Strona Główna

Felietony muzyczne - Podlasie 2022

Zapraszamy na kanał YT Pro Art Lidia Trojanowska. 

W 2022 roku realizować będziemy felietony muzyczne pt: Kościoły Podlasia. Ujęcia lotnicze w przedwojennych światyniach Podlasia realizuje Piotr Gromko. Pomysł i reżyseria Lidia Trojanowska. Produkcja Pro Art Film. Wsparcie finansowe: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku - dziękujemy.

Po premierze jest felieton - kościół św. Piotra i Pawła w Suchowoli.

kościół św. Piotra i Pawła w Suchowoli

Kolęda 2022 - życzenia

Wszystkim naszym odbiorcom, klientom, publicznośc i osobom zaglądającym na strony internetowe: trojanowscy.pl, ProArt shop.pl, e-popolsku.pl oraz klientom sklepów życzymy wszystkiego najlepszego w roku 2022. Życzymy przede wszystkim rozwoju muzycznego podpartego dobrą edukacją i radości z artystycznych sukcesów i doznań.

W Nocy Narodzony

sł. i muz. Tadeusz Trojanowski, śpiew: Weronika Trojanowska

 

Marszałek 100 lat później - film na YT

Zapraszamy niebawem na film, który zrealizowany został dzięki wsparciu produkcji przez Województwo Podlaskie.

Marszałek 100 lat później

Film jest paradokumentem przedstawiającym postać Józefa Piłsudskiego na tle Podlasia. Punktem wyjścia jest rekonstrukcja nadania Honorowego Obywatelstwa Białegostoku Marszałkowi JP w dniu 21.08.1921r. Poszczególne sceny i obrazy przybliżają kontekst historyczny, osobiste spostrzeżenia i myśli na temat przemijania, narodu i Polski.

Scenariusz i reżyseria - Lidia Trojanowska

Scenariusz rekonstrukcji - Piotr Siwicki

Zdjęcia, operator drona, montaż - Piotr Gromko, Grand Studio

Muzyka - E.Stanley, A.Clark , L.Bejman, T.Gawry, S.Trojanowski

Partner strategiczny filmu - Województwo Podlaskie

 

Wspomnienie XX koncertów przed Hejnałem

Zachęcamy do zaglądania na naszą stronę. Powoli przygotowujemy się do migracji by przejść na nowocześniejszą formę. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia relacji z XX Koncertów przed Hejnałem.

Koncert przed Hejnałem, 22.08.2021

Marszałek 100 lat później - relacja

W sobotę 22 sierpnia 2021 roku - równo sto lat od wizyty Józefa Piłsudskiego - do Białegostoku przybył ponownie Marszałek. W rekonstrukcji wydarzenia uczestniczyli mieszkańcy miasta i województa oraz grupy rekonstrukcyjne. Zachęcamy do obejrzenia  oficjalnych zdjęć na stronie e-popolsku.pl.

We wrześniu umieszczony tam zostanie obraz filmowy pt. Marszałek 100 lat później. Partnerem strategicznym projektu jest Województwo Podlaskie.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Andrzej Duda.

Patronat honorowy nad filmem - Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki.

Patronat medialny: TVP3 Białystok, Polskie Radio Białystok, Wrota Podlasia i trojanowscy.pl.

Zapraszamy do odwiedzania strony: e-popolsku.pl  

relacja z uroczystości i zdjęć filmowych

Jedna jest Polska - wystawa i koncert w Roku Kardynała Wyszyńskiego

Niekwestionowana postać Stefana Kardynała Wyszyńskiego i ustanowienie roku 2021 rokiem Stefana Wyszyńskiego nakłoniły wiele osób i instytucji do przypomnienia Prymasa Tysiąclecia. W czerwcu i lipcu 2021 w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Studzienicznej prezentowana była wystawa W światłach Tysiąclecia nawiązująca do roku 1966 i śladów bytności Kardynała na Podlasiu oraz ziemi ełckiej. Zgromadzone na wystawie eksponaty od oryginalnych zdjęć i listów poprzez numizmatykę i filatelistykę do barabanu, na którym grywał mały Stefan w Andrzejowie pochodzą z prywatnych zbiorów białostockiego kompozytora Tadeusza Trojanowskiego. Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem turystów polskich i zagranicznych. Od 18 sierpnia 2021 do 15 września 2021 poszerzona o kolejne eksponaty wystawa prezentowana będzie pod tytułem Jedna jest Polska w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym w Białymstoku.

W ramach projektu odbędzie się również koncert w sobotę przed uroczystością beatyfikacji Stefana Kardynała Wyszyńskiego. W kościele Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku 11.09.2021 o godz. 18.45 wystąpią: Monia Andrzejczyk - alt, Marta Ławińska - recytacje, Tadeusz Trojanowski - fortepian, Bogdan Obrycki - akordeon oraz Sylwester Trojanowski - organy. Na wydarzenia wstęp jest bezpłatny. 

Projekt został dofiansowany przez Województwo Podlaskie  a patronami meidalnymi są: TVP3 Białystok, Polskie Radio Białystok i e-popolsku.pl

XX Koncerty przed Hejnałem 22.08.2021

Zapraszamy w niedzielę 22.08.2021 r. o godz. 11.15 na dziedziniec Muzeum Podlaskiego - Ratusz w Białymstoku (w przypadku deszczu zapraszamy do kwiarni Akcent), Koncerty przed Hejnałem organizowane od 20 lat wpisały się w krajobraz kulturalny miasta. Promujące młodych wykonawców z Podlasia ukazują całe spektrum muzyczne jeżeli chodzi o występujących wykonawców, jak i obszar muzyczny. W ciągu dwudziestu lat zaprezentowano prawie wszystkie gatunki muzyki z wszystkich okresie historii muzyki w konfiguracjach od solowych wykonań na różne instrumentu i głosy po chóry i orkiestry. Nie zabrakło występów kapel ludowych i - co najważniejsze- spotkań z Robertem Pankiem autorem hejnału Białegostoku i Tadeuszem Trojanowskim - autorem Uroczystej Fanfary Miejskiej. W tym roku mija 25. lat od ustanowienia i przyjęcia tych muzycznych insygniów miasta. Wspomnienie o Robercie Panku przygotowała Lidia Trojanowska. Życzylibyśmy sobie, aby zgodnie z wola autora hejnału, jaką wyraził wpisem w kronice w 2013 roku koncerty trwały jeszcze kolejne długie lata. Trzeba jednak przyznać, że nie jest to takie łatwe w obecnym trudnym - jak nigdy dotąd - dla muzyki czasie.

Piosenki na dzwonki cz. II - już w sprzedaży

Okładka dzw.2

To najlepsze opracowania znanych melodii i piosenek w łatwym układzie na dwa głosy autorstwa Tomasza Trojanowskiego. Tego autora w naszym sklepie znajdziecie również: Piosenki na dzwonki cz. I oraz Kolędy na dzwonki. Oprócz materiału nutowego: naklejki na dzwonki i słowa piosenek. 

 

Piosenki na skrzypce. Akompaniamenty fortepianowe w mp3 - w naszym sklepie

Okładka PS

Zachęcamy nauczycieli, rodziców i adeptów skrzypiec. Piosenki, które każdy zna. Kolejna propozycja naszego wydawnictwa muzycznego Pro Art autorstwa Tomasza Trojanowskiego. Do nabycia  w naszym sklepie internetowym. Podkłady do indywidualnego pobrania na Pro Art Shop. 

Nasze media

Dużo się pozmieniało!

Zapraszamy na nasze media społecznościowe

Twitter 

YouTube

Facebook

 

Agnus Dei - Tadeusz Trojanowski Oratorium Dziedzictwo

 

Zapraszamy do obejrzenia kolejnej części Oratorium Dziedzictwo Tadeusza Trojanowskiego.

Agnus Dei - Oratorium Dziedzictwo