Strona Główna

Piosenki na dzwonki cz. II - już w sprzedaży

Okładka dzw.2

To najlepsze opracowania znanych melodii i piosenek w łatwym układzie na dwa głosy autorstwa Tomasza Trojanowskiego. Tego autora w naszym sklepie znajdziecie również: Piosenki na dzwonki cz. I oraz Kolędy na dzwonki. Oprócz materiału nutowego: naklejki na dzwonki i słowa piosenek. 

 

Piosenki na skrzypce. Akompaniamenty fortepianowe w mp3 - w naszym sklepie

Okładka PS

Zachęcamy nauczycieli, rodziców i adeptów skrzypiec. Piosenki, które każdy zna. Kolejna propozycja naszego wydawnictwa muzycznego Pro Art autorstwa Tomasza Trojanowskiego. Do nabycia  w naszym sklepie internetowym. Podkłady do indywidualnego pobrania na Pro Art Shop. 

Regina Caeli Laetare - w TVP3 Białystok i na YouTube 01 - 03 maja 2021

Zapraszamy do oglądania najnowszych programów wyprodukowanych przez Pro Art Tadeusz Trojanowski. W wykonaniu Sylwestera Trojanowskiego - organy w dniach 01 - 03 maja 2021 będzie można oglądać muzyczny program: Regina Caeli Laetare. Autor improwizacji na temat akatystu Regina Caeli - Sylwester Trojanowski. Na kanale YouTube

klip muzyczny: Sylwester Trojanowski - Regina Caeli

W programie TVP3 Białystok emisje: 02.05.2021 g. 19:22 oraz 03.05.2021 g. 19:26

Zapraszamy na nasz kanał You Tube i zachęcamy do subskrybcji. W niedługim czasie nagrania archiwalne z lat 1993 - 2020 z koncertów oraz nagrania przedstwiające obraz życia społecznego w tamym czasie. 

nasz kanał: Pro Art Lidia Trojanowska

 

 

Skorzystaj z darmowego PIT za 2020 wesprzyj kulturę.

Zachęcamy do wsparcia inicjatyw kulturalnych Stowarzyszenia Musica Sacra w Białymstoku. 

 

jeden procent dla kultury

Publikacja "Płock, jaki pamiętam" autorstwa Lidii Trojanowskiej dostępna na Pro Art shop

Zachęcamy do zapoznania się z publikacją o historii Płocka połączonej z rodzinnymi przeżyciami czasów wojny i pokoju w rodzinie Bejman, Śmiałek i Bednarskich.

Dla płocczan z dziada pradziada, to ukochane rodzinne miasto. Punktem „zapalnym” tej publikacji stało się uświadomienie sobie, że historia tworzy się stale. I nagle okazuje się, że my pamiętamy miasto sprzed 50 laty, nasi rodzice są starsi niż nasi pradziadkowie.

Dzięki zachowanym dokumentom, zdjęciom i bibelotom sięgnąć możemy jeszcze dalej - do historii miasta i poniekąd ojczyzny. Nie jest to stricte publikacja historyczna. Kilkakrotnie użyte w niej sformułowanie: „rodzinne dochodzenie śledcze” ma swoje uzasadnienie w przedstawionym procesie „dochodzeniowym”. Dzięki temu czytelnik może poznać unikalne dokumenty: kalkopis - raport dzienny ze służby w 4. Pułku Strzelców Konnych, zdjęcia z Królewca z roku 1942, niemiecki dowód osobisty na płótnie czy inne dokumenty obrazujące życie w Płocku podczas II Wojny Światowej. Nade wszystko jednak przenieść się można w czasy dwudziestolecia międzywojennego za przyczyną listów Andrzeja Śmiałka - plutonowego w baonie zapasowym 6. Pułku Legionów i 4. Pułku Strzelców Konnych do małżonki Anny. Niemniej cenne, chociaż na wskroś osobiste, są listy Feliksa Bejmana, rekruta służącego w 32. Pułku Piechoty, w 1. Kompanii Strzeleckiej (1935) - do małżonki Zofii.

To takie zdarzenia sprawiły, że dla następnych pokoleń tych rodzin - i mam nadzieję, że nie tylko - Płock, mimo ogromnego zanieczyszczenia, stał się najpiękniejszym i najukochańszym miastem.

Trailer Książki "Płock, jaki pamiętam". Autor Lidia Trojanowska. Wydawnictwo Pro Art, 2020

nasz kanał you tube

 

dostępna na: 

nasza książka już w sprzedaży

Nasze media

Dużo się pozmieniało!

Zapraszamy na nasze media społecznościowe

Twitter 

YouTube

Facebook

 

Agnus Dei - Tadeusz Trojanowski Oratorium Dziedzictwo

 

Zapraszamy do obejrzenia kolejnej części Oratorium Dziedzictwo Tadeusza Trojanowskiego.

Agnus Dei - Oratorium Dziedzictwo

Nagrodzony film w konkursie Archiwum Państwowego w Białymstoku - premiera 16.11.2020, g. 17

"Mój pradziadek Andrzej Śmiałek zamieszkał w Płocku ok. 1914 r. jako żołnierz w służbie carskiej, potem plutonowy baonu zapasowego 6. Pułku Legionów i 4. Pułku Strzelców Konnych. Brał udział w walkę o Pińsk i obronie Płocka. Zanim jednak do niego przybył mieszkał w rodzinnym Łowiczu i Retkach (urodził się 27 listopada 1881). Ta historia zainteresowała mnie przy okazji oglądania rodzinnych albumów i dokumentów. Teraz już wiem, że to my tworzymy przyszłość. Nie chodzi tu nawet o konkretnych ludzi, rodziny czy zdarzenia. Chodzi tu o coś więcej… o historię narodów i ludzkości"  przyznaje Stanisław Trojanowski autor nagrodzonej pracy w konkursie Archiwa Rodzinne Niepodleglej (2020), który zorganizowało Archiwum Państwowe w Białymstoku.

Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonej pracy i wyjątków z życia Andrzeja Śmiałka samodzielnego weterynarza 5 i 6 Pułku Legionów Polskich i 4 Pułku Strzelców Konnych w latach 1915- 1927.

Premiera 16.11.2020, o g. 17

https://youtu.be/4S-VjO-Zpyg

Trojanowscy. Historie rodzinne. Audycja Doroty Sokołowskiej w Polskim Radio Białystok

Muzyka nie tylko łagodzi obyczaje, także scala, wyraża miłość i patriotyzm. Doskonale widać to na przykładzie rodziny Trojanowskich - białostockiego rodu, który w Białymstoku znaczy wiele...

Zapraszamy do wysłuchania audycji Doroty Sokołowskiej pt. Trojanowscy. Historie rodzinne. 

 

https://www.radio.bialystok.pl/reportaz/index/id/192065

Internetowe zapisy do szkół muzycznych w Łapach, Czarnej Białostockiej i Białymstoku

Rozpoczęliśmy internetowe zapisy do naszych szkół muzycznych. Wkrótce pojawią się pod linkiem kursy muzyczne dostępne dla Każdego.

Zapraszamy! 

 

Gramy dla Polski i Polaków - na żywo na youtube i fb - relacje

Zachęcamy do udziału w koncercie domowym z przekazem internetowym na youtube i FB.

W piątek 10.04.2020 o godz. 19:00 Mazurki z cyklu 100 Mazurków dla Niepodległej w ramach #Gramy dla Polski i Polaków wykona autor Tadeusz Trojanowski. Miały miejsce już 3 spotkania z Mazurkami. Wiele z nich miało w ten sposób swoje prawykonanie. Muzyką polską chcemy połączyć się z Polakami w kraju i za granicą, aby wlać nadzieję i przekazać cenne wartości artystyczne. Dziękujemy w ten sposób wszystkim zaangażowanym w walkę z pandemią. Muzyką polską chciemy pokreślić, że "najpiękniejsza ze wszystkich jest muzyka polska". (Reiss). Graliśmy w rocznicę Ślubów Kazimierzowskich w 1656 roku, rocznicę śmierci Jana Pawła II i Niedzielę Palmową 05.04.2020 i 10.04.2020 o godz. 19:00. Łączymy się na fb i You Tubie.

Gramy dla Polski i Polaków 10.04.2020

relacje z koncertów:

spotkanie 01.04.2020

spotkanie 02.04.2020

spotkanie 05.04.2020

spotkanie 10.04.2020