromadzonych licznie w Auli Magna młodych. Koncert pomyślany jako międzypokoleniowe muzyczne spotkanie wywarł na zgromadzonej publiczności duże wrażenie. To za sprawą trafnie dobranych słów Jana Pawła II, jak również dzięki śpiewającym i grającym. Wyszliśmy zbudowani... usłyszeć można było po koncercie. Napełnieni twórczo do działania na rzecz kultury... dodał ktoś inny. Wykonana przezzgromadzonych w Pałacu Branickichuczestników koncertu Barka (śpiew Weronika Trojanowska)zakończyła koncert pozostawiając "papieskiego ducha" zarówno w słuchaczach, jak i wykonawcach. Dziękujemy za wyjątkowy wieczór - napisała w kronice jedna z mam śpiewających dzieciaków z SP nr 19. Wieczór rzeczywiście był wyjątkowy. Szkoda, że przemilczany przez media. A przecież był to jedyny tego typu koncert w 33. rocznicę rozpoczęcia Wielkiego Pontyfikatu Karola Wojtyły - Błogosławionego z Rodu Słowian.

Wystąpili:

TADEUSZ TROJANOWSKI - fortepian, WOJCIECH GRZECHOWIAK, Zespół CONCENTO, Zespół Instrumentalny Zespołu Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku dyr. Artur Haraburda, Zespół kameralny MIRAŻ pod dyr. Lidii Marii Trojanowskiej oraz CHÓR SZKOŁY PODSTAWOWEJ nr 19 w Białymstoku (dyrygent Dorota Kunda) i SCHOLA MATER DEI (laureat  I nagrody Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego).

organizatorzy:

Stowarzyszenie Społeczno - Kulturalne TAK, Impresariat muzyczny Pro Art, Stowarzyszenie Musica Sacra w Białymstoku.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ