Święto Niepodległości pod znakiem śpiewu i sportu - Białystok, Gmina Dobrzyniewo, Mońki

Odbędzie się również śpiewanie piosenek patriotycznych (prowadzenie Weronika Trojanowska). W programie znajdą się również konkursy sportowe, konkursy towarzyszące oraz wspólny poczęstunek. Dla wszystkich uczestników przewidziano nagrody - niespodzianki.

Natomiast Gminne Obchody Święta Niepodległości w Gminie Dobrzyniewo Kościelne rozpoczną się 11 listopada 2016 roku o godz. 12 uroczystą mszą świętą w kościele pw. Zwiastowania NMP w Dobrzyniewie Kościelnym z udziałem Chóru Cantate Domino pod dyr. Małgorzaty Trojanowskiej.

O godz. 13.30 w Domu Kultury w Nowym Aleksandrowie planowana jest część artystyczna przygotowana przez uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowym Aleksandrowie. W programie również występ Zespołu Narwianie, Chóru Mater Ecclesiae pod dyr. Kamila Wróblewskiego oraz patriotyczne śpiewanie prowadzone przez Lidię i Tadeusza Trojanowskich. Na uroczystości zaprasza: Wójt Gminy Dobrzyniewo Duże Bogdan Zdanowicz, Gminne Centrum Kultury w Dobrzyniewie Dużym oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowym Aleksandrowie.

W Mońkach uroczystości odbywać się będą od godz. 9.30 (msza św. w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej). Od godziny 10.45 pod pomnikami pamięci występy Młodzieżowej Orkiestry Dętej, GRH Korpusu Ochrony Pogranicza i rekonstrukcja bitwy  wykonaniu GRH 9 Pułku Strzelców Konnych.

Natomiast w sobotę 12 listopada 2016 roku w Monieckim Ośrodku Kultury odbędzie się po raz szósty Przegląd Piosenki Patriotycznej Jeszcze Polska nie zginęła. Zaprezentuje się ponad trzydzieści podmiotów wykonawczych z regionu. O godz. 16 planowany jest koncert galowy z wręczeniem nagród. Zachęcamy do uczestnictwa w tych wydarzeniach patriotycznych.

Zachęcamy do czynnego udziału w patriotycznym śpiewaniu i bieganiu. 11 Listopada 2016 r. w Zespole Szkół Katolickich w Białymstoku rozpoczną się po raz pięćdziesiąty szósty zawody sportowe dla osób niepełnosprawnych. W części artystycznej wystąpi Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Małe Kurpie od kierownictwem Grażyny Kuklińskiej.